2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Yaa yardımcı niye kaçtı zor mu gelmiş ki
Benim de doğum çok kolaydı eğer yardımcım olsa kesinlikle ben ikiyi yapardım sezaryenin ikinci günü sağa sola dönerek yattım o derece anlamadım bisey

Yatılı ilk tecrübesiydi devam etmek istemediğini söyledi. Bana da devamlı elimin altında olacak biri lazımdı.
Haklıdır bir şey diyemem ama şartları baştan konuşmuştuk olmadı valla.

Valla helal olsun ben 2.’yi bile göze alamam

7 sene ara vermek saçmaymış, yapacak olan 3-4 senede yapsın valla. Gofret vermeye çalışırken yakaladık büyüğü geçen gün. Gofret veremeyeceğine ikna ettik, meyveli yoğurt vermeyi düşünüyor şu an ve düşündüğünü de asla kabul etmiyor.

Ay maşallah ya sezaryende zorlanan tek ben miydim aşırı acı çektim sağa sola donmek şöyle dursun zor nefes aldım

İlk sezaryenim korkunçtu. Burada kimseyi korkutmamak için anlatmadım. Genel anestezi olmuştum ve hayatımın en en en kötü günüydü. Ameliyathaneden çıkarken çığlıklarım kaç kat yukarıdan duyulmuş hep. 2017 ocakta bir kış olmuştu ya, onda da karda otobanda mahsur kaldım bebekle daha 1 haftalıkken. İyileşemedim yani resmen. Bunda spinalde prensesler gibiydim. Sonrasında sorun yaşamadım. Ki aynı hasta, aynı doktor. Her doğum farklıymış cidden.

Anneniz gitmeden evde alıştırma yapın. Herseyi siz yapmaya çalışın. Evde anneniz olsun ama yalnızmis gibi olun. Ama yaparsınız korkmayın. Herkes bi yerde bi gun yalnız kalacak çünkü. Ne kadar erken o kadar iyi bi açıdan. Diger türlü başkasına bağımlı olunuyo

Hiç korkma öğleyin geliyorsa rahat yaparsın

Ha bide tavsiye olsun. Bebek arabasinj eve alın. Bebeği bırakıp wc ye gitmek çamaşır bulaşık utu gibi işlerde bebeği yalnız bırakamama durumlarında bebek arabasına kısa süreli koyarak yanınızda gezdirirsiniz. Uzun süreli değil ama mesela kahvaltı hazırlarken bi wc giderken yada dışarı çıkarken hazırlanırken felan.

Su erkeklerin karı gibi herseye karışmasına ifrit oluyorum. Çıkabilirsiniz. Evinizin yakınında açık alanda bebek hasta olmayacak şekilde dışarıda gezebilirsiniz kısa süre. İlk 40 gün sakinmanin mantığı hastalık kapılır diye. Anne bebek bağışıklığı düşük olduğu için. Kapalı yerler özellikle avmlerden kalabalık mekanlardan uzak durun çekin besmelenizi soyle bi sokakta iki tür atın dönün eve. Hastahaneye giderken kimse 40 çıkmadı nereye demiyo.

Kızlar saçma gelebilir ama direkt size sormak istiyorum biagaia mi ne o damlayla nurse Harvey aynı mi yoksa ikisinin de fonksiyonu farklı mi ? Aynı anda mi kullanılıyor ikisi?

Aynen öyle bende aynı şeyi söylüyorum hastaneye gidip geliyoruz . Yok çıkılmaz diye başımın etini yiyo sinir oluyorum

Ben kaç kere çıktım.her fırsatta marketlerdeydim şimdi anne m gitti sipayi kime koyacam bilmiyorum çıkmak için bu aralar havalar çok.esiyir

Kocanın üstüne kilitle kapıyı çık nefes al arkadaşım
Erkeklerin her konuda fikrinin olmasına gıcık oluyorum da

Aynen öyle bende aynı şeyi söylüyorum hastaneye gidip geliyoruz . Yok çıkılmaz diye başımın etini yiyo sinir oluyorum
Bebeği bırakacak biri varmi yanınızda.? Ama eşinize bi sey demeyecek biri olmalı. Varsa bırakın bebeği yarım saat. Sonra yakın bi yerde market gezin üç beş bi sey alın eve yakn park varsa bi kahve yapın gidip orda için. Eşinizin haberi olmasın takılın. Zaten hersey bize olduğundan daha zor geliyo bide insanların bu baskıları işleri daha da karistiriyo

Bende tam aynısını diyecektim azıcık bizimde kafalar rahatlasa fena olmaz
Ah ne çok özledim hafif güzel kafada olmayı
Kızlar saçma gelebilir ama direkt size sormak istiyorum biagaia mi ne o damlayla nurse Harvey aynı mi yoksa ikisinin de fonksiyonu farklı mi ? Aynı anda mi kullanılıyor ikisi?
ben biogaia kullandım bizde daha çok gaz yaptı canım

Lohusa kafası kızlar hamileligimizi özlüyoruz o his de geçecek

Estağfurullah farklı nurse harveys gaz acısını geçiriyor biogaia probiyotik yararlı bakteri içeriyor bağırsakları düzenliyor biz ikisini de kullanıyoruz

Dün öyle kaka yaptı aynen. Ev havalanıyor diye yıkamayacaktım koydum alt açma yerine. O arada işemiş, kusmuş kulak içine dolmuş, çişi alt açmada toplanmış üstünde ayağı duruyor çorabı çişi emiyor. Neye uğradığımı şaşırdım. Evin serin olmasını geçiyorum elektrik gitse soğuk suda yine yıkardım ajsjajsj

Mamaları sevelim, koruyalım derneği kuracağım yakında.
Elimizin altında, sağlıklı, kolay ulaşılabilir bir alternatif. Tabi ki anne sütünden daha iyi değil ama olmaması kabus olurdu.

Bende yardımcı vardı, her şey yolundaydı yine de uyandım ve bebek 11 günlüktü. İlk 10 gün öyle yok, cilt bakımı neydi?

Abla ne derse onu yapmaya devam biz. Hepimizin ablanın askerleriyiz. Yoksa değil kardeşine alışmak bizi evden gönderebilir.
Bir de ikinciyi ablanın gözüne soka soka sevmiyoruz, yeni başladık ikiniz de bizim canımızsınız falan demeye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…