365’ten geri sayıyorum

331

Şekersiz 35.Gün
Toprak yogası 35.Gün

Sabah 11.00

Mercimek çorbası
Menemen ekmek
Süzme peynir fırında patates

Öğlen 14.00

Karpuz
Haşlanmış mısır
Çerez

öğleden sonra 17.00

Peynirli sucuklu makarna

Bu aralar sanki pek odaklanamıyorum biraz hastayım ama vazgeçmek yok geri sayıma devam

327

Şekersiz 39.Gün
Toprak yogası 39.Gün

Sabah 09.00

2 adet fümeli peynirli tost tam buğdaya

Öğlen 14.00

Peynirli börek

Akşam 19.00

2 dolma
Et
Cacık
Börek

Toprak yogasını bitirmeye son 1 gün.. İyiki başlamışım diyorum. Resmen yaşam sevinci bu yoga. Kendine değer verme, kendinden başka bir şeyi umursamama, olana da olmayan da eyvallah etme.. genellikle mutlu olma, moralini bozmama.. çok şükür ki şahane etkiler. Umarım tatilden dönünce hemen ateşe başlarım..

Merhaba!

Ben geldimm. Güzel bir yurtdışı gezisinden döndüm. Şahane geçti çok şükür. Arkadaşlarımla ilk yurtdışı tatilimdi. Ve hayallerimin vücut bulmuş haliydi adeta.. Yıllar önce ailemle gittiğim bir yurtdışı tatilinde bir öğretmen arkadaş grubunu görüp özenmiştim. Keşke ben de arkadaşlarımla gezebilsem demiştim. Ve çok şükür oldu kolaylıkla.. çok şükür kendimin her şeyimden memnun kaldım:) Giydiğim, gittiğim, yediğim , içtiğim, konıştuğum,eğlendiğim her şeyden memnun kaldım ve zevk aldım.
Bunda toprak yogasını bitirmemin de büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Sanki yaparkenden çok bitirdiğimde güzel etkilerini görmeye başladım. Ve döndüğümde niyet ettiğim gibi ateşe de başladım hemen. Ve çok şükür çok iyi hissediyorum.
Toprağın verdiği o yaşama enerjisini çok sevdim.Umursamama, düşünmeme, kendine dönme,kendine bakma, zihin vızırtılarının yok olması.. Uyandığında kendini iyi hissetme. Ya çok şükür ayaklarımı sürüyerek gittiğim işe zevkle gittim gidiyorum. Düşünüyorum da biz bu dünyaya acı çekmeye gelmedik. Biz bu dünyayı tecrübe etmeye ve deneyimlemeye geldik.. O yüzden zevk al. Olan ve olmayan her şeyden..
Tekrarla.. Hayatın tümü bana kolaylıkla neşeyle ve ihtişamla gelir. Hadi evren bana mucizelerini göster! Bana bugünün hediyesi nedir? Bugünün mucizeleri nelerdir? Hayallerimin bile ötesinde bir yaşam için neler mümkün?
Hayallerimin bile ötesinde bir aşk için neler mümkün? Hayallerimin bile ötesinde bir evlilik için neler mümkün? Hayallerimin bile ötesinde bir zenginlik için neler mümkün? hadi evren bana sihrini göster!
Seni seviyorum hayat<3

Merhabaaa<3
Ateşi bitiren ben geldim… Ha bir de üç günlük açık büfe tatilinden döndüm.. :))

Maalesef diyete giricem derken derken dayandık 74’e… 365ten geri sayacağım derken bu sefer 1den başlamaya karar verdim:)))

Ben vazgeçmem. Asla!!! ATEŞ nasıl mıydı? Ateş gibi geçti çok şükür. Öyle tabir ediyorlardı ya karnının tam ortasında bir ateş yanıyor. O ateş hiç sönmez inşallah.

Daha özgüven sahibi oldum. Daha mutlu. Daha hevesli. Daha yarını düşünmez. Daha umutlu.. Etrafımda bana ilgi gösteren erkek sayısı arttı. Bence cazibem ve dişil enerjim arttı. Yaşama sevincim arttı. Şükürler olsun. Sırada hava ya da su var bakacağım hangisini yapacağıma….

Ateşin son günü bugün beklenmedik bir şey oldu. Konuştuğum çocuk soğudu birden tahmin ettiğim sebepleri var elbet ama ani bir soğuyuştu. Ateş elementi gibi harika bir şeyden çıktığım için vardır bunda da bir hayır diyorum.

Veeeee sevgili topik sakinleri! Sizlere duyrulur! Yeniden doğuşumun 1. Günü.. her anlamda her bakımdan. Başlasın hayat… eski ideal kilodaki günlerime dönmek için başlasın hayatım!!! <3

16 temmuz 2024 salı

Kilo:73.8

1. Gün

Sabah 10.00

2 yumurtalı yulaflı dil peynirli omlet
Salatalık

Öğlen 14.00

1 haşlanmış yumurta
Salatalık

Akşam 18.30

Salata
Et köfte

Spor:ateş elementi 21. Gün
İçecek: yeşilçay

Tam istediğim gibi bir başlangıçtı. Eskisinden daha iyi olacağım. Ben kendimin en iyi versiyonuna ulaşmayı hakediyorum.
Planlıyım. Jilliana başlayacağım. Sade gitmeyi planlıyorum. Proteine yükleneceğim. Pirinç, tavuk, et , ton balığı .. daha öncekinden farklı olarak kalabalık değil , sadelik.

MERHABA YENİDEN DOĞUŞUM..

