Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Ahan da banlattınız kadını cıkcıkcık

Ben cidden merak ettiğimden sordum ama hanımefendi tartışma açmak istediğimi sanmış. Belki benim gözden kaçırdığım bir şey vardır, olabilir. İki ayyaşın kim olduğunu açıklamasını istedim sadece ama onun da net bir bilgisi yok belli ki.

Onu yaklaşık iki hafta önce ben sonra başka bir üye daha sormuş ama cevap vermedi. Soranlara cevap verdim diyor ama verdiği cevap hep aynı. Konuşmak istemiyormuş, ona göre öyle dememişmiş. Bu iki ayyaş çok gizli ikisinden başka kimse bilmiyor demek ki

Bu kimsenin "kendine göre" yorumlayacağı bir mesele değil ama, neyse.

Yine bir fakirlik duygusu :) ondan bizi rahatsiz edip onlari etmiyor

Taktik aynen aşağıdaki gibi:

Yok sen benim kalbime dokundun bir kere.. o sebepkr kavga edemeyiz. aslında tanışan kavgacı da değilim sadece tahammülüm azaldı bu ara.. yaşlılığıma ver..

Arkadaşlardan biri Erdoğan’ın eski bir videosunu bulup atmıştı, dış güçler ile ilgili. Mesela onu görmezden geldiniz

Yahu ben ders notlarımı beriye aldım 20 sene sonra ve yazdım çarşaf gibi yorum dış güçler nedir kimdir ? Napar diye..
Kimse okumamış ki... Dış güçler denen kahrolası bir şey var evet ama yeni değil ki..
300 yıldır var..
Sanki Erdoğan ile başlamış sadece ona karşı kurulmuş bir şer birliģi gibi lanse ediliyor ben ona tepkiliyim...
Yazı burada merak ettiysen...
Yazının üzerine hala dış güçler ama Erdoğan deniyorsa hala çok da söylenecek bir şey yok aslında. Makus talihli tarihin en bahtsız jenerasyonu bizmişiz der geçerim..
Yazı da bu.. mümkün mertebe basit anlaşılır yazmaya çalıştım... Erdoğan ile de onun seçtiği bir kanalda TV ye çıkmaya hazırım.. destekleyin beni anacım
Her dış güçler lafı geçtiğinde bu yazıyı yapıştıracagim buraya :))

"" GİFFEN PARADOKSU"

İktisat fakültesinde ilk yıl iktisada giriş dersinde patatesin "giffen mal
" yani ekonomi içerisinde hiçbir değeri olmayan mal olduğunu öğretirler. Bu bütün dünya ekonomileri için geçerli bir tanımdır...

Sadece ilk bir ay ders alsanız ve okuldan ayrılsanız bile bunu öğrenmiş olursunuz...

Bu sebeple patatesi, soğanı dış güçler netsin de müdahale edip üzerinde oyun çevirsin ?

Bu tamamen ülkedeki bilgisizlik, liyakatsizlik, vurguna dayalı siyaset, basiretsizlikten kaynaklı dibi gören ekonominin bir sonucudur...

Dış güç dediğin sana ekonomik bir müdahale/oyun yapacaksa şöyle hareket eder. Bilinmeyen şeyler değil ama bir daha yazalım.. 1 mum daha yanar belki :)))

- ihracatına kota koyar ve zaman içerisinde bunu da engelleyerek hiçbir ürün, mal veya hizmetini dışarıya satmana izin vermez...

- tarım ülkesi isen yerli tohumunu kullanmanı engeller, israil yapımı hibrid yani piç yani o tohumdan çıkan ürünü tekrar ekip ürün alamayacağın kısır tohumu kullanmaya zorlar... ve sen her seferinde tohum icin baska bir ülkeye tonlarca para ödersin... hem de dolar üzerinden...

