30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Bulur biliyorum.bütün yıllarımın çabası boşa gitmiş gibi.remen çöp yerine kondum. Annesini bile işe kattı ya.bir tanıdığım bulup karşına oturturum onu demişti.asker polis tanıdıkları varmış.sordurmuşta.çok isim çıkmış.bu yaşadığım normal bir durum değil.herkes ayrılır.ben aşk acısınn yanında birde oyuna getirilmenin acısını yaşıyorum.dr un bile ağzı açık kaldı.gerçekten kötü birisiymiş dedi.ama inan ondan daha kötüleride var dedi.12 yıl boyunca kocasının hem kendisiyle hem bir başka kadınla nikahlı olduğunu öğrenen bir danışanı olmuş.

O alır zaten cezasını sen merak etme. Ama artık sen kendını su adamla cezalandırmaktan vazgec. Kararlı ol ve sil at. Gec bile kalmışssın
kadına sahte nikah yapmış.var ya köpürüyorum.hiç bir şey yapamamak deli ediyor beni.ilk günlerde bütün aynı soyadlıları aramıştım.eşide öğrensin diye.bulamadım.
forumda benzer konuları görmeyede başladım.yıllar sonra özür diledi diye.bu özür dilemeyi seviyor galiba.kaç kere özür diledi.evli barklı işinde gücünde dolaşamasın istiyorum

Evet güzel yazmışsınız peki var mı bir haber bu mektuptan sonra ?

Karmakarışık olma sevgili derttaş...Bunları düşünen sadeces en değilsin birşeyler yolunda gitmiyor diye sakın sevmediğin mantık ilişkisine evliliğine girme bugünlerini çok ararasın, az da olsa birilerine birşeyler hissetmeden b,r evllik olmaz hem daha yaşın kaçki dur bakalım hayat ne süprizler hazırlar belli mi olur... O ayrıldığın kişide senin bi sınavın onda yaptığın hatalarıda kimsede yapmaman için bir fırsattı sana , şuan boşluktasın belki ama geçmeyen ne varki dostlarınla arkadaşlarınla vakit geçir öyle bi geçiyorki içinden gideceği zaman rabbim öyle bilşyorki tahmin bile edmezsin ne diye bu kadar acı çekmişim dersin gülersin haline ..bak .ben 5 yıllık ilişkimi 1 haftada unuttum tek bir gözyaşı bile dökmedim ki öürdüm onun için ama ilahi adalet zamanı gelince öyle bir tecelli eder ki gzöünden tek bir yaş içinden tek bir acı bırakmadan temizler onu senden, o yüzden hiç boşluğa düşüp kendini hırpalama

Kızlar böyle yapmayın karamsarlıktan çıkın lütfen,,, gökyüzünden hep bulutlar olmazki güneşte doğacak elbet bu yanlış kişiler bizlerin bir imtihanı ki bir daha aynı şeyler yapmayalım diye...Hiç sevmem ondan başkasını asla sevemem dediğiniz kişilerin ardından çıkan kişileri hiç sevmedinzi mi elbet yine bu süreç geceçek ve başka kişiler girecek hayatımıza karamsar olmayın içinizden o insanları affedin affetmesseniz yine aynı tarz erkeklerle ve aynı tarz sorunları yaşayacağız her ne yaptısa size bu kızgınlık geçtikten sonra affedin affedin ki yeni temiz bir sayfa açılsın önümüze...

Evet güzel yazmışsınız peki var mı bir haber bu mektuptan sonra ?

bu kadar kısaltmaya rağmen anlayabildiğiniz için önce tebrik ediyorum.mektubu göndermedim.çünkü düşününce aslında kendiminde suçlu olabileceği kanısına vardım.çocuk bana seni özledim,beraber olalım falan demedi.kendi duygularım çoştuğu için abartmış olabilirim.

iş buldum.daha doğrursu iş beni buldu.tanıdık vasıtasıyla işe aındım.kalite kontrol yapacağım.
en büyük kedim eve uğramıyor.çok korkuyorum.
yavru kedilerim var.onları da sahiplendirmek istiyorum.

