21.gün progesteron değeri

Mujdem1825

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2022
144
190
28
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 senedir çocuk istiyoruz fakat olmuyor. Diğer hormon değerlerimde bir sıkıntı yok fakat son 3 aydır 28 günde bir olan adet düzenim 33 günde bir olmaya başladı. Doktor bu ay 21.gün progesteron değerine baktı 7.4 çıktı. Düşük mü yoksa iyi mi anlayamadım acaba artık 33 günde bir adet olduğum için 21.gün test yapılması erken mi oldu?

Döngü uzunluğu ne olursa olsun progesteron değerine 21. günde bakılıyor ve gebelik oluşabilmesi için 5 ve üzeri olması isteniyor.
benim gebelik oluşmadığı aylarda 14 ve 15 ti. Gebelik oluştuğu ay 21.gün değerim 23 tü.

değer çok iyi buda yumurtanın oluştugunu gösterir.. bir ara aşırı araştırıyordum ama unuttum sanırım oluşup çatlamış döllenmeye hazır bir yumurta anlaamına geliyor bu :)

Teşekkür ederim ama bugün doktorum bu ay yumurtlama olmamış muhtemelen dedi herhalde biraz düşük değerim çok üzgünüm

kızlar merhaba
çok sevındım sağlıkla kucağına alırsın inşallah . kızlar bende dün 21.gün testi verdim ve progestron 7.3 çıktı yumurtlama olmamış mı yani bu ay akıntımda olmuştu aslında bu yumurta çatlaması yada yumurtlama olması neyse artık onun için bir ilaç yokmu yardımcı olurmusunuz lütfen

yumurtlama olmuş evet ama döllenmiş gebe olabilirsin denilemez.
Ha
kızlar merhaba
çok sevındım sağlıkla kucağına alırsın inşallah . kızlar bende dün 21.gün testi verdim ve progestron 7.3 çıktı yumurtlama olmamış mı yani bu ay akıntımda olmuştu aslında bu yumurta çatlaması yada yumurtlama olması neyse artık onun için bir ilaç yokmu yardımcı olurmusunuz lütf

Merhabalar lütfen banada yardımcı olur musunuz 21. Gün progesteron 13.9 çıktı yumurtlama olmuş mu sizce

,

Neymiş sonuç canım?
ayy devlet hastanesi kapalı kutu gibi testlere falan bakmıyolar ne neden olmuş yada düşük yüksek olmasının ne gibi zararı var kimse bişey demiyo direk şuraya git şu testi ver tüp bebek olacak yani açıklama yapmıyorlar ben söylüyorum test verdim ultrosan vardı vs diye öyle bakıyo ama açıklama yapmıyo yinede sadece odadan odaya yönlendirme yapıyo

21. Gün progesteron testi vermek çok yanlış bir doktor söylemişti
Herkesin yumurtlama günü aynı değil her ay da kimsenin yine aynı değil
Yumurtlama olduğunu gördüğünden tam 1 hafta sonra test vermek gerekiyormuş doğru sonuç icin

Döngü uzunluğu ne olursa olsun progesteron değerine 21. günde bakılıyor ve gebelik oluşabilmesi için 5 ve üzeri olması isteniyor.
benim gebelik oluşmadığı aylarda 14 ve 15 ti. Gebelik oluştuğu ay 21.gün değerim 23 tü.
Merhaba birsey sormak istiyorum. Bugün 21. Gün de progesteron tahlili verdim. Sonucum 25,2..
Nasıl yorumlamak gerek??

güzel bir değer yumurtlama olduğunu gösteriyor sağlıklı bir spermle buluştuysa yüksek ihtimal gebelik pozitif olacaktır.
Sperm ile buluştuğunu sanmıyorum çünkü hgs de sağ tüpüm tıkalı çıktı. Bu ay ki yumurtam da sağ taraftaydi , pek bir umudum yok , her şeyin hayırlısı 🤲🏼

X