3 buçuk aylık bebeğim baş parmağını emiyor

cilekliturtam

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2024
58
12
27
3 buçuk aylık bebeğim baş parmağını emiyor uykuya dalarken, uyanıkkende. Yeni başladı bu davranışı bazıları 6 yaşına kadar emer diyolar ne yapmalıyım

3 buçuk aylık bebeğim baş parmağını emiyor uykuya dalarken, uyanıkkende. Yeni başladı bu davranışı bazıları 6 yaşına kadar emer diyolar ne yapmalıyım
Benimkide emiyor hic aldirmiyordum bi sorunmu ki emmesi 3 aylik benim bebegimde. Yani benimki 3 aylik sizinki 3.5 demekki bu donem yasanilan bisey bu

Emsin çok normal bir şey 🙄
Çocuk kendini rahatlatmak, sakinleşmek için mutlu olduğunda vs emer. Zaten oral dönemde her şeyi ağzına götürmek isteyecek emecek. Tükürük bezleri çalışıyor artık ağzında sıvı arttı. 5 aya doğru diş aşamaları başlayacak vs. Büyüyor bunlar normal. Her bebek 6 yaşa kadar emer diye kaide yok. Bir bebek büyüsün. Müdahele edip sinirlendirme bebeği emmek istiyorsa emsin. Normal bir şey emmesi. Anne karnında bile parmağını emen bebekler var nesi riskli ki bunun

Emsin çok normal bir şey 🙄
Çocuk kendini rahatlatmak, sakinleşmek için mutlu olduğunda vs emer. Zaten oral dönemde her şeyi ağzına götürmek isteyecek emecek. Tükürük bezleri çalışıyor artık ağzında sıvı arttı. 5 aya doğru diş aşamaları başlayacak vs. Büyüyor bunlar normal. Her bebek 6 yaşa kadar emer diye kaide yok. Bir bebek büyüsün. Müdahele edip sinirlendirme bebeği emmek istiyorsa emsin. Normal bir şey emmesi. Anne karnında bile parmağını emen bebekler var nesi riskli ki bunun
Hepinize teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Benimkide 3 aylık oldu önceden parmaklarını tanımak için emerdi ama bilinçli değildi hepsini sokardı artık baş parmağını buluyor ve bildiğiniz meme gibi emiyor yeni başladı parmak emme davranışı oluyor bazı çocuklarda kaç yaşına kadar korktum ben de bu yüzden emzik ne yapsam da tutmuyor hep deniyorum arada bi çok marka aldım ama yok yani

X