3,5 aylık bebeğim 1 ayda sadece 200 gr almış

sdkaece

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
8
1
30
Bebeğim 2700 gr doğdu erken doğdu şimdi 3 ay 22 günlük bu al sadece 200 gr aldı 6300 kilosu çok endişeliyim

Önceki ay ne kadar almıştı aslında şuanda kilo olarak iyi gibi çok düşük değil ama doktorla görüşüp belki ek devam sütü ekleyebilirsiniz ya da biraz daha bekleyip duruma göre

Önceki ay ne kadar almıştı aslında şuanda kilo olarak iyi gibi çok düşük değil ama doktorla görüşüp belki ek devam sütü ekleyebilirsiniz ya da biraz daha bekleyip duruma göre
1 kg kadar almıştı ki biz rota geçirdik daha 2 aylıkken o zaman bile kilo almaya devam etti çok endişeleniyorum doktorum almamış ama sorun yok dedi bilemiyorum

Bebeğim 2700 gr doğdu erken doğdu şimdi 3 ay 22 günlük bu al sadece 200 gr aldı 6300 kilosu çok endişeliyim
Bir bebegin 5 ay aylik olduğunda doğum kilosunun 2 katına ulasmasini bekliyor doktorlar. Siz daha 4 olmadan ulasip geçmişiniz bile endişe edecek durum yok. 3 aydan sonra kilo artışı yavaşlar kilosu normalse tolere edilebilir. İlk aylarki 1 kololaro beklemeyin. Kilolu bebek sağlıklı bebek demek değildir . Daha sık emzirin gece emzirmelerini atlamayın. Etrafin farkına varıyor keşfetme ayında çünkü.

Son düzenleme:
1 kg kadar almıştı ki biz rota geçirdik daha 2 aylıkken o zaman bile kilo almaya devam etti çok endişeleniyorum doktorum almamış ama sorun yok dedi bilemiyorum
Bebekler büyüdükçe kilo alımları yavaşlıyor zaten.
Düşünsenize her ay 1kg aldıklarını, bildiğiniz şişman bebek olur.
Eğer sadece anne sütü veriyorsanız panikleyip mama takviyesi yapmayın sakın.
Doktorunuzu dinleyin sorun yok diyorsa yoktur.

Biryerden sonra kilo alımı yavaşlar. 3.5 aylık bebek için 6300 normal hatta bir miktar fazla bile olabilir persentiline bakmak lazım. Heray 1 kg alsa 1 yaşında 10 kg yu devirir ki buda hiç sağlıklı değil. Özetle endişelenecek birşey yok 😊

X