Bebek Beslenmesi 3 aylık bebek anneleri bişi sorcam ????

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

derinsular

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
503
66
mama ile besliyorum sizce bir öğünde kaç ml içmeli devam sütünü benimki 60 ml çok acıkırsa 90 dan fazla içmiyor az değil mi

bence de az benim kızım şuan da 9 aylık ilk bi ay emmediği için biberonla verdim o zaman 60 ml çok rahat içiyordu

kilo alımı önemli kontrollerde kilo alımı normal mi? bende 3 aylıkken 60 cc veriyordum. doktorda 60 cc ver demişti. şimdi 4 ayı bitirdik hatta 1 hafta geçti şuan 90 cc veriyorum. gerçi bitince bazen ağlıyor ama doktorun tavsiyeside bu şekilde.aylık kontrolde de kilo alımı normal çıktı. bu arada ben bazı öğünler emziriyorum da..

merhaba canim.ALLAH bagislasin miniyini.bence normal.cunki benim kizimda o zamanlar 500 600 aliyordu.doktoru normal demisdi..:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Benim oglum dort aylik, o da icmiyor 60 dan fazla. Kilo alimimgrafikde normal. Ben de emziriyorum bazen. Beslenme isi cok uzuyo beni. Neden cok icmiyo ki. Arkadasim bebegi massallah ayni yasta bi seferde 200 ml iciyo. Bir duzene oturtamadim su beslenme isini. Bazen anne sutu bazen mama derken ne kadar iciyo bilemiyorum ve az iciyo gibi geliyo. Nasil istahini acarim bilmiyorum. Arada bir de ishal oldu iyice istahinlapandi. Dun de asida atesi cikti. Iki gundur yine istah yok. Sutum deli gibi akarken icmiyo, sutum azaliyo bu sefer anne sutu istiyo. Deli olacam.

Benim oğlum 1 yaşında bu günüe kadar 200 ml içtiği sayılıdır.BEnim arkadaşım da derdi benimki tek seferde 200 içiyo diyo.Kimi bebek benim oğlum gibi sık sık az az içer.Kimisi de çok içer ama beslenme arası uzundur.Kilo alımı normalse problem yok.Zorla içirmek de mümkün olmadığına göre o ne kadar isterse o kadar.

mama ile besliyorum sizce bir öğünde kaç ml içmeli devam sütünü benimki 60 ml çok acıkırsa 90 dan fazla içmiyor az değil mi

benim bebeğimde 2 aylık başından beri mama veriyorum malesef ve başından beri kusan bebek olduğu için doktorumuz bize diyet mama verdi bebelec AR kusan bebekler için ve 120 cc içiyor bazen üst üste veriyorum bide mama yarasa gam yemicem 3050 gr doğru bugün 2 aylık olduk 4300 gr ayda 500 gr alıyor doktora göre bu çok normal ama bana göre değil çok kafama takıyorum 1 aydırda ishal bu defada 2 gündür ishal bebekler için aptamil HN veriyorum bu defada kabız oldu ve günde 60 cc içiyor ben bundan bişey anlamıyorum sizce o yüzden derinsular benimde kafam karışık canım

öncelikle teşekkür edreim ama hakikaten bazıları az az sık sık içio mesela o 120 içirenler kaç saatte biir verio ben 2 saatte bi 60 cc veriorum

benim oğlum da 3 aylık oldu. ilk başta çok iştahlıydı. 1 aylıkken 90 cc mamayı içiyordu 3 satte bir. fakat zamanla azalttı şimdi 4 saatte bir 30 yada 40 cc içiyor en fazla 60. kilo alımı çok azaldı. dr a göürdük bi problem yok dedi mamayı değiştirdim olmadı ne yapacağımı şaşırdım

bebeğime amip mikrobu bulaşmış bu yüzden bu kadar iştahsızlaşmış. şimdi ilaç kullanıyoruz .inş en kısa zamanda geçer.

X