17 temmuz 2024

2.Gün

Sabah 10.00

2 tereyağında yumurta
Salatalık

Öğlen 15.00

90 gr tavuk ve basmati pirinç 90 gr
Yeşillik
1 haşlanmış yumurta

Akşam 18.30

Salata
Et köfte
Semizotu

Spor:

2. Gün de efsane geçti. Devam..

18 temmuz 2024

3. Gün

Sabah 10.00

2 tereyağında yumurta
Salatalık
Elma

Öğlen 15.00

Yeşil biber
Aşure

Akşam 19.30

Domatesli basmati pilav
Tavuk
Aşure

Spor:hava elementi 1. Gün

Bazen kelimeler düşünceler saçmak istemezsin, ama bu sefer doğru yolda olduğunu hissedersin.. devam..

19 temmuz 2024

4. Gün

Sabah 10.00

2 tereyağında yumurta
Salatalık

Öğlen 14.00

Yeşil biber

Akşam 19.30

Domatesli basmati pilav
Tavuk
Kuşbaşı

23 temmuz 2024

8. Gün

Sabah 10.00

2 zeytinyağlı yumurta
Salatalık
Fırında patates patlıcan

Saat 16.00

1 haşlanmış yumurta
Fırında patates

Akşam 18.30

Et sote
Fırında patates salata

Spor:hava elementi

Devam ediyorum. Bir haftada sonuç bekleyemeyiz. 9 ila 12 ay arası zaman gerekiyormuş bağırsak mikrobiyamızı değiştirmek için. Sayıma başladık. Zafer benim olacak. Gelecek yaz bütün o sevdiğim kıyafetlerin içine gireceğim. Daha önce yaptım yine yapacağım. Bu sefer daha bilinçliyim. Seve seve güle güle keyifle yapıyorum . Bundan daha iyisi nasıl olur? Şükürler olsun. 777

24 temmuz 2024

9. Gün

Sabah 09.00

Menemen
Salatalık
Fırında patates

Saat 13.30

1 haşlanmış yumurta
Fırında patates

Akşam 18.30

Et sote
Fırında patates
Kabaklı pilav
Barbunya

Spor:hava elementi

Haftada 20/30 arası sebze meyve yememiz gerekiyormuş. Bence o belgesel açılıp izlenmeli arada. Sadece bağırsak mikrobiyatasını beslemek için güzel beslenebilir insan:) ne kadar çeşit o kadar iyiymiş. Ne yiyeceğimize ne hissedeceğimize bile onlar karar veriyormuş. Biz onlara istedikleri yemekleri vermediğimizde bağırsak astarını yemeye başlıyorlarmış. Onları mutlu edelim ve çeşitlendirelim:)

31 temmuz 2024

16. Gün

Sabah 09.30

Fümeli dil peynirli yulaf tost
Salatalık
Domates

Saat 14.30

1 haşlanmış yumurta
Salatalık
2,5 ceviz

Ara 16.30

2 kurabiye(yani ne desem size, öyle zevkle yedim ki. Kime niyet kime kısmet. Esas sahibine gidemedi, ama ben baya da açtım. Ve çok çok keyif aldım. Keyifle yenen hiçbir şey kilo aldırmaz unutma. Sonuçta vücut onu kurabiye olarak algılamaz ki! Belli miktar yağ protein kh olarak algılar..

Akşam 19.00

Tavuk makarna
Suşi
Turşu

Sarmaaa

Bugün arkadaşım zayıflamışsın dedi sevindim:)

Merhabaa…
Değişik duygular içindeyim. Aslında daha sonra dönüp okuduğumda çok önyargılı olmak istemiyorum ama hava bana sanki hiç yaramadı.. Yani o toprak ateşte hissettiğim güzel duygular hop uçtu sanki.. anlamıyorum. Acaba yapamıyor muyum? Aklımda deli sorular!
Garip bir sezon oluyor. Neye karar verdim biliyor musun hayatım? Yani hayatı belli döngülerde yaşadığıma karar verdim. Bazen umursamaz, mutlu, havalarda… Bazen yalnız hisseden umutsuz, şu an bittse her şey umursamayacak..
Şuan ikinci evredeyim. Dışardan ilgi bekleyen enerjisi düşük yaşamdan zevk almayan evre. Anlamıyorum. İki insanda da aynı şey oldu. Biz görüşemedik. Bunu bana yapıyorlar ve umursamıyorlar. Haber bile vermiyorlar. İnsana kendilerini değersiz hissettiriyorlar. Pis insanlar!
En çok o umursamaz hallerimi seviyorum. Ve bunu ancak yoga ve sporla yakalıyorum. O yüzden sporu hiç bırakmam inşallah.
Aşk hayatım ah…. Sürünüyor… neden neden neden sorasım geliyor. Ve beni düşüren şeylerin başında aşk hayatım. Buna yoga bile iyi gelemiyor….
Bazen düşünüyorum ki kendini çok ciddiye alıyorsun…. A o bunu sana nasıl yapar?
Artık kendimi o kadar ciddiye almamayı deneyeceğim. Ve AŞK konusunda artık beklentisiz olmayı. YETER HAYALKIRIKLARI!
Ve.. bugün yo.tbda dinlediğim arkadaşları hataları yüzünden silmemek gerektiği.. her insan hata yapar. Hepsini silersen etrafında insan kalmaz. Ben de kendimi anlamıyorum. Hem insan sevmeyip hem çok yalnızım diye hayıflanıyorum. Biraz garibim:) neyse. Kendime not: aşkım lütfen hem aşkta hem arkadaşlıkta bu kadar katı olma. Hayat senin. Devam ediyor. Her şeyin hayallerimin de ötesinde mükemmel olması için neler mümkün? Mükemmel hissedebilmek neye benzerdi? Daha anlayışlı ve mutlu olmam için neler mümkün? Bundan daha iyisi nasıl olur? Hadi evren bana mucizelerini göster!! 777 oldu oldu şükürler olsun

X