2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Evet hafif eğilimli sünger ya öyle de güzel yorum yapmışlardı ki , 400 küsür verdim eşim ben yokken açmıştı atmış kargo paketini şimdi sordum . Elimde patlamış oldu sanırım . Belki hamak beşik almştm onun içine koyarım
Atsa ne olacak ay sen de. Iade kodu olustur anlasmali kargoda paket yaptirip gönder ben hep atıyorum iade aliniyo.

Ya ben junoyada cok baktim
Uzerindeki kumasi nasil canim
Terletecek gibi geldi
bakayim bu gelsin begenmezsem yollarım
Ben aslında ikinci el baktim. Kumasi tuyleniyo gibi. Ama yumusacik cok guzel. Cevremde cok kullanan memnun kalan oldu. Sabah aksam bebek yatacak diye hijyenik olsun dedim ikinci el dusunmedim. Ama cok kisa kullanılıyo 2 ay kadar. :KK43: üzerine müslin serip kullanicam. Terletir mi bilmiyorum ya ama zaten terleme konusunda hic emin degilim ev cehennem gibi. Ilk bebegim anladığım isler de degil.

1 hafta vardı doktor da aynısı söyledi ama içim rahat değil ya çok az almış 😥
Yav herkesin cocugu tor tosun olacak diye birsey yok. Takılma. Hava sıcak. Yiyip icmen kesilmistir. Zaten getirmissin buraya kadar baktiniz olmuyor erken alinir biraz disarida gelisimine bakilir. Bazi bebekler icin dışarısı içerisinden iyi olabiliyor. Bu arada makinada %10luk yanilma payi var zaten. Sen hareketlerine cok dikkat et. Tansiyonuna bak. Kaşar, ıspanak, muz, tam yağlı yoğurt, kefir, badem. Bunlari düzenli tüket.

Kızlar canım çok sıkın bebiş az kilo almış 2 kg olmuş 34+2 karın çevresi de 2 hafta geri 😥
Benimki de oyleydi. Doktor sabit kaldıkça sorun yok demisti. Genetiktir buyuk ihtimal dedi. Ben de zayifin cunku. Yedigime ictigime dikkat ettim gerilik 5 gune falan dustu. Sikma yani canini ama yediklerine dikkat et.
Kızlar ben de doğurcam hayırlısıyla sancılar başladı açılmam yeni başlamış bekliyorum oğlan sabırsız beklemedi çok şaşkınım valla hiç beklemiyodum tuhaf duygular içindeyim 🙏🥹
Allah bi avazda kurtarsın inşallah 🤲

Hangi marka aldın canım, ben de ona bakayım bunu iade edicem galiba y
Ay yok be gaz sancısından inliyorlar benim kızda aynı reflü yatağına yüz üstü yatırdım çok rahstladı
İnsanlarda Moral bozmak için işte 🤦
Seninki söyleniyorsa iyi cnm benim ki laf sokuyor evi de ben toplayacaksam senin gorevin ne yemegi de ben yapayim fln susmuyor🤣
Ay bu konuda en şansliniz bnim 🧿🧿🧿🧿 oğlum bulaşık Makinesi bulaşıkları dizer makinada kalanları çıkarır çamaşır getirir bna evi toplamams yardim edrr dahs odasını dağıtıni bilmem elbise dolabi haric orası heo bir Savaş meydanı 😂😂😂😂
Merhaba kızlar 38+5 22.06.2024 kızçem cemremi kucağıma aldım çok şükür her şey yolunda rabbim sizlerinde yar ve yardımcısı olsun inşallah herkes kolay ve sağlıklı doğumlar ile atlatır 🥰♥️
Oyyy maşallah maşallah saglkla büyütün inşallah aramiza hoşgeldin 🥰😍
Offf nasi vicdan azabi ama bize. Hala gozume bebek geliyor bnmki bazen karnima bakiyor dalıp kim bilir ne düşünüyor. Kardesi geleceğinden beri bana aşırı düştü korku yaşıyor beni ona kaptiracak diye içim gidiyor. Halbuki o benim ilk goz agrim hic kiyamiyorum ya boyle icinde ne yasadiklarini da bilmiyoruz 😥
İnan dun gece ağladım bebekle ilgilen vs dalmışım bir an oğlum nerde dedim odasibda uyumuş cok kötü oldum ya piskolojim bozuldu biz uyyrkn konuşur biseyler yapardk 🥲 umarım ikisine yetebilirm ben 😔
Kızlar ben de doğurcam hayırlısıyla sancılar başladı açılmam yeni başlamış bekliyorum oğlan sabırsız beklemedi çok şaşkınım valla hiç beklemiyodum tuhaf duygular içindeyim 🙏🥹
Hadi hayrlı haberler ver inşallah 🤲 🤲 🥰 🧿

