2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar şeker bu kadar yuksek çıktı duygularıma hakim olamıyorum ya sizce ben bebeğmi sağlıklı bir şekilde kucağıma alacakmym çok korkuyorum çok üzülüyorum ya hiç hayatımda şeker yüksekliği görmedim oğlumda da yoktu buraya kadar geldim birsy olmaz demi bebeğime onun sağlına zarar vermm demi

Vermezsin canim moralini bozma hiç. Sen yiyip içmene dikkat edersen degerlerin normale döner bence

Ooo birilerinin hormon perileri harekete geçmiş. Dur kuzum sakin ol geçen sene doktor bana insülün direncin sınırda dikkat etmezsen şeker hastası olursun dediğin dünya başıma yıkıldı sanki. Ağlamamak için kendimi zor tuttum. sonra dediğin gibi üç ay dikkat ettim ortada ne insülin kaldı ne şeker. Sen şu an gebesin ve gebelikte şeker herkesin başına gelebilecek olağan bir durum. Bu seni suçlu yapmaz kesinlikle. Çok şükür farkına vardınız. Yapman gereken tek şey dikkat etmek. Hamileyken biraz zor olacak belki insanın canı yemek ister illaki ama biraz dişini sıkarsın. Hatta bir ay dikkat değerlerine baktır belki bir ayda bile çok şey farkeder. Tarçını hayatına dahil et. Günlük içtiğin suyun mesela bir litresi tarçınlı su olsun. Yoğurda elma dilimle üzerine tarçın serp o şekilde ye. Tarçın şekeri baya düzenler. Allahın izniyle bir sıkıntı olmadan güzel bir şekilde atlatacaksın

Canım hiç üzülüp stres yapma diyet uygulayıp dikkat edersen bebişe de bişey olmaz sağlıkla alırsın kucağına inşallah iyi düşün iyi olsun çevremde de çok gördüm sağlıklı bebekleri oldu

İkinci el bakıcaz artık bazı şeylerde aklıma bu geliyor , bazı eşyalar çok kullanılmıyor mesela 3/5 ay sonra rafa kaldırılan şeylerde sıfır alıp çok para vermekten kaçmak gerek artık

Bence kış mevsiminde oldugumuz için böyle olmuştur, ben kışın yiyecek yemek bulamıyorum resmen ya mevsim sebzeleri lezzetsiz geliyo ekmek poğaça tatlı geliyo kışın. Önümüz yaz bol bol salatalar yapar yersin , her türlü faydalı sebze çıkıyor . Merak etme düzelir her şey . Ekmeği, makarnayı kesmek en büyük fayda . Bir de pirinçte basmati kullanmıyorsan basmatiye geç bence şeker oranı çok düşük çünkü

Çookkk teşekkür ederim canım ćanm vllha rtavsn yaptı ya durduramıyorm kendimi çok dikkat edcem tarçında hemen bugün alcm hayatım boyunca yemedim ama bebeğim için onu bile yeerim yetrki iyi olsun korkutu bni bir teyzemiz ya

Teşekkür ederim evet kışın hiç bir şey yok gibi gliyo bna direk öle ekmek arası ile geçiyorm bn ama artık yapmyacm

İnşallah ćanm inşallah yinde annelik hep bir korku oldu aslında Dr öle çok olumsuz konuşmadı ama ne bilm çevrem de birilerine söyledim sonuç yatamdm Dr dan çıkarken de iyiydim aslında

Çok haklısın canım insan duyunca bir dumura uğruyor hele de hamileyken verdiğin tepki çok normal ama çözümü imkansız bir şey değil tarçını da azar azar tüket ama tüket. Bir de internetten glisemik indeksi düşük olan besinlere bak. Meyve sebze bakliyat ne varsa. Onlara bak ve düşük olanları tüketmeye çalış. Mesela pirinç normalde yasaklanır bulgur pilavı yiyin derler ama basmatini pirinci çok rahat bir şekilde yiyebilirsin

Ben hamileliğimi ilk ögrendigimde 75tim. 3 ay o kadar hareketsiz ve miskindim ki 6-7 kiloyu 3 ayda aldim. Carsamba 88dim simdi 86.5 oldum. Simdi dikkat ediyorum valla gece aciksam bile bool su iciyorum tutuyorum kendimi
Bnde gece acikinca gidip yiyordum ay bebek aç günah diye bnde yemicm bundan sonra gebeliktn önce 7 de yemeği bırakıyordm ertesi gün 10 kadar galiba yine o sisteme dönecem diyetisyen de gideyim öle karar vercm

Ne dedi ta o teyze
Zor evet dikkat etmek
Dikkat edince hic bisey olmaz canim
Saglicakla al ins kucagina
Bi kere eve bikac komsum gelmisti
Bende borektir ne biliim iste kadincagizin ne yememesi gerekiyorsa yapmisim
Gebelik sekeri varmis megerse
O kadar uzulmustum ki
Hala icimde derttir
Kendisi zayifti ama hic yemedi
Salatadan aldi
Dogum yapti sap saglam cocuk
Sadece dikkat edeceksin

Canımsın ya desteğin için teşekkür ederim özelike anlatın ya geçen sene böyleydim diye inan güç verdin bn pilav normalde sevmem bulgur severim ona yonelirm

Benim gelinim şeker aynı senin sınırda bebeğini 8 ayda anne karnında kaybetti dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…