35 yasindan sonra hamile kalmak zor mu ?

kuzenim 36da baska bi tanıdıgım 37sinde doğurdu hemde sürpriz gebelikti ikiside :)) olabiliyor zor değil. biraz genetikle alakalı sanırım. vucut müsaitse korundugun halde böyle sürprizler yaşanabiliyo :))))

35 yasindan sonra hamile kalmak gercekten mi zor ?
Öyle bir genelleme yok bence. Yediğimiz işlenmiş doğal olmayan gıdalardan dolayı genel olarak kısırlık arttı maleaef. Ben 42 de evlendim 1 ay dolmadan hamile kaldım.. 43 de doğurdum. Hiç endişlerle enerjinizi düşürmeyin

35 yasindan sonra hamile kalmak gercekten mi zor ?
6 Yasinda bir kizim vardi, 40 yasindaydim ve ikinci bir cocuk dusunmeye basladik. Kizimin dogumunu yaptiran doktora mutlu mutlu gidip alacagim vitaminleri soralim dedik. Ve aci gercegi doktorum hic yumusatmadan soyledi: Bu yastan sonra her ay normal yolla hamile kalmaniz yuzde 5 ihtimal! Esiniz istedigi yasa kadar cocuk sahibi olabilir, ama sizin icin bu ihtimal cok dusuk!" Doktorum bunu hic yumusatmadan, duygularimi onemsemeden soyledi. Haa bu arada yumurtalarim da cok gencmis, oldukca iyi durumdaymis, ama ona ragmen bizi hemen tup bebek'e yonlendirdi. Biz de hic dusunmeden saf saf buyuk endiselere tup bebek bolumune gittik. Hikaye ve 2 yillik buyuk macera boyle basladi. 2 yıl sonra artik heralde menopoza girdim diyerek test bile yapmadan 42 yasimda normal yolla hamile kaldim. Eger saglikli bir bebek dunyaya getirirsem moralimizi bozan dusuncesiz doktorlara inat bagira bagira hikayemi anlatacagim demistim. Bugun oglum 14 aylik, umarim hepinize umut olurum, tek amacim bu, o yüzden bugün o zamanlar çok okuduğum bu foruma girdim, olabildiğince çok kişiye umut olmak istiyorum. 40 yaşından sonra doktorlar canımızı sıkıp, bizi hamile kalamazsın diye programlamasalar bence herşey daha iyi olacak. Bugün hem facebook hem instagram hesapları da açtım, oradan tüm yaşadıklarımızı paylaşacağım. Takip etmek isteyen olursa instagram: 42yasindaanneolmak ve facebook: kırkikiyasindaanneolmak hesaplarımı takip edebilirler.

Yaaa ne güzle değil mi ben de 3 ay önce oğlumu dünyaya getirdim 42 yaşında ,10 yaşında bir kızım var ,bir de oğlum oldu çok şükür ,bana da öyle doktora gittiğimde hemen tüp bebek yaptır demişti eşim istemedi kesinlikle iyiki de istememiş bir sene deneyip olmayınca oluruna bırakmıştık artık allahım hiç ummadığım bir anda verdi şükürler olsun hem de ne vitamin ne folik asit çok şükür bugünlerimize sağlıkla büyüsün bütün yavrular

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…