35 yaş anneliği

rahime64

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2008
97
2
51
Arkadaşlar aranızda yada yakın çevrenizde 35 yaş yada daha üstünde bebek sahibi olanlar varmı sorun yaşadınızmı?Hangi test ve tahlilleri yaptırdınız bu konuda bilgilerinizi yazarmısınız

canım ben 35 yaşındayım ve hamileyim...
önce rutin tüm testlerden (hamileliğin başında olması gereken)geçtim..
sadece biraz kan sayımın düşüktü.. oda çok diil dedi sınırdaymışım...
bilindiği gibi folikasid gebelik başlamadan kullanmaya başladım ,11. haftaya kadarda kullandım.. ikili test yapıldı.. şükür temiz çıktı...
ama bundan sonra dr amniyosentezi yaptırmamı önerdi..yaş itibariyla...
ve son kontrolümde dr elevit ve ferum fort verdi.. bu ilaçları hamileliğin sonuna kadar kullanacağımı soledi..
şu anda 13 haftadayım..hayırlısıyla..

Son düzenleme:
ben de 34 yaşındayım ve ilk hamileliğim. 13 haftayı yeni bitirdim. benim de hürrem gibi gebelikten önce rutin kontrollerim yapıldı bi sorun yok. geçen hafta da 2li testi verdim sonucunu bekliyorum. hayırlı sonuçlar gelir inşallah. bence hiç korkma. kendine iyi bir doktor bul, kontrollerine düzenli git, allahın izniyle bir sorun çıkmayacak inşallah..

ben de 34 yaşındayım ve ilk hamileliğim. 13 haftayı yeni bitirdim. benim de hürrem gibi gebelikten önce rutin kontrollerim yapıldı bi sorun yok. geçen hafta da 2li testi verdim sonucunu bekliyorum. hayırlı sonuçlar gelir inşallah. bence hiç korkma. kendine iyi bir doktor bul, kontrollerine düzenli git, allahın izniyle bir sorun çıkmayacak inşallah..

sağolasın arkadaşım Allahmı söyletti sana inşallah sorun çıkmaz doktor seçimide çok önemli dediğin gibi inşallah sende hürremde sağlıklı,sıhhatli hayırlısıyla evlatlarınızı kucağınıza alırsınız

X