2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Sorun görümcem değil ki kuzum eşime diyorum bu 2. Çocuk diyorum 3 yaşında çocuğumuz var farkında mısın diyede inat etti yapmicam dedim ya en sonunda buna devam edersen çok büyük kavga çıkacak dedim kapattı konuyu durdu bakalım kesecek mi şu yaptığı şeyi yarın doktor kontrolümüz var ikna olsun diye doktora bebeği nasıl giydirmeliyim diye sorucam off kavgaylada bir yere varılmıyor ki yani kavga etsem bir birimizi kırdığımızla kalıcaz yoktan bir mevzudan ama bir konuda şaşkınım ilk oğlandada düşkündür ödü kopardı birşey olacak diye ama kızda iki katı düşkün yoruyor artık bu kadar düşkün olması eşimin
Himm ben gorumceni dinliyor sanmıştım. Anladım korumaci baba refleksi☺️ dedigin gibi en guzeli o yanındayken doktora sorup ikna etmek o zaman.

Uzun zamandır bakamıyorum buralara benim seker sınırda şuan diyet ve günlük ölçümlerle ilerliyoruz salı günü tekrar dahiliye uzmani görecek ilaç başlama durumu var böyle bir problem yaşayaniniz oldumu😔

Canım açıkçası bende kendimize düşünüyorum bir şeyler hazırlamayı
Tuzlu kurabiye yap at canım çörekotlu mesela.hiç koku olmuyor çıkınca. Pişirip koyuyorum. Kesinlikle börek sar at. Tahinli kurabiye koyuyorum mesela pişirip mükemmel oluyor. Köfte mesela yemek mi yapamadın şipşak çıkart kızart ye. Nohut fasulye haslanıp konabilir mesela. Çıkart at tencereye.

Uzun zamandır bakamıyorum buralara benim seker sınırda şuan diyet ve günlük ölçümlerle ilerliyoruz salı günü tekrar dahiliye uzmani görecek ilaç başlama durumu var böyle bir problem yaşayaniniz oldumu😔
Ben günde 3 doz insülin kullaniyorum şuan 38+5 oldum şimdilik bir sıkıntı yok kontrol altında tutmaya çalışıyorum ama kacirdigim zamanlarda oluyor tabi
İnsuline de baslasalar bebise zararı yok korkma

Bn yaşadım canm ama bn doğum yaptm kaç çıktı senin yüklemede ve günlük ölçümün

Kizlar bebis inat etti donmedi maalesef 😔 iki kere denediler kalp atışları dusunce biraktilar manevrayi. 8 temmuza sezeryan gunu verdiler. Biraz korkuyorum sezeryandan acikcasi normal dogum sansim azaldi eger son anda donmezse sipa 😔
Hayırlısı olsun bence oluruna bırak. Bende 8 temmuz da sezeryan olucam 😀kaç hafta kaç günlüksün

Kız bebek oldugu için babalık refleksi daha farklı çalışıyor galiba daha narin hassas diye mi düşünüyor acaba bu açıdan bakarsak da tatlı bi davranış 😁 inşallah sakinleşir doktorun yanında detaylıca sor canım onun da endişeleri gitsin. Görümceye de diyecek laf bulamıyorum ki gelip suyu bulandırıp sinir edip gidiyolar , gelmesin böyle misafir ya
Nasıl olsa Allah soracak hesabını daha önce kim böyle birşey yaptıysa Rabbim çıkardı nasıl olsa kalbi kötü düşünceyle yaptıysa bunu nasıl olsa çıkar ondan

Himm ben gorumceni dinliyor sanmıştım. Anladım korumaci baba refleksi☺️ dedigin gibi en guzeli o yanındayken doktora sorup ikna etmek o zaman.
Kız görümcem dedikten sonra böyle yaptı şimdi kızı nasıl giydirsem diye şaşırdım ateşi çıkıp duruyor kafayı yemek üzereyim ben kızı alıştırdım bir düzene resmen düzenim bozuldu nasıl giydiricem nasıl örtü örtücem unuttum desem inanır mısın 🫠

Kizlar bebis inat etti donmedi maalesef 😔 iki kere denediler kalp atışları dusunce biraktilar manevrayi. 8 temmuza sezeryan gunu verdiler. Biraz korkuyorum sezeryandan acikcasi normal dogum sansim azaldi eger son anda donmezse sipa 😔
Sezeryan korkulacak birşey değil ki kuzum tabi normal kadar güzel birşey yok ama sıkma canını bir yerde duymuştum çömelip kalkmak ve merdiven çıkmak bebeğin dönmesini sağlıyormuş ama gene bir araştır istersen

Anneler hepinize merhaba. Bende kasım annesi olacağım inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız. Siz daha tecrübelisinizdir diye size de danışmak istedim. 18+3üm şuan sağ ve sol kasığımda ağrı var ara ara yokluyordu gün içinde ama şuan bi 10 dkdır devam ediyor, kasığıma bir şey batıyor gibi oluyor. Sizde de böyle bir durum oldu mu? Böyle haftalarda normal mi? Sabah mutlaka acile bebeği görmeye gideceğim içim hiç rahat değil.

