3 ayda 92 kilodan 62 kiloya indim

merhaba kızlar, nasılsınız?
yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.

ben bu ara iyice saldım. akşamları oğlumla çizgifilm izlerken cips yeme alışkanlığı geliştirdik durduk yere.
başlayınca bırakamıyor insan. ben genelde düşük tansiyon gezdiğimden sanırım tuzlu atıştırmalıklar iyi hissettiriyor. ya da işin bahanesi işte, tadını seviyorum diyeyim özetle. ama çok kötü fena alıştım.
oooohhmmmm bırakmalısın ohhhmmmm

tekrardan tartıp ölçüp biçip yemeye dönmeliyim. hastalık izni/molası bitti

dün yemek sonrası uzak bir markete yürüdüm (yokuş aşağı) dönerken (4-5 durak) otobüse binerim demiştim ama binmedim yokuş yukarı yürüdüm. fena ter attım. sonrasında oturup cips yemeseydim iyiydi

fırında tavuk yapmıştım dün akşam. şimdi ondan yiycem. sabah klasik kahvaltımı yaptım.

kuş gribi nedeniyle artık tavuk da yiyemiycez galiba

Ay çok komiksin güldürdün yine beniiii
Ay napim 2 kilo verdim.birini aldım.geriliyorum veremeyince.sporu da bıraktım 3 hafta oldu.bende zaten eksik olan motivasyon

kankim havalar ısındı. zaten sıcaklarla iştah azalması da olacak cısslara karşı. meyvelere dadanıcaz.
yaz gelince ben 2 kilo veririm, kışa girerken hopp geri alırım.

kalorisi düşük şeyler yemeye çalış eğer bırakacaksan.
ben hastayken içim yandığından salatalıkları hiç tartmadan rendeledim ve tepeleme 3 kaşık yoğurtla falan yedim. su eklemeden koyu cacık gibi. ona rağmen kilo verdim. kalorisi az diye. yoğurt beni tok tutuyor. akşamları koyu cacık ile durabilirim aslında.

hee bi de leslie yapayım dedim prş gecesi (tartı günü öncesi) 40 dk (2 mil) anca dayandım. sen 3 mili tamamlıyordun bir de.
valla bravo, bi de tembelim diyorsun. 3 mil yapabiliyorsan epey kondisyonun iyi bence.

walk walk walk

dikkatimi çekti ; Leslie'nin basenleri var. o kadar walk walk walk'a rağmen nasıl basenleri duruyor.

cevap için sagol canım valla tebrikler bende 55 olsam şükredeceğim ama bakalım benim yavaş gidiyor ama çok şükür gidiyor valla aramıza katılsana neler yaptın anlat kız
Tabi katılırım canım ben kilo verdim vermesinede şimdide tekrar alırım korkusu sarıyor beni ailemde hiç kimse diyet yapmaz arkadaşlarım bile memleketimizin kültürü zaten yemektir bizim kebablar köfteler sarmalar künefeler filan offff bunlar varken ben nasıl bozmayayım diyeti tam uyanasamda verdim işte bir 15 kilo bazı günler sadece yoğurt yiyordum sa
Hoşbuldum canım 2 oğlum var onlar okuldan gelince ev can pazarına dönüyo valla :))
maşallah bendede bir kız bebiş var ama o daha küçük teyzesi fazla yormuyo beni yorsa kalori harcamış olurdum

Aynen arkadaşlar böyle bazı çikolataların puanını biliyorsanız paylaşın mahrum kalmayalım onlardan bu arada pişmaniyenin puanını bilen varmı?

Merhaba o leslie yi bende yapıyordum arada ama anca 2ml fazlası yoruyor diyetteki bir insanı zaten enerjimiz yok birde üstüne leslie 5ml yapamayızki hiç bir zaman.

Ay de miii eşim diyor ki bu kadın zayıf değil ki.ben de yok olur mu diyorum konduramiyorum. Ama bak bir şeyler yanlışmıs
tavsiyelerin için çok teşekkür ederim kankim.bu diyet yüzünden yoğurdu bıraktım valla yaaa. Hâlbuki yoğurdumu da kendim yaparım.

