2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bizde 5aylik olduk 7300 olmuş kilomuz
Ek Gıdaya ufaktan geçtik..
Yoğurt denedim 1tatli kaşığı kadar, sevdi gibi,
Aksam Günlük sütten Mayaliycam.
Yarin havuç deniycem, sonra kabak.
Meyve ile başlarsan sebzeler tatsız gelir yemez dedi doktor..
Dişleri de gelmeye hazırlanıyor dedi açılmış yeri..

Gece 4 5 te uyanma olayı bizde de var araştırdım bebek uykusunu almaya başlarmış o saatte uyumayı bilmedikleri givi bu sıpalar uyanmayı da bilmiyor o yüzden kendi kedini uyandırmaya çalışıyorlar çünkü ben dikkat ettim kaçta yatarsa yatsın 45 givi bişey oluyor hatta çıldırdığım geceler oldu önce kendini çocuğuna teslim et onun elindeyizo uyursa uyur uyanırsa uyanırız askerleri olduk ben artık oğlum uyuyunca uyuyorum akşamları genelde 9da uyur bende 10 buçuğu geçirmem yatarım bazı geceler çok sık uyanıyor bazı geceler iyi uyuyor ama hala iui uyuduğu gün sayısı çok az o iyi günlerde uykumu almaya çalışıyorum. Bende yanıma çok alıyorum alışsınlar napalım kaö sene bizimle yatabilirler o kafayla bak olaya. Ben mümkn olduğunca yatağında tutuyorum ama kendi uykumda önemli sonuçta baktım uyumuyor alıyorum yanıma uyuyor o uyunca bense uyuyorum yapacak bişey yok uykusuz kaldığımda çokmsinirli oluyorum. Çoğunlukla 4 5 ten sonra yanımda oluyor yatakta dönüp durmasına dayanamıyorum çünkü o çıkan ses aşırı sinir yapıyor nir süre sonra

Selam kızlar bebeğim 14 şubat doğumlu. Ara ara dönüyor ama hep değil. Bide başını %80 tutabiliyor yani tam anlamıyla mükemmel tutamıyor. Sizlerin bebekleri ne durumda
Tamamen tutabilende var benimkide 22 şubt doğumlu tam tutamıyo sabit değil ama dr a götürdüğümde normal dedi canım hepimizin bebekleri aynu vakitte doğmadı ondan da farklılıklar olabilir takma kafana zaman geçtikte bizimkilerde yapar.mesela grupta okuyorum tadım yapanlar var yoğurt yiyenler :) daha ek gıdaya geçmedik çünkü yeni 4 ay olduk bikaç gün önce bebişlerfe gün gün bile değişiyor yetenekler :)

Resmen aynı şeyleri yaşıyoruz aynı şeyleri düşünüyoruz seninle şu anda yazdıkların birebir kopyalıyorum fakat bu durum beni rahatsız ediyor ben bundan kurtulmak istiyorum onu değiştirmek için ne yapabilirim çok okuyorum çok bakıyorum ama uygulama konusunda sıfırım kitaplar bu konuda fazla iyimserler hiçbir şekilde gerçeğe uymuyorlar hayali geliyorlar bana, hadi yazın sıcak koca ile yatmak zor oluyor iyi oluyor şimdi çocukla yatmak ama kış gelince ben kocamla yatmayı da çok seviyorum o zaman ne yapacağız

Zaten öyle yapıyorum bu durumu kabullendim ama biraz da değişiklik istiyorum otursun artık uykuları yani sonuçta 4 ay ataği da geçmiş durumda uykuları biraz daha düzene girmesi gerekiyor 7'de de yatsa ben de gidip 7'de En geç yedi buçukta yatıyorum çünkü güvenemiyorum uykusuna gece 1.00'de kalkıp ikiye üçe kadar oturmayacağını bilemiyorum sonuçta veya o 4'te 5'te uyanmaları geri geliyor bir bir buçuk saati buluyor geriye de alması o zaman çok gıcık oluyorum gıcık olmamak için de ben de onunla birlikte yatıp uyuyorum gündüz de uyuyorum o uyuyunca

Bende onu gece yaşıyorum ya ne olacak halimiz gece de bizimki yatakta uyumuyor dönüp duruyor mecbur yanıma alıyorum ağzıma girecek neredeyse yatağın ucunda hareketsiz yatıyorum sabaha her yer tutulmuş
Ay valla sanki bi bunlar bebe ne bu naz niyaz ya

Maşallah canım. Hangi marka günlük süt kullanacaksın ben sek kullandım hep

Çocuktan sonra herşey değişti bende salonda uyuyorum çocuk için klima da kocayla uyumaz oldum bazen düşünüyorum eşimle olan eski halimizi çok özlüyorum çocuk olunca da aynı şekilde olsa keşke herşey benim eşim çok değişti çocuktan sonra belki bende değiştim ama onun tavrı hali daha farklı ve sinir oluyorum

Nasıl yoğurt yapıyosunuznya bende ufaktan yapmak istiyorum
Migrostan pastörize süt aldım ocakta hafif kaynayınca alıyorum. Soğumaya bırakıyorum parmağımı batıracak sıcaklığa gelince bi kepçe kenara alıp 2 yemek kaşığı yoğurt ile mayalıyorum sonra tencereye alıyorum onu. Karıştırıyorum kavanozlara koyuyorum. Fırını ısıtıyorum bi kaç dakika. Sonra kapatıp kavanozları kapağı açık bi şekilde fırına koyuyorum 5 6 saat bekliyor çıkarıp dışarda üstüne havlu peçete koyup kapakları kapatıp dolaba koyuyorum sabaha kadar da öyle bekliyor.

Kız yine ne oldu
Kavga ederek gerı döndüm ne olcak çaydanlık unutmuşum esım dedıkı çay bahçesine godrlım tamm dedım sonra ordan kaynjm çay içmek isteyen getıreydı malzemesi nı dedı valla çocukla bu kadar drdım agız dalaşı mustafa da sen nıye cvp verıyın dedı azarlar gıbı nasıl konuşuyor drdım bırde karısı ızmırden gelmıs 2 gün Konya'da kalmıs düğün için kımseye bızlerr görünmeden gerı dönmüş bunu da duyunca delırdım

ne yüzsüzler bebekle piknik hazırlıyosun bir de çiçek olan getirseydi mi diyor

Normal bizim yediğimiz yoğurt ile mi yapıyosun peki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…