Merhaba kızlar 38+5 22.06.2024 kızçem cemremi kucağıma aldım çok şükür her şey yolunda rabbim sizlerinde yar ve yardımcısı olsun inşallah herkes kolay ve sağlıklı doğumlar ile atlatır 🥰♥️
Maşallah canımm güle güle büyütün güzel kızınızı 😍♥️🌸
Canımm hayırlısıyla sağlıcakla kucağınıza alın inşallah 😍❤️

Yav herkesin cocugu tor tosun olacak diye birsey yok. Takılma. Hava sıcak. Yiyip icmen kesilmistir. Zaten getirmissin buraya kadar baktiniz olmuyor erken alinir biraz disarida gelisimine bakilir. Bazi bebekler icin dışarısı içerisinden iyi olabiliyor. Bu arada makinada %10luk yanilma payi var zaten. Sen hareketlerine cok dikkat et. Tansiyonuna bak. Kaşar, ıspanak, muz, tam yağlı yoğurt, kefir, badem. Bunlari düzenli tüket.
Zaten yememe dikkat ediyorum doktor erken almaya yada bir şey yapmaya gerek yok dedi 2,5 kg oldu mu normal bebiş mi.Öneli olan organ gelişimi dedi.İnşallah sıkıntısız alırız bebişleri kucağımıza

Zaten yememe dikkat ediyorum doktor erken almaya yada bir şey yapmaya gerek yok dedi 2,5 kg oldu mu normal bebiş mi.Öneli olan organ gelişimi dedi.İnşallah sıkıntısız alırız bebişleri kucağımıza
Ya zaten kan akisinda problem yoksa uzulmemelisin. Benimki de bana 2,5 kg da 4kg da sağlıklı bebektir kiloyla ilgisi yok demişti.

34+2 2050 gram seninki kaç kilo
35+2’de 2470 gr dedi doktor.
Önceki kontrolde 60 gr almıştı. Sonraki kontrole kadar her gün kaşar peyniri, ceviz, muz, kırmızı et, yumurta tükettim. Direkt onunla alakalı mı bilmiyorum ama 260 gr aldı. Öylelikle normal sınırlara geldi kiloda. Yoksa gerideydi. Ama karın çevresi hep geriye atıyor. 2 haftayı da geçecek bence doğuma kadar. Kilo alsa bile karın çevresinin geriliği artıyor. Bir de karın çevresi doğruluk payı en düşük yermiş. Kendimi öyle rahatlatıyorum.

34+2 2050 gram seninki kaç kilo
3 hafta gerilik olup da doğduğunda gayet sağlıklı olan bebekler var. Zaten kilo bu değerlerle hesaplanıyor. Kan akışı, suyu, organ gelişimi iyiyse düşünmemeye çalış. Çünkü yararı olmuyor. Belki stresten zararı bile oluyordur.
Bizimkine küçük filan diyorlar eşim de ben de iri ve kiloluyuz. Genetik dediklerinde kafamı ona takıyorum. :) Bizim bebeğimiz küçük olmaz diye düşünüyordum ama gelişimi yavaş. Sağlıklı olsun inşaallah tüm bebekler.

3 hafta gerilik olup da doğduğunda gayet sağlıklı olan bebekler var. Zaten kilo bu değerlerle hesaplanıyor. Kan akışı, suyu, organ gelişimi iyiyse düşünmemeye çalış. Çünkü yararı olmuyor. Belki stresten zararı bile oluyordur.
Bizimkine küçük filan diyorlar eşim de ben de iri ve kiloluyuz. Genetik dediklerinde kafamı ona takıyorum. :) Bizim bebeğimiz küçük olmaz diye düşünüyordum ama gelişimi yavaş. Sağlıklı olsun inşaallah tüm bebekler.
Amin inşallah 🙏.Biz de boyluyuz babası 190 ben 170 cm bizden de çıkmaz ama çıkacak.Bu arada bende çok dikkat ediyorumdum gerilik vardı daha da artmış

X