24 yaşında baskıcı aileye sahibim?

Strangerthings0

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2018
509
55
Kızlar ben 24 yaşındayım.Annem ve babam yıllardır baskıcıydı fakat bu sene iyice abarttılar.Kaç senelik kız arkadaşlarımla görüşemiyorum buluşmak için yalan söylediğimde dürüst ol izin verelim diyip genede vermiyorlar.İş hayatım vardı kafam dağılıyordu fakat işten çıktım bazı sebeplerden ve iyice üzerime gelmeye başladılar artık dayanamıyorum intihar etsem kurtulurum diyorum yoruldum evden kaçmayı bile düşünüyorum arkadaşımın hafta sonu doğum günü sırf tanımadıklarımda olcak diye izin vermediler.Ne yapmalıyım?

Kızlar ben 24 yaşındayım.Annem ve babam yıllardır baskıcıydı fakat bu sene iyice abarttılar.Kaç senelik kız arkadaşlarımla görüşemiyorum buluşmak için yalan söylediğimde dürüst ol izin verelim diyip genede vermiyorlar.İş hayatım vardı kafam dağılıyordu fakat işten çıktım bazı sebeplerden ve iyice üzerime gelmeye başladılar artık dayanamıyorum intihar etsem kurtulurum diyorum yoruldum evden kaçmayı bile düşünüyorum arkadaşımın hafta sonu doğum günü sırf tanımadıklarımda olcak diye izin vermediler.Ne yapmalıyım?
Anne babanız haklılar. Forumda daha önce annenizin vefat ettiğini; eski sevgiliniz sizi affetsin, size dönsün diye yurtdışına gideceğinizi söylemişliğiniz var.

Bu şartlar altında size inanmamalarına kızamıyorum.

Çok zor böyle aileyle yaşamak anlıyorum seni .
Şiddet yoksa kullaklarini kaat ve haber ver gideceğim ,sadece bir doğum kutlaması ,bu saate geleceğim de ve git .
Aliştirmalisin usandirmalisin git buluş arkadaşlarinla ama şiddet yoksa.
Mecbur iş bulacaksın ve aynen devam

+ olarak annemden sürekli hakaret alıyorum geber keşke ölsen orspu tarzında
Annen ölmemiş miydi kız senin ayaklı yalan makinesi. Burda hiç tanımadığın forumdaki insanlara bile ayak üstü 500 yalan atıyosun ve bunların içinde bu kadar hassas konular da var. Sana niye güvensinler ki?
Annem vefat etti yoğun bakımdaydı 4 gün gitmedim zaten 1.5 aydır çalışıyordum gitmeyi düşünmüyorum böyle bir istifa hakkım var mı?

İşe girmen lazım bir şekilde, benim de babam baskıcıydı 22 yaşındaydım akşam 9da evde ol diyordu, büyük bir şehirde, bir gün dayanamadım ya ben evden kaçarım ya da biraz nefes aldırın dedim korktu benim babam bidaha karışmadı sonra tek başıma eve çıktım zaten
Bu arada babam bir günde yumuşamadı yavaş yavaş, başlarda gece döneceksem konserden vs sen gel al arabayla ama yolla dedim, zamanla işte şimdi eve gelmesem sorun olmaz

Annen ölmemiş miydi kız senin ayaklı yalan makinesi. Burda hiç tanımadığın forumdaki insanlara bile ayak üstü 500 yalan atıyosun ve bunların içinde bu kadar hassas konular da var. Sana niye güvensinler ki?
O zaman annesi babası iyi yapıyormuş 🤷🏻‍♀️
Gerçi az sonra üvey annem diyebilir

Bu yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum. Iyi para kazanıp kendi ayaklarınız üzerinde durmak dışında hiçbir şey yapamazsınız. Ufak değişiklikler gösterebilirler ama sizin hayalinizdeki anne babaya dönüşme ihtimalleri sıfır.

Yuh. İş bulun ayrılın evden. Yanlısnevlilik yapar insan bu aile ile. O hatalarınyapmayın

Rahmetli belki ruhlar aleminden kufur edip yasak koyuyordur. Siz de hemen yalanci diyorsunuz 🤣🤣🤣🤣

Dürüst olma, baskıcılar yalancı insanları oluşturur.

Baskı yap yap, ama dürüstlük bekle. Sırf kontrol edebilsinler diye dürüst ol diyor baskıcılar.

Dürüst olunca da ağzına tükürürler ki baskıda bırakabilsinler daha kolay diye.

Ömer seyfettin’in kaşağı hikayesini okuyun orda da baskıcı babaya yalan söylemek zorunda kalan iki kardeşi anlatıyor.

Bir insandan dürüstlük bekliyorsan onu baskılamayacaksın. Beğenmediğin cevaba da razı olacaksın.

Bu aile varken o çocugu babasız nasıl doğuracaksın?

Böyle ailelerin kızları böyle yalancı oluyor; çünkü nefes almak, azıcık gezmek için bile kıza nasıl baskı yapmışlar. Kız yalancı ise kabahat ailenin, kimse kusura bakmasın.

Bu uye sey mi ya bi ise yeni girmisti once dayisi hasta diye izin almisti sonra annesi yogun bakima kaldirilinca ise gitmesem ne olur diyen uye olabilir mi?

Bugunki gebelik vakamiz da kendisiymis.

Bu arada babam değil ama benim annem de baskicidir ama kufur etmez, cok korkar basima bisey gelecek diye, 2 cocuk annesiyim hala ayni devam ediyor mesela, ben de kendisine cok yalan soylerdim isin dogrusu baski yalani doguruyor. Ama 1 kez olsun ya bi adama kacayim da ya da gebelik yalani uydurayim da basimi yakayim dememistim.

Böyle ailelerin kızları böyle yalancı oluyor; çünkü nefes almak, azıcık gezmek için bile kıza nasıl baskı yapmışlar. Kız yalancı ise kabahat ailenin, kimse kusura bakmasın.
Bazı çocuklara baskı uygulanması ve ailelerinin kısıtlamaları gerektiğini düşünüyorum. Her çocuk aklı başında değil ve başını belaya sokabiliyorlar. Bunu çok acı bir şekilde şu an tecrübe ediyorum. Ayrıca konu sahibi sadece ailesine yalan söylemiyor. Çok yalancı bir insan. Eski sevgilisi geri dönsün diye hamileyim yalanı da atıyor. İsyerinden ihbar süresini beklemeden ayrılmak için annesinin öldüğü yalanını atıyor falan. Bu yalanların ailesinin baskıcılığıyla bir alakası yok.

Bazı çocuklara baskı uygulanması ve ailelerinin kısıtlamaları gerektiğini düşünüyorum. Her çocuk aklı başında değil ve başını belaya sokabiliyorlar. Bunu çok acı bir şekilde şu an tecrübe ediyorum. Ayrıca konu sahibi sadece ailesine yalan söylemiyor. Çok yalancı bir insan. Eski sevgilisi geri dönsün diye hamileyim yalanı da atıyor. İsyerinden ihbar süresini beklemeden ayrılmak için annesinin öldüğü yalanını atıyor falan. Bu yalanların ailesinin baskıcılığıyla bir alakası yok.
Yalan ağzına yuva yapmış artık, kazısan izi kalacak çıkmayacak.

X