Bebek Beslenmesi 22 Aylık Oğlum Memeye Aşırı Düşkün Lütfen Yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

casper87

mutluyuzzzz
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2010
825
24
Kızlar 22 aylık oğlum var ve aşırı derece de meme hastası.Gündüz çalışıyorum aramıyor ama evdeyken hem uyumak için hemde aklına geldikçe emmek istiyor.Benim derdim kendi kendine uyuması ama meme emmek için gece 5-6 defa uyanıyor meme olmadan uykuya dalamıyor.Kreşe başladık orada kendi kendine uyuması öğrensin diye ben kendi kendine uyumaya alıştırmıştım memesiz yanına yatarak uyutuyordum derken bir gün emmek istedi vermedim ağlamaya başlayınca babamız geldi ve emzir yazık vs demeye başladı ve istemeyerek olsa da tekrar uyuması için emzirdim.

Ve o günden sonra oğlum hep emmek istedi ben vermedim baba gel diye ağlıyordu ve babası da gelip alıyordu en son çok büyük kavga ettik eşimle bu yüzden belki ağrısı sızısı var emip rahatlıyor neden vermiyorsun diye ve mecbur yine emzirerek uyutmaya devam ettim ama hem benim hem de oğlum için uyku sorunumuz oluyor kendi kendine uykuya dalmayı öğrendiğinde kreşte öğlenleri uyuyordu şimdi uyumuyor yada sınıf teyzesi elini tutmayı bıraktığı anda uyanıyor uykusu 30 dk geçmiyor çünkü kendi kendine dalmayı bilmiyor.Benim derdim memeden kesmek değil.Yeter ki kendi kendine uyusun geceleri uyanmasın meme emmek için yoksa 3 yaşına kadar emse de sorun değil ama nasıl deneyeceğimi bilmiyorum.Çünkü eşim olmadan uyumaya gitmiyor meme vermicem diye.Eşim de destek değil. Memeyi mi bıraktırsam yoksa uyurken memeye bişeyler mi sürsem emmemesi için bilmiyorum. Sizler nasıl bıraktırıdınız yada uyurken kendi kendine uyumayı bilen ama emen bebeklerde var mı?Geceleri ağladığında neler yaptınız nasıl sakinleştirdiniz kaç gün sürdü unutması yardımcı olursanız çok sevinirim kızlar artık ne yapacağımı gerçekten şaşırdım..

Emzirmeyi bıraktırmadım kızlar ama artık geceleri emzirmiyorum.Bant yapıştırıyorum geceleri uff olmuş diyorum öyle elini okşayarak uyuyor.İlk gece her saat başı ağladı pışpışlayarak zar zor uyudu.2. gün 2-3 saatte bir uyandı ağladı bayağ 3.gün yine aynı şekilde 4.gün bir defa saat 12 de uyandı ve sabaha kadar hiç uyanmadı 5.günde 8:30 da yattı sabah 7 ye kadar hiç uyanmadı ara sıra inler gibi oldu ama sağ sola dönüp devam etti uyumaya.Şimdi sadece sabah uyanınca aa iyileşmiş deyip emziriyorum birde işte gelince emiyor. Akşamları uyumadan tekrar bant yapıştırıyorum uff olmuş acıyor diyorum kendine elini okşayarak yanına yatarak uyutuyorum...Şimdilik böyle devam ediyoruz inşallah hep böyle devam ettirebiliriz bir tek haftasonları öğlen uykusu kaldı ona da biraz daha zaman geçsin kendi kendine uyuması için deniycem...

Son düzenleme:
Mrb canim 20 aylik benim de bi oğlum var.Gündüz emmeyi bıraktı ama gece emmeye dewam ediyoruz yatmadan önce süt istiyo biberonla sut weriyorum Gece de emmesin diye süt vermeyi denedim ama içmesi illa emecek nasıl dindirecem ben sadece bir iki kez kalkıyo gece emmeye ! Bant yapıstirmaya falan da cesaretim yok açıkçası kıyamıyorumm yaa yardım eder misin bana da

X