- hayvancılık ile nam yapmışsan o hayvanı besleyeceğin meraları, otlakları yok edecek politikaları hükümetine dayatır... suni yem kullanayım desen hayvanın beslenmesine yetecek yem fiyatı o hayvancığın kendi ederinden fazla olacak... elinde hayvan kalmayınca anasının teee neresinden gemilerle, sağlıksız koşullarda genetiğini geçtim tadı bile damağına uymayan sığırı ithal ettirir... sonra bu sığırı besleyecek otlağın, yem alacak paran olmadığı için üstüne bir de kuru saman almak zorunda bırakır... temiz suyu hiç demiyorum bile...

- zeytinliklerinin üzerine nükleer enerji projesi yaptırır ki yanında yöresinde ot dahi bitmesin (enerji projesi olmasın demiyorum... verimli arazilerde ne işi var diyorum...)

- tarım ürünleri işleyen fabrikaları sattırır... makina ve sanayi kolundaki fabrikaların çoktan satılmıştır...

- ulaşım, haberleşme vb hizmet kurumlarını sattırır...

- ülke ekonomisine girdi sağlayan hangi değerin varsa hazineye girdi sağlanmasına engel olmak için hepsini sattırır...

- yol, köprü, elektrik gibi devletin doğal hizmeti olması gereken ve senin zaten daha kaynaktan kesilen vergilerinle yapılması gereken hizmetleri yandaş müteahhitlere yaptırır... bunun için müteahhide öz kaynağını kullanacaksın ben sana para vermem der... müteahhit aptal olmadığı için öz kaynağını kullanmak yerine gider devlet bankasından kredi alır . .. köprüyü, yolu, tüneli yapar... araç geçme garantisi ile işletmeye başlar.... (senin vergin nereye gider bilmem... belki bilmem ne konaklarında villa olur... belki gemicik... devlet kasasına değil yatak odalarında para sayma makinalarıyla sayılmak üzere şahıs cebine gider... ha bu arada müteahhidin o bankaya olan kredi borcu da devlete olan vergi borcu da silinir... işin bu kısmını dış güç yapmaz ama bilindin istedim...)

maddeler uzasaarrrr gider ... ama ben yazmam. Çünkü okuyan olmaz. Zaten çogu defalarca yazıldı çizildi...

bunlar sadece ekonomik müdahalelerin bir kısmı... gurur kaynağın ordunu yerle bir ederler mesela... sana aleti sende kumandası israil veya abd'de tank verirler, uçak verirler, helikopter verirler... verirler dediğime bakmayın, satarlar... savaş halinde mutfak çekmecesindeki çatal bile savunma ve saldırı silahı olur ama o tanktan hiçbir şey olmaz...

işte bu dış güçler bu kadar büyük operasyonlar yapar... ve anlık değil onlarca hatta yüzlerce yıllık plan dahilinde olur bu işler...

ülkede iktidar, dış güçlerin operasyonuna karşı tedbir de alabilir veya Atamın da dediği gibi müstevlilerin siyasi emellerine kendi şahsi çıkarları doğrultusunda tüm imkanlarıyla hizmet de edebilir....

Demem o ki; o dış güçler dediğin takım elbiseli, kulaklı, güneş gözlüklü, biscolatta erkeği tipli sandığın ajan arkadaşlar bim'in, migros'un z raporu üzerinden operasyon yapmıyor... bizzat bizim üzerimizden yapılıyor tüm operasyonlar..

Size birşey katmadığımi yazmışsınız. Demekki katmamı beklediniz. Bu beklenti olmuyor mu?
Sadece goy goy mu yapalım?
Birşey varsa bilinmeyen karşılıklı fikir alışverişi olsun diye buradayım ben. Çok şey öğrendim. Unuttuklarımı hatırladım. Hafızam tazelendi.
Yoksa niye vakit harcayayım ki burada.
Tabi ki bu anlamda herkesten beklentim var. Zaten hayat yeterı kadar itiş kakışlı laf sokmalı ağır stresli şöyle böyle..
Öğrenirken eğlenelim arada bir ona lafım yok tabi..

Dünyanın yolu yapıldı da şu ülkeye hala yolsuzlukta bir numarayız..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…