2li test hakkında ..

tubitak

-Her şey Güzel Olacak-
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
836
341
Bayanlar iyi akşamlar ikili test sonucum : PAPP-A 1549 MOM :1.71
HCG 168- MOM :2.00
NT:1.50MM
NB: PRESENT (nazal kemik var)
DOWN SYNDROME RİSKİ : 1:11700
AGE ALONE : 1.1330
TRİSOMY 18 : 1:99000 İŞTE BÖYLE .. Doktorum 4lü teste gerek yok sonuç iyi demişti. tamam risk değerine baktığında da anlaşılıyor ama heryerde mom1.5 yukarı risk deniliyor acaba labaratuvaragöredeğişiyor mu_? Zaten yaptırdığım laboratuvar isim veremiyorum ama bilinen bir labaratuar ve hersey yabancı yazıyor çıldırcam sadece rakamlar ve "no risk " anlaşılayabildim. aslında Zaman'ında geçti hamileliğim ilerledi durup durup inceliyorum içime sinmeyen birsey mi var onuda bilmiyorum...

Mom dediği ense kalınğı ama her makinede farklı çıkabiliyor hatta drun işaretlediği yer sebebiyle bile farklı çıkabiliyor, risk olasılıkları düşük çıkmış boşa stres yapmayın gebeliğinizin tadını çıkartın lütfen
Hayırlı olsun bebişiniz

Gül gibi sonuç çıkmış daha niye kurcaliyosun cnm vesvese yapmışsın yapma hersey yolunda doktor da söylemiş zaten

Mom düzeltilmiş sonuç demekmiş sanırım, aylar önce ilgilenmiştim en son karıştırmışım özür dilerim :)
Ama sonuçlarınızda sorun yok, doktorunuza güvenin, rahatlayın lütfen

Testler gayet normal cok dusuk risk ama bu testlerde kesin olmayak diye bisey olmuyor. eger cocugu aldirmayi dusunmuyorsan bence hic 4lu testi yaptirma. Rabbim buyuk, degeri cok riskli cikipta saglikli olanida gordum, hic risk yok denilen ve downs olanida. Bence kurcalama hamileligin tadini cikar evlat senin sonucunda her turlu basinin ustune

Bu testten birsey anlamadim ama bugunlerde kim test yaptirsa sonuclar riskli cikiyor hep. Yani 10 kisi duyduysam 7 si down riskli. Ama tamaminin bebekleri gayet saglikli. Hepsi de hamileliklerini bosu bosuna uzuntu ve stresle gecirdiler. Her ne olursa olsun kabulumdur diyenler bu testleri yapmamali bence.

Doktor bana da bu testten yaptircak misin dedi. Ben de sordum, olumsuz birsey cikarsa anne karninda mudahale ediliyor mu diye, edilmez dedi. Ben de gerek yok dedim. Zaten ultrasonda burun kemigi ense kalinligi cikiyor. Bunlar normalse hele hic yaptirmayin.

Mom düzeltilmiş sonuç demekmiş sanırım, aylar önce ilgilenmiştim en son karıştırmışım özür dilerim :)
Ama sonuçlarınızda sorun yok, doktorunuza güvenin, rahatlayın lütfen

CANIM NIYE BÖYLE OLUYOR BİLMİYORUM.. :KK43: OF YA SORMAYIN HALİMİ

son aylarım inş hersey güzel olur bende bu evhamlardan kurtulurum ......... :KK43:

son aylarındaymışsın detaylı ultrsona falan girdinmi, bi sıkıntı olsa illa biyerde çıkar, ayrıca 2li sonuçların çok normal kafanı karıştırma.

girdim canım hersey ıyı gözüktü çok şükür önemsenmeyecek bir boşlukta kistimiz varmış o takip edilecek hespi bu. ya nıye boyle oldum bılmıyorum... içimi dökebildiğim yer burası eşim dahi kimse anlamıyor.

girdim canım hersey ıyı gözüktü çok şükür önemsenmeyecek bir boşlukta kistimiz varmış o takip edilecek hespi bu. ya nıye boyle oldum bılmıyorum... içimi dökebildiğim yer burası eşim dahi kimse anlamıyor.
anlıyorum bende aynı durumdayım, ama biraz kafanı rahatlat stres bebeğede zararlı

anlıyorum bende aynı durumdayım, ama biraz kafanı rahatlat stres bebeğede zararlı

inan gebeliğimin başında böyle değildim, 2 li test sonucumu aldığımda eşimle sarıla sarıla dans ederek geldik eve perinotologta yaptırdım üstelik. cevremde bazı doğum sonrası hıkayelerı duyunca başladı bu tedırgınlıkler 6.ayımdan sonra yani :KK43: aman sen sen ol kaygı besleme çok kötü olursun sonunda allah korusun ........ :/

Bebegim cocuk saglikli bak burun kemigini gormussunuz risk yok diyo test kurma kendini benimde 10 gun sonra ikili var dua isterim

X