Bir ayda 10 kilo süper canım ya peki bilet soracağım sabah yiyorsun öğlrn yemiyorum demişsin Akşama kadar hiç birşey mi yemiyorsun

Izin bitti canım aynen devam et ölçmeye cips ben çok yiyordum nerdeyse her akşam çayın yanında 1 paket bitirirdim ama uzun zamandır yemiyorum bu diyette başladığımda puan hesabınyaoarak yedim bide bugün kuzenim yiyordu çok Israr ettiaz yedim ben bu hafta sabit kaldım ama önümüzdeki hafta ipleri sıkı tutmam Lazım bu ay sonu 59 rakamları görmek istiyorum 6 lı rakamlardan kurtulmak istiyorum artık

15 kilo çok iyi ya 5 kilo daha versem Göbek atacağım valla ) aramızda ol Paylaşım yap canım motive olalım

Merhaba kızlar nasılsınız bakalım ben bugün çok yoruldum biraz temizlik Yaptım bugün ki sporumda bu olsun sizler nasılsınız bakalım ben Karatay gibi kentin hormonunun çalışmasına izin verecektim ama yapamadım 3 saatlik Açlıktan sonra elin atağım titriyor insülin direncinden olabilir tabi bu bide çok strese giriyorum en güzel hesap yapıp 6 öğün galıba )

sadece proteine yüklenince bu diyet biraz dukan'a kayıyo zannedersem ve ben daha önce dukan yapmış biri olarak hiç tavsiye etmiyorum çünkü geri aldım verdiklerimi
belki biraz sebze ya da başka şeylerden almayı denerseniz günlük kb değerini vücut için farklılık olabilir, çok değil tabi günde 1/2 salatalık ve 1/2 domates eklemek sadece 5 puan yapar bi de sucuğu vs canınızın farklı şeyler yemek istediği zamanlarda tercih etmenizi öneririm.. diğer besinlere oranla neden bilmiyorum ben de şişkinlik hissi oluşturuyor ve kilo vermeyi yavaşlattığına inanıyorum
bu topikte 10 kilodan sonra birçok kişiden gram eksilmemiş, bu diyetle ilgili başka bir topikte melek kullanıcısı 20 kilo vermiş ve yaptığı şey proteinlerin yanına sebze/salata eklemek onun mantığını başka bir mesajda özetlemeye çalışıcam

ceza menüleri şu şekilde (önceki gün kaçamak vs yaptıysa)
sabah
yumurta 0p
peynır 1 p
zeytın 1,5 p

ara
salatalık 4 p
ogle
ızgara tavuk 0 p
ceyrek domates 1,5 p

ara
salatalık ve cerı domates 10 p
akşam
5 paunlık marul salatası(üzerine peynir rendeleyrek) ya da yagsız tavuk sote 0p ve yesıllık 3 p

günlük menüleri ise şu şekilde
sabah
1 dılım kepek ekmek ıyıce kızarmıs
peynır
salam
yumurta
zeytın

ogle
tavuk sınıtzel
2 tane kofte ızgara
1 buyuk bardak ayran

ara
kasar peynırı
aksam
yagsız tavuk sote
marul salatası

başka bir menü

sabah
yumurta
1 dılım kepek ekmek
peynır
zeytın

ogle
1 buyuk bardak ayran
1 dılım kasar

aksam
yagsız tavuk sote
marul salatası

bunların yanında hergün 2,5-3 litre su ve 2 bardak yeşil çay tüketmiş
hergün 30 dk yürüyüş le başlamış vücut alışınca 45 dk ya çıkarmış ve 77,800 kilo iken 40 beden giyiyormuş bu da yürüyüşün ve suyun faydası diyor

"bunların hepsi http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/melegin-diyet-seruveni.701697 topiğinden alıntıdır."

kabızlık vs yaşamamak için bol bol su tüketimi şart, azar azar öğünlerin yanına ya salata ya da yoğurt eklenmeli

ayrıca tatlı krizleri için diğer yorumlarda belki görmüşsünüzdür piko çikolata iyi bir alternatif büyük boyu(27gr) 4,45 kb değerine sahip.. light kola da tatlı krizleri için bence bire bir
Diğer öneriler (ordan burdan alıntılar)

