Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ne diyeyim seviyorum.seni eminim ki dogruyu goreceksin :))) sezeryandada saf olurmuyum :)))

Neden Allah diyen kuran diyenle bu kdr insanin kandirildigi belli ben ulkeyi yoneten kimsenin inanci kanitlamak zorunda hissetmesini istemiyorum neye inanirsa inansin ister inanmasin kendi bilecegi sey onemli olan ulkeye ne kattigi baskalarinin inancina hayatina sayhi gosterebilmesi doktora gidiyorsunuz biliyormusunuz inancini sorarmisiniz yada hayir tedaviyi olup donersiniz sormanizda ne kdr sacma olur dimi ayni sey neden ulkeyi yoneten insanlar icin gecerli olmuyor illa din iman konusu geciyor

2009 da İstanbul üniversitesinde lisans öğrencisi idim.
Değil derse girmek, okulun kapısından arkadaşlarım giremezdi. Yasağın o yıl var olduğuna eminim çünkü kuzenim de başka bir üniversite de hukuk öğrencisi idi. O da peruk kullanırdı. Sonraki sene yada o yılın sonuna doğru başörtüsü ile okunmaya başladı.
O da öyle eğitimini tamamladı.
Türkiye de bu yasağa anlayış gösteren tek üniversite Boğaziçi üniversitesiydi.
O da her hoca kabul etmezdi.
Ben tarihlerden oldukça eminim :)

5 yıl yıllar değil mi bana göre öyle. Benim çevremde ki baş örtülüler böyle sorun yaşamadı. Günlük yaşamda sorun edilmedi ama kamuda devlette yasak edilmesinin sebebi şuan olanlar. Dini siyasete alet etmek için be hal din siyasete alet ediliyor. Sadece başörtüsü değil ki mezheplerde bir çok din ile alakalı konular parça parça gündeme getiriliyor. Eğer bu yükselmede etki ediyorsa kamu da yasaklanması normal. Ben saygı duyuyorum her inanca ama bazı kişiler yükselmek için kapanıyor ve bu amacına ulaşıyorsa inanç meselesi diye düşünmem.
Bazıları 15 temmuz mitinglerine katılıp Allah kitap diyerek foto çekiyor yarın yükselmede sınavlarda işime yarar diyorsa bunu da samimi bulmam.
Siyasilerin her lafına güvenmiyorum ama devlette. Geriye yürüme ğel olanmaz o yüzden yıllr önce! Serbest olmuş bu yasak yeniden gelmez. Gelirse üniversitelere yaşama müdahale o zaman bizde karşı oluruz insanlık bunu gerektirir.
Ama bu kadar dindar insanlarında sırf ırkından ya da mezhebeinden dolayı öldürülen insanları hatırlayıp o yapılnlr hatalı dediklerini duysaydım.

Son cümlelerimi şöyle bitirmek istiyorum, Bir laf vardır “çok para haramsız çok laf yalansız olmaz. “ Ve bir de “ Para ile imanın kimde olduğu bilinmez” derler.

Yüzden herkesin imanı kendine, kimse kimseye inancını açıklamak ya da bunu göstermek zorunda değil. O yüzden şafa değil icraata bakarım. Allah ülkem için en doğrusunu bilir, inşallah aydınlık bir ülke için güzel sonuçlanır yarın ki seçim.

o da biraz üni sine göre değişirdi.
ben 1999 mezunuyum gayet 4 sene türbanlılar derslere giriyordu.

Bu nasıl bi yorumdur yahu..
Gayet guzel yorum neresini begenmediniz ben ulke ve ekonomi yonetimi istiyorum din herkesin kendine verebilecegi egitimdir hangi din bu kadar yolsuzlugu mubah gormustur ayrica duzgun kapanan insanlar disinda suanda %60 lik kisim sus olsun diye kapaniyor birde kafalarini kapatip heryere makyajla resim atan kesim var

Din herkesin kendine verebilecegi bir eğitim ise, o halde insanlar kendi dinini istediği gibi yaşamakta özgürler değil mi ?
Emine'nin kendisi israf zaten sözünü hiç doğru bulmadım ben. Söz konusu Emine Erdoğan da değil. Bir başkasına da söylense hoş değil.

Bu arada ulkeye imamhatip secmiyoruz bayanlar emine bile bas kapali botoxlu geziyor Allah demek onemli degil allahin istedigi sekilde dogru duzgun yasamali insan eminenin kendisi israf bence ona bakarakta dinle alakalari olmadigi aciklanit

Bence bir insana bu şekilde konuşulmamalı. Her ne kadar kendisini sevmesemde
( yorum yapmaktan vazgeçmiştim ama eklenmiş yorumun bende devam ettim.)

Yasak kaldırıldığında bazı ünv hala uygulamaya devam etmiş olabilir. Netice de hepimiz yaşamlarımızdan örnek veriyoruz.

Ben başörtüsü olmayanın imanı konusunda yorum yapmadım, yapmam.

Eğer kişi inancını bu şekilde yaşamak istiyorsa yaşasın. Bunun önüne engel koymak, özgürlük anlayışıma aykırı.

Her zaman her şeyi kullanan, bir şeylerden nemalanan, mevki için ahlak dışı hareketler yapan insanlar vardır, olacaktır.
Bunun önüne geçmek yasakla degil, ahlaklı insanlar yetiştirmekle olur.

Ben teror için düşüncemi de burada açıkça yazdım. Bu konuda akp seçmeninin adaletsiz, taraflı davrandığını da.
Ki akp ye açılımdan dolayı asla oy vermem de.
Sadece başörtü meselesi için düşünüldüğü kadar uzun zaman geçmediğini ve insanların bu konudaki hassasiyetlerini normal bulduğumu yazdım.
Siyaset söylemi olarak kullanılmasını normalleştirmedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…