3 aylik igne ve gebelik endişesi

sclerdn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
4
-8
33
Kızlar ben doğum yaptıktan sonra tam 40.günümde 3 aylık iğne yaptırdım emzirdigim için onu önerdiler o dönem. Ama sadece 40 ım çıktığında bir kere vurdurdum bidaha hiç kullanmadım. Suan bebeğim 7 aylık. Hap vs başka bir yöntemde kullanmıyorum ve beraber büyüsünler diye ikinciyi düşünmeye başladık. Ama bu 3 aylık iğneyi vurduranlarda gebelik çok zor oluyor diye duydum. Tek bir sefer vuruldum ama yine de bir korku sardı içimi kullananlar kullanıp bırakıp yeniden hamile kalanlar var mı yeni hamileliginize kadar ne kadar süre geçti acaba ?

Benim içim geçmiş sanırım oğlum iki yaşını geçti ama değil ikinciyi düşünmek düşünenlerin yanından bile geçemiyorum. Yanlış anlamayın yargılamıyorum, gerçekten gıpta ediyorum size. Allah gönlünüze göre versin.

Korunmak istiyorsanız adı üstünde 3 aylık iğne. Tekrar yaptırın. Yok korunmayı düşünmüyorsanız yine adı üstünde 3 aylık iğne etkisi geçmiştir. Emzirme sürecinde zaten hormonlar bi değişik olduğu için ne zaman bebek olacağı da muallak.

Beraber büyütürüz diyeceğinize önce kendi bebenize layıkıyla bakın, o çocuğun da hakkına girmeyin. Ayrıca iki gebelik arasında tavsiye edilen sağlıklı bekleme süresi 4 sene.

Böyle iğneleri günü gününe yaptırırsanız korur. 6 yıldır kullanıyorum 3 aylık da kullandım suan aylık olanı kullanıyorum.

7 aylık bebeğiniz varmış zaten, 2. Hemen olursa sizi de yıpratmaz mı ? Maddi ve manevi zorlanmaz mısınız ? Yasınız kaç bu arada ?

Kızlar ben doğum yaptıktan sonra tam 40.günümde 3 aylık iğne yaptırdım emzirdigim için onu önerdiler o dönem. Ama sadece 40 ım çıktığında bir kere vurdurdum bidaha hiç kullanmadım. Suan bebeğim 7 aylık. Hap vs başka bir yöntemde kullanmıyorum ve beraber büyüsünler diye ikinciyi düşünmeye başladık. Ama bu 3 aylık iğneyi vurduranlarda gebelik çok zor oluyor diye duydum. Tek bir sefer vuruldum ama yine de bir korku sardı içimi kullananlar kullanıp bırakıp yeniden hamile kalanlar var mı yeni hamileliginize kadar ne kadar süre geçti acaba ?
kızkardeşim yaptırıyordu ikinci çocuk konusunda bir sıkıntı yaşamadı

X