Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Yasasin ben yasamasin demiyorum israf degilde ne ensar vakfina para yedirip o kadar cocuga gozyumdular ne kitabi ne Allahi onlar sadece para icin din tucxarlari okadar zamaninda fetullahada ayni seyi soyledik hoca efendi gunah denildi buada aynisi olacak

Kendisin hermes çantalarının toplam fiyatını biliyor musunuz, israf olmayan kısmı nedir? Bir kuruş hakkım varsa haram zıkkım olsun inşallah. Yatları katları sarayları başlarına yıkılsın.

Gazete kupurleri dışında bana tarih bilginiz ile gelin lütfen. 1936 yilina bir yolculuk yapın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Sezari gomerim ama hakkini da veririm.

Mustafa Kemal ATATÜRK yaşasaydı nerde hata yaptım derdi.

Kesinlikle haklısın. Bu ülkeye ahlaklı insanlar ahlaklı bir gençlik gerek.

Kendisin hermes çantalarının toplam fiyatını biliyor musunuz, israf olmayan kısmı nedir? Bir kuruş hakkım varsa haram zıkkım olsun inşallah. Yatları katları sarayları başlarına yıkılsın.
İsraf kısmı yanlış anlaşılmış sanırım bende ilk okuduğumda şahsın bizzat kendisine söylendiği anlşıldı yoksa söylediğiniz konu tamamen israf.

1997 de başlamış. 2002 de akp nin iktidara gelmesi ile tamamen çözülmesi de serbestlik hayata geçmiş. Resmen de 2007 de Ýök ün rektörlere yolladığı talimat ile tamamen kalkmış.. 2009 tarihine o yüzden şaşırdım.. sizin 2009 da derslere alınmamanız suç olmalı bu durumda.

İsraf kısmı yanlış anlaşılmış sanırım bende ilk okuduğumda şahsın bizzat kendisine söylendiği anlşıldı yoksa söylediğiniz konu tamamen israf.

Halkın parasını fütursuzca harcayan babam olsa karşısına dikilirim bakın allah şahidim olsun. Trump'ın karısı milyarlar harcayabilir adam ezelden zengin ama bunlar 16 yıl evvel tek varlığım parmağımdaki yüzük diyen insanlar ya. Yazık ya.

Bence Soylu abartmış ne alaka 280bin ya cumhurbaskanımız acıkladı 500 kişi vardı.
500 kişi ne olakii 100 kişi vardık yoktuk abartmış reis bizde taa avrupa yakasından maltepeye piknik için gitmiştik baktık bi adam çıkmış konuşuyo o da sonra bıraktı zaten geldi birlikte çekirdek çitledik bu nedir ya gerçekten parasıyla bile mitinge gitmemizin engellenmeye çalışılması diyorum ve susuyorum! engelleyemediler o ayrı son olarak da diyorum ki hak, hukuk,adalet...!

Keşle bunları herkes görse. Bir insan fakir olarak siyasete gşrio, girdikten sonra zenginleşiyorsa bunu herkesin görmesi gerek ama malum önemli olan o değil. Allah diyor, Kuran diyor, Namaza gidiyor vs vs bunlar varsa gerisi teferruattır!

Siz söyleyince bir de aynı donem cemaat üniversitesinde okuyan arkadaşıma sordum,
2009 mezunu, bahar doneminde sadece bir dönem başörtümle okudum dedi.
İstanbul da sadece Boğaziçi ve Bilgi üniversiteleri daha erken yasağı kaldırdı dedi.
2009 da fiilen yasak devam ediyordu.
En azından İstanbul da, bir kaç üniversite hariç geri kalanında.

o da biraz üni sine göre değişirdi.
ben 1999 mezunuyum gayet 4 sene türbanlılar derslere giriyordu.
Daha önce de yazdım. Benim 3 kuzenin dönemi. 2 si özel de şu an 1 tanesi de kamuda.. hem türbanlı hem fizik öğretmeni hemde Cumhuriyet aşığı.. Mustafa Kemal hayranı. Kendisini gururla takdim ederim efenim :)))

Ülkemizi o kadar seviyorum ki taşı toprağı altın aslında. Bereket fışkırıyor. Ama hep aynı insanlar yiyor, hep... Obezite misali doymuyorlar anam doyan yok. Eskiden fakir sofrası için soğan ekmek denirdi onun da geldiği hal belli :) Keşke insanımız görse anlasa, din istismarına uğradığına uyansa. Yeniden paylaşabilsek tüm güzellikleri.

Yasak 2007 genelgesiyle kalktı üniversiteler için ama bazı universiteler yasağı devam ettirmekte ısrarcı oldular ne derlerse desinler isterse çoğunluk olsunlar bu ülkede bizim dediğimiz olacak demişti hatta bir isim siz o sürüncemede kalma ayak direme kısmında úniversitedeymissiniz demekki bende yasak başlangıcı kısmında üniversitede idim heryerde birden başlamadı bir iki sene içinde tüm Türkiye'ye yayıldı yasak biterkende öyle olmuş demekki birden değil bir iki senede bitmiş úniversteler biraz daha özerk yerler olduğu için uygulama farkı oluyor kamuda serbest bırakılmasına 5- 6 sene ancak oldu sanirim

1995 te benim okuduğum üniversitede türban ile derslere giriliyordu. Yıllar içinde türban konusunda tutumlar okula yada iktidara göre değişti. O yüzden net bir doğruya ulaşamayız yasaya göre uygulanmıyordu bildiğim.

Atladiginiz konu bu bir chp mitingi degildi... muharrem ince rozetini cikardi... ama akp genel baskani cikarmadi yani o akplilerin cb si ama muharrem ince 80 milyonun cb si ve her partiden oy alacak...

İşte orada ne var biliyor musunuz ? Durumu sündürüp durumun biraz daha ekmegini yemek için iktidarın cemaat ayağının uzattıkça uzatması var.. nitekim ise yaramış da. Sizleri mağdur etmeyi başarmış....
Hala da ekmeğini yiyorlar görüyorsunuz... cemaatle işbirliği yapmanın bedelidir bu..
Seçilmesinin en önemli kaynağını kurutmamişsa iktidar 2002 den sonrası için kimseyi suçlayamayız öyle değil mi ?
Bunun için seçileceksin ve gereğini yapmadığın halde 2 dönem daha seçileceksin..

Lise arkadaş grubuma sormuştum,
2005-2009 /2010 lisans süreçleri için
Boğaziçi hiç problem olmamış
Bilgi 2007 de kaldırmış
Yıldız teknik mühendislik/Davutpaşa 2008
Beşiktaş ta sanat tasarım fakültesi 1 donem daha diretmiş
Fatih üniversitesi 2009
Kendi şahit olduğum İstanbul üniversitesi,
2009
Eşime sordum, kültür üniversitesinde de 2008 yada 2009dur, tam tarih veremem ama ilk 2-3 sene kapalı derste kimse yoktu dedi.
Dediğiniz gibi, ideolojik farklılıklar olabilir, süreç içinde gerçekleşmiştir.

Kamuda da 2013 te yasak kaldırıldı, ama burada da verilen örneklerden anladığım bazı kamu kurumları zaten yasağı uygulamıyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…