Söyliceğim şey şu;
Size gerçekten değer veren insanla beraber olun.
30 lu yaşların tadını çıkarın.
NAsıl olsa kaderiniz karşınıza çıkacak.
Siz her anın tadını çıkarın.
Çocuk olduğunda boş zamanınız hiç olmıycak. O yüzden yapmak istediğiniz her şeyi yapın. Şükredin, dua edin, gülümseyin.

kesinlikle katılıyorum canım

katılıyorum canım arkadaşıma
bolca kitap okuyun. film izleyin. seyahat edin. yürüyüş yapın. salondaki kanepede amaçsızca saatlerce uzanın.

önceden yayıla yayıla keyifle yaptığım şeyleri şimdi nasıl şimşek hızıyla yap(maya çalışmak)tığımı görünce kendime şaşırıyorum. bazen şişelerce enerji içeceği içsem mi diye düşünüyorum

yeni işimden çok memnunum.maaş kesimi bir ay olmadan olduğundan cuzi bir maaş aldım.onla bile köpek ve kedilere bir sürü şey aldım.oğlumun bir aşısını yaptırdım.yarım yamalak olan ingilizcemi düzeltmek için kursada başlayacağım.

Merhabalar...
Ben de 30 yaşımı bitirdim bu sene. İş, eğitim her şey yolunda ama nedense duygusal konularda bir türlü şans gülmedi bana. İyi bir işte çalışıyorum, doktora yapıyorum, hobilerim, çevrem var. Aham şaham güzel değilim biliyorum (arkadaşlarım güzel olduğuma ikna etmeye çalışsa da) ama çevremde genelde beğeniliyorum. Tanışma istekleri alıyorum fakat ben bir şey hissetmiyorum o insanlara. Bazen şans vermeyi düşünsem de elimde değil, yapamıyorum. Benim sevdiğim insanlarsa beni arkadaş olarak görüyorlar. Üç kere yaşadım bu kırıklığı. Sonuncusu ve en ağırı da beş gün önceydi. Hayatım boyunca sadece bir kere karşılıklı hislerin olduğu bir ilişkim oldu o da bir hafta sürdü. Karşı taraf, psikolojik bunalımı olduğu için ilişki yürütemeyeceğini söyleyip bitirdi.
Yapacak bir şey yok biliyorum, kader bu ama üst üste hayal kırıklığı yaşayınca bunaldım artık. Hiçbir şey mutlu etmiyor beni. Her sabah üzgün uyanıyorum, gün içinde hep öyleyim, geceleri ağlıyorum. Böyle olup da sonunda karşılıklı sevgiye rastlayan var mıdır? Bana biraz ümit lâzım...

Aylar kaldı 30 a.. Şikayetim Yok. Evlilik düşünmüyorum.. Ağzım yandı bayağı. 2 ilişkim oldu.ilkinde aldatıldım.. ikincisinde ailesi istemedi diye kaçmayı seçti.. Çok İyi anlaşıyorduk ..kafa dengiydik. Ilkinden herşeyi beklerdim. Ama bu beklemiyordum
Yarım bırakıp gidebilecegini. Güçlü ve kararlı duruyordu.umutlarım hayallerim onunla beraber gitti. Allahın adaleti keskindir. Tevekkuldeyim.. Rab neyi yazdıysa o.. Nasipte öte köy Yok. nasipte yokmuş vuslat.. Bu da benim imtihanım..Onun dışında herşeyi zamana oluruna bırakmak lazım . Gerçek seven Sizin için hayırlı olan illaki bir gün bulur sizi. Acele etmeyin. Evlenip mutsuz olmak da var. Rabbim Hayırlı es ve Gerçekten sevgisinin arkasinda dimdik durabilen insanlar nasip etsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…