Menopoz 29 Yasinda erken menopoz olabilirmi?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

genckiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2010
1.255
201
selam arkadaslar,
benim yasim 29, yaklasik bir senelik evliyim ve cocugum yok. Suan Cocuk istiyoruz calismalardayiz ama henüz birsey olmadi. Bende su son 2-3 Aydir terleme oluyor geceleri pijamasiz yatmayada alistim ama öyle bile terleme oluyor. Normalde ben hic terlemeyen biri olarak dikkatimi cekti. Asiri bir terleme degil ama var yani askilim ve kilodum hafif nemleniyor. Adetlerim simdilik düzenli. Ama korku basti annem acaba erken menopoz mu oalcaksin diye dedi ama kendisi 50 yasinda yeni menopoz oldu. Halalarim deseniz onlarda 40 üzeri oldu. Yanio erken menopoza giren biri aklimda yok aileden. Annemin öyle demesi benim piskolojimi bozdu :KK43: birde cocuk istegi olunca iyice korktum. Pazartesi kadin doktoruna gittim ama normal kontrole alttan ultrasyonla bakti hersey yolunda dedi. Aktintidan aldi bakti onada ok dedi. Acaba erken menopoz ihtimali olsa doktor farkedermi kontrol sirasinda?

Lütfen cevap verirseniz sevinirim. Tskler.

Doktor yumurtalariniza baktiysa ve sayısının iyi olduğunu söylediyse sorun yoktur . Bide adetin 3. Günü fsh a haktır için rahatlasin. Ateş basması illa menepoz olacak diye bişey. Erken menepozda aileden geçecek diye bişey yok benim ailemde erken menepoz diye bi durum yoktu ama bende çıktı yaşım 30 bile değil ken. Öyle safsatalarla oyalama kendini iyi hir doktor bul ayrıntılı bir muayene ol

X