*hergü 1 şişe doğal maden suyuna (soda değil) limon sıkarak için.. mineraller vücut için optimum şartların oluşmasını sağlarlar.. metabolizmayı hızlandırır, enzimleri aktivite eder ve hormonları düzenlerler.. gelişme çağıdaki çocuklara özellikle tavsiye etmelerinin sebebi bu.. mineral alımı ile boy uzaması vs desteklenir ve değişen hormonlarla birlikte vücudun dengesi korunmaya çalışılır.. bizim için de çok öenmli çünkü; vücut optimum sıcaklığa daha kolay ulaşır, besinler daha kolay ve hızlı sindirilir, emilim de daha verimli gerçekleşir
**salatanıza saf zeytinyağı katarak tüketin
**iyi bir santral sinir sisemi uyarıcısı olan kafein bazal metabolizma hızını %5-8 oranında artırır. Hergün içilen bir bardak **kahve, günde 100-175 kalori daha fazla harcamamızı sağlarmış..(2'si bir arada kahveler -markasını da lütfen dikkate alın- geneli 4 kb değerinde.. sade türk kahvesi ise 0 kb.. 2'si bir aradaları ara öğün olarak tercih edebilirsiniz bence çünkü çok uzun süre tok tutuyo, hatta tatlı isteğini de azaltıyo. (kız kardeşimin bir arkadaşı 90 kilodayken 24 kilo vermiş, sorunca da kahveyle demiş.. tabi o günde birkaç bardak içmiş, biz yemek yerine değilde daha çok ara öğünler yerine tüketmeliyiz bence) (türk kahvesi bence günlük hayatı vazgeçilmesi, yemeklerden 2sa sonra içmek sindirimi hızladırır ve kolaylaştırır)
**iyi demlenmiş çay da %12 hızlandırırmış metabolizmayı.. bu da günde 200-250 kalori demekmiş.. yeşilçay buyüzden çok önemli işte diyet dönemi.. hem metabolizma hızlanıyor, hem ödem attırıyor, hem de mide dolduğu için insan fazla yiyemiyor.. ben sabah kahvaltımın yanında içiyorum kaca bir bardak.. gün için de bir bardak daha tüketiyorum..
**acı biber ve soğuk su da metabolizma hızlandırıyor.. uzmanlanlar bu durumu hem doğruluyor hem de ihmal ediyorlar çünkü 1,5 ltre su metabolizmayı sadece 50 kcal artırıyor.. (vücut suyu ısıtırken harcanan enerjiden dolayı.. ancak hesaplanınca sadece soğuk su içerek -HERGÜN 1,5 LİTRE- yılda 2,5 kg verilebiliyor)
**ayrıca hergün mutlaka içmeniz gerekn su miktarını kilonuz ile 30 sayısını çarparak bulabilirsiniz (yaklaşık tabi)
**ve hepimizinde bildiği gibi iyi bir uyku ve stresten uzak durmak bu dönemlerde en iyi arkadaşımız
**şekerden nefret edin.. kendisi beyni, sinirleri ve gözü yıpratıp bir sürü de kalori veriyor

leslie(umarım doğru yazmışımdır) kas yapıyor olabilir kızlar, kız kardeşim bir dönem çok yapmıştı çünkü.. kendisi hep "kaslar uyur pozisyonda bile 3 kat fazla kalori yakar abla" der hep.. çok haklı bence de ama diyet dönemi yapmamanızı öneririm ben.. pilates incelme sağlıyor.. bu dönemde pilates - yürüyüş yapıp (bir gün biri diğer gün diğeri), daha sonrasında farklı şeylere gidilmeli bence.. ve evet gerçekten o kadının basenleri var ve bacakları falan çok yukarı çekiyo hareketleri yaparken bu da merdiven etkisi yapıyo olabilir.. dikkat edelim
** son bi şey: madonna nın günde 15 saat spor yaptığını biliyo muydunuz.. gençlik dönminde kendimizi ne kadar harekete alıştırırsak zaman içinde o bize yetmez oluyor ve mecbur kalıyoruz hem sürelerini hem de egzersizleri arttırmaya.. ben şuan iki günde bir 20 dk pilates yapıyorum ve müthiş farkediyor inanın.. ilk 4-5 gün sürekli yaptıktan sonra 2 günde 1 e indirdim çünkü dört günde bile farketti

Slm kızlar bende kilo vermek için evde spor yapıyorum mekik bisiklet plates gibi günde 4 litreye yakın su içmeye başladım bugün bitki çayı ve bitkisel macun yiyorum suyumda karnonatlı ve limonlu bende sabah bu diyete başlıcam umarım işe yarar 5 ay sonra kardeşimin düğünü var ve tam 1 ay önce ölü dogum yaptım hala hamile misin diye soruyorlar rahatsız oluyorum Artık neyse çok uzattım inş veririm 11 kilomu

kızlar ülker pikonun besin değerleri paketinin üzerinde yoktu ben de fatsecret ten bakmıştım orda 100 gr için 16.5 kb değeri içerir dediğinden 27 gr ı 4,45 kb içerir demiştim ama yanlışmış maalesef çünkü sitede 100 gr için yazanlar aslında bir paket için olan değerlermiş.. dün iki tane yedim bi de yaaa siz sakın yemeyin haberiniz olsun, fatsecret a da artık gram güvenmiyorum

Bir ayda 10 kilo süper canım ya peki bilet soracağım sabah yiyorsun öğlrn yemiyorum demişsin Akşama kadar hiç birşey mi yemiyorsun
çok nadir,2 defa belki tavuk ızgara yemişimdir.Onun dışında ya şalgam içiyorum ya da diyet kola,zaten 2-3 gün yemeyince aramıyorsun öğle yemeklerini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…