Anneler hepinize merhaba. Bende kasım annesi olacağım inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız. Siz daha tecrübelisinizdir diye size de danışmak istedim. 18+3üm şuan sağ ve sol kasığımda ağrı var ara ara yokluyordu gün içinde ama şuan bi 10 dkdır devam ediyor, kasığıma bir şey batıyor gibi oluyor. Sizde de böyle bir durum oldu mu? Böyle haftalarda normal mi? Sabah mutlaka acile bebeği görmeye gideceğim içim hiç rahat değil.
Bebegin buyume donemleri var atak doneminde heryerin agriyabilir. Belki de enfeksiyondur. Dinlenip doktora gitmekte fayda var.

Ben o zamanlar birkaç kere bu sebepten gittim hastaneye hep idrar tahlili yaptılar şükür enfeksiyon falan çıkmadı o zaman. En son rahim büyümesi sebepli demişlerdi sonrasında bende artık gitmez oldum. Şükür 38+3 e geldik bu şekilde. Kasık ağrısı genelde normal sayılıyor ama yine de bence doktora gitmekte fayda var.

Acil deki kadın doğumcu şöyle demişti en son hatta. Su sızması, kanama ve düzenli sancı hissettmedigin sürece her şey normaldir endişelenme demişti. Benim ilk gebelik olduğu için ne olsa endişeleniyordum 🙂

Ben o zamanlar birkaç kere bu sebepten gittim hastaneye hep idrar tahlili yaptılar şükür enfeksiyon falan çıkmadı o zaman. En son rahim büyümesi sebepli demişlerdi sonrasında bende artık gitmez oldum. Şükür 38+3 e geldik bu şekilde. Kasık ağrısı genelde normal sayılıyor ama yine de bence doktora gitmekte fayda var.

Acil deki kadın doğumcu şöyle demişti en son hatta. Su sızması, kanama ve düzenli sancı hissettmedigin sürece her şey normaldir endişelenme demişti. Benim ilk gebelik olduğu için ne olsa endişeleniyordum 🙂
Evet benimde ilk gebelik ve çevrem danışıp soracağım hiç tecrübeli birisi yok ne yazık ki. O yüzden sormak istedim. Çok teşekkür ederim, içim biraz rahatladı. Yarın kesin acile gideceğim görmek için, bebeğime bir şey olsun hiç istemiyorum aklım onda.

Şuan yaşadığım şey düzenli sancı mı onu bile anlayacak kadar tecrübeli değilim açıkçası.
Sizinde az kalmış sağlıkla kucağınıza alıp büyütmek nasip olsun inşallah.

Çok tatlılar ve uygunmuş özellikle pembe balonlar , ben bunları hastanede görmüştüm hastane hazırlıyo sanıyodum 😅
Hastane genelde ücretli süsleme yapiyor. Ben henüz görüşmedim. Riskli gebeligim var hastane önemli degil doktor onemli. Doktorum da disaridan. O yüzden ne olur ne olmaz diye aldim. Zaten küçücük bir kutuda geliyor. Yaptirmazlarsa da saklarim bebegin kutlanacak biseyi olur illa ki.

Evet benimde ilk gebelik ve çevrem danışıp soracağım hiç tecrübeli birisi yok ne yazık ki. O yüzden sormak istedim. Çok teşekkür ederim, içim biraz rahatladı. Yarın kesin acile gideceğim görmek için, bebeğime bir şey olsun hiç istemiyorum aklım onda.

Şuan yaşadığım şey düzenli sancı mı onu bile anlayacak kadar tecrübeli değilim açıkçası.
Sizinde az kalmış sağlıkla kucağınıza alıp büyütmek nasip olsun inşallah.
Teşekkür ederim hepimiz sağlıcakla alalim kucaklarimiza inşallah 🙏🙏Benim doğum yaklaştığı için bir uygulama indirdim telefonuma kasılmalar diye. Doğum başlayınca ordan takip edecegiz. Onu indirip ağrıların düzenli mi diye takip edebilirsin kolaylık olur belki

X