2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim bebeğim de 2 gündür tek meme ve 10-15 dk arası emmeye başladı bugün 19 günlük.Sağım yapmıyorum sadece emziriyorum ama ne kadar emdiğini bilmeyince insan stres oluyor inşallah güzel kilo alıyordur, son sütü güzel alıyordur inşallah

5-40 dakika emme süreleri normalmiş. Memeyi bıraktığı zaman memeni sıkınca beyaz süt geliyorsa muhtemelen son sütü de alıyordur. Ben evde tartı ile de takip ediyorum. Her gün aynı saatte önce kendin tartıl sonra bebeği kucağına alıp tartıl bebeğin kilosunu bu şekilde takip edebilirsin. 2-3 günde bir tartıl bakalım kiloda fark görecek misin

Benim bebeğim de çok kısa emiyor genelde ortalama 10 dk falan emip uyuyakalıyor sonrasında mochiyle sağım yaptığımda nerdeyse hiçbi şey çıkmamaya başladı sütüm mü azaldı yoksa bebeğim mememi boşaltıyor mu yoksa mochinin yapısı mı bozuldu düşünüp duruyorum mochiyle sağım yapan arkadaşlar siz bebişiniz emdikten sonra sağınca hala süt çıkıyor mu

İlk süt ne tam olarak neyden bahsediyorsunuz kızlar

Ön süt son süt konusu.
Meme terbiye olduktan sonra öyle şak diye ayrışan bir şey değil merak etme.
Ön süt su yönünden fazla, susama vs gibi ihtiyaçlar için. Son süt yağlı ve daha besleyici.

Ben eve tartı da aldım

Mutfak tartısına tepsi koyup dara almaya devam ben 5 kiloya kadar o da gerçi

Ayy benimde aklıma gelmişti ama mutfak tartım da yoktu benim

Kızlar uzun zamandır bebeğimi emzik tutturmaya çalışıyordum biliyorsunuz şükür emzik tutmaya başladı bu akşam itibariyle. Sürekli ağzından düşürüyor ve düştüğü gibi sanki etinden et koparmışlar gibi ağlıyor tekrar veriyorum emiyor sakinleşiyor. Ama vermediğim zaman kıpkırmızı oluyor ağlamaktan yani alıştırmakla iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum. Tecrübeli annelere bir sorum var. 17’den beri durmadan emzik emiyor bu normal mi yani hep emzik mi emecek bu şekilde

Kızlar benim kızımın kakası yeşil ve mukuslu olmaya başladı doktora gösterdim proteini fazla aldığın için dedi peynir yoğurt ve eti az tüketmemi söyledi aklınızda olsun

Sadece emzik mi emiyo? O süre içinde beslenme yaptınız ise yani toksa emsin. Ama açsa da şiddetli emer emzigi

Sadece emzik mi emiyo? O süre içinde beslenme yaