37. hafta vajinal muayene

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Arkadaşlar 1 hafta sonra 37 haftama giricem ve doktora gidicem, muhtemelen çatı darlığı diyorlar ya bunun için vajina muayenesi yapılacaktır. Yaptıranlar biraz bilgi verebilir mi, nasıl yapılıyor, canınız çok yanıyor mu, tavsiye debileceğiniz bişey var mı? ( heycanlanıyorum,deliricemdelikafadulden)

ayrıca 37. hafta muayenesinde farklı olarak başka neler yapılıyor?

cnm ben geçen hafta yaptırdım. zaten oldum olası vajinal muayeneden korkarım. yine korktum... eliyle muayene ediyo. parmaklarıyla içinin durumuna bakıyo. açıkçası benim cnm çok acıdı. tabii bunun korkuyla da ilgili olduğunu düşünüyorum.allah yardımcın olsun cnm. bebeğini sağsalim kucağına almayı nasip etsin.

Herhangi bir cisim ile bakıyor mu? Ya kötüymüş ozaman, krem falan öncesinde sürmüyor mu hani kayganlaşsın daha rahat olsun diye. Poooof

kayganlastirici suruyo tabi,ama korkma ben hic hissetmemistim bile,,saglikli dogum dilerim canim,a.s.

cnmher hastanede aynı mıdır bilmem ama cisim falan yok;bildiğin eliyle bakıyo. eldiven kullandı ama kayganlaştırıcı falan kullanmadı benim doktorum.

ayyyy bıde bumu var yaabenneyaptımkibenım mecburı sezaryan bakmazlar herhalde .kalçamdan dogustan problem var cünkü...:Saruboceq:

Gerçi normal doğumu düşünenler için doğumun yanında bu çok basit gelir...
Bir de kadınız hayatımızda yüksek ihtimalle vajinal muayene yapıracağımız dönemler olacaktır, basit mikrobik bir rahatsızlıkta bile örnek alma esnasında yapılır. Yani demem o ki alışmak lazım.

canım eğer kendini sıkarsan çok acıyormuş gevşek ol rahat ol düşünme hiç diyorlar bana zaten doktorlar alışmış dakikalık bişi benimde ayın 24dünde var bende korkuyodum korkarsan acır diyorlar ben simir testi yaptırmıştım gebeliğimin başında sanırım bunun gibi bişi

o çocuk bır kez karnımıza gırdımı artık doktor ne derse yapıcaz. vajinal muayeneler, lavmanlar, sondalar... ben sezeryan oldum ama bu vajinal muayeneye engel değil. açılma var mı dıye bakıyor. normal doğumu goze aldıysan bunların bi sorun olacagını sanmıyorum. ama hepsi geçiyor. en onulmaz acılar diniyor... geliyo bebek... 40 gunluk bile oluyor... a.s.

canım oldumu bebişin hayırlı olsun allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah darısı başımıza

kizalar bu vajinal muyaneyi bu kadar abartmayin.turkiyede anladigim kadariyla bir kere yapiliyor.fransada yasiyorum 38 haftalik hamileyim.burada her ay duzenli olarak kontrole gidiyorsun ve vajinal muyane her ay yapiliyor.cunku rahim catisinin acilip acilmadigini baska yolla billinmiyor.bu nedenle burada dusuk riskleri daha az.
yani diyecegim korkmayin biz burda her yaptiriyoruz bu kontrolu ve hicbir tehlikesi yok.allah hayirli dogumlar nasip etsin.

kayganlaştırıcı sürüyorlar.çok kısa bir iki saniyelik bir şey hiç korkma.bebeğini düşün o an.kendini kasmassan hiç bir acı hissetmessin...

Teşekkür ederim kısa sürmesi, kayganlaştırıcı kullanmaları rahatlattı beni, kayganlaştırıcı sürmese bile ben sorarım. Biraz da sanırım doktorun eline bakıyor. Nasıl ki bazı hemşireler iğne yaparken acıtıyor bazısı acıtmıyor bu da böyle bişey olabilir...
Amaaan Allah büyük acılar vermesin dimi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…