Gebeliğe Hazırlık 28 Şubat İtibariyle Çatlatma İğnesi Olanlar💕

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım ilk defa femara kullandım geçen hafta ve bugünde iğne verdi yarın ilişki dedi diğer gün iğne yap dedi sonrası aşılama
Ben 1 defa aşılama yaptırdım ama benim acemiliğime gelmişti eşimin değerleri iyi aşılamanın doğal yoldan bir farkı yok bana göre size direk aşılama demesi ilginç geldi 🤔

Ben 1 defa aşılama yaptırdım ama benim acemiliğime gelmişti eşimin değerleri iyi aşılamanın doğal yoldan bir farkı yok bana göre size direk aşılama demesi ilginç geldi 🤔
Bana da garip geldi iğneden sonra bi süre beklenmesi gerekiyor. Peki senin süreç nasıl oldu iğneden sonra ne dedi

Çünkü bildiğim kadarıyla iğneden sonra bekleniyor bi süre gebelik durumu için
Aşılama şöyle canım ilaç kullanıyorsun yumurta gelişince iğne vuruluyorsun iğnenin 36. Saatinde eşin sperm veriyor yıkanan spermler yumurtaya en yakın yere enjekte ediliyor sonrada gün aşırı ilişki olsun diyor doktorlar genelde spermde hız sorunu olanlar için aşılama yapılıyor

Bana da garip geldi iğneden sonra bi süre beklenmesi gerekiyor. Peki senin süreç nasıl oldu iğneden sonra ne dedi
Ben ilk femara kullandığımda yumurtam gelişince çatlatma iğnesi vuruldum iğne sonrası üst üste 3 gün ilişki oldu kimyasal gebelik oldu maalesef 😔 tekrar femara kullandım bu ay 3 Nisan’da çatlatma iğnesi vuruldum 3 gün değerlendirdik şimdi adet günümü bekliyorum

Kuzu sabah beyaz akıntım vardı yine regl olmadım dedim, Aradan 1 saat geçmeden bir ağrı saplandı wcye gittim birden bişey patlamış gibi kanama geldi ama toprak gibi pütür pütür kırmızı, siyah karışık😱
Kist olunca adet o şekilde geliyor canım içerde biriken kan kahve siyah gibi oluyor bende kist varken adetim o şekilde geliyordu

Ben ilk femara kullandığımda yumurtam gelişince çatlatma iğnesi vuruldum iğne sonrası üst üste 3 gün ilişki oldu kimyasal gebelik oldu maalesef 😔 tekrar femara kullandım bu ay 3 Nisan’da çatlatma iğnesi vuruldum 3 gün değerlendirdik şimdi adet günümü bekliyorum
Umarım hayırlısı olur sağlıklı çocuk Allah nasip etsin hepimize 🙏

Kist olunca adet o şekilde geliyor canım içerde biriken kan kahve siyah gibi oluyor bende kist varken adetim o şekilde geliyordu
Kuzum bende kist hep var bu dediğim farklı bişey, pıhtılaşmadan ziyade şaşırtan sabah beyaz akıntım vardı şiddetli ağrının ardına bardaktan boşalır gibi geldi.Doktor normalden farklı kanaman olabilir demişti aslında.
Cidden bu ay döllendi ama tutunmadı demek ki 😒

Kuzum bende kist hep var bu dediğim farklı bişey, pıhtılaşmadan ziyade şaşırtan sabah beyaz akıntım vardı şiddetli ağrının ardına bardaktan boşalır gibi geldi.Doktor normalden farklı kanaman olabilir demişti aslında.
Cidden bu ay döllendi ama tutunmadı demek ki 😒
Olabilir kuzum benim kimyasalda doktorumda ağrılı ve yoğun olabilir demişti ama benim normal adetim gibi olmuştu

Doktor korkma ağrın çok olursa gel demişti zaten, ağrım dayanılmıycak gibi değil ama değişik bir kanama oldu anlamadım
Kimyasal olmuş olabilir misin canım ? Progesteronun yüksek çıkmıştı belkide tutmadı yoğun ve pıhtılıysa kalınlaşan rahim sökülüyodur benim kimyasaldada baya pıhtı attım bende

Kimyasal olmuş olabilir misin canım ? Progesteronun yüksek çıkmıştı belkide tutmadı yoğun ve pıhtılıysa kalınlaşan rahim sökülüyodur benim kimyasaldada baya pıhtı attım bende
Kuzum buraya atmadım ama iğne etkisi geçtikten sonra testim hep çift çizgi olmaya başladı doktora gitmeden 2 gün önce çizgi azaldı yok oldu.
Doktora gittim, doktorda hamileydi😊 progesteron 31.16 çıktı dedim.Progestan vermiştik sana değil mi dedi hayır vermediniz kullanmadım dedim.Hemen kan alalım progestan desteği olmadan o kadar artmaz hamile olma ihtimalin yüksek dedi.Kan verdim progesteron 9.57 ye düşmüş, beta 2.
Doktor alttan muayene etti, hani iğneden 6 gün sonra 3 yumurta gelişmişti ya onlar 2.5 ve 3 cm kist olmuş.Progesteron sebepsiz bu kadar yükselmez, bende yıllarca çocuk için uğraştım aynını bende yaşadım, üzgünüm ama büyük ihtimalle döllenmiş ama tutunamamış, bu ay pıhtılı ve yoğun kanaman olabilir korkma çok ağrın olursa gel dedi.
Dediği gibi oldu sanki toprak gibi putur putur değişik bir kanama oldu.Geçen yıl nisanda kimyasal geçirmiştim kanama şekli aynıydı, bu yıl yine nisan🥺
Geçen yıldan tek farkı bugün sabah beyaz akıntı vardı birden şiddetli ağrıyla kanama oldu, muhtemelen kimyasal geçirdim doktorda demişti zaten😥

Selam kızlar yazamadım uzun zamandır kusura bakmayın ilk aşılama tutmadığı için biraz rahatsızlandım açıkçası bel ağrılarım işte rahatsız etti zor oldu açıkçası tekrardan başladım ikinci aşılamaya 5 Nisan çatlatma iğnesi ve 7 nisan aşılama oldum bu seferde biraz ağır geçiriyorum boğazım tonsilit oldu kaç gündür yatıyorum nerdeyse yani öyle kızlar anlıcağınız biraz zor dönem oldu benim için hepinizin yorumlarını okudum rabbim gebe olan kardeşlerimize kucağına almayı da nasip etsin inşallah 🤲🌷💐💖💖💜 bekleyen kardeşlerim içinde benim için de rabbim bize de anne olmayı nasip etsin inşallah en kısa zamanda mübarek Ramazan ayı yüzü suyu hürmetine 🤲🥰💜🤲🥰🥰🌷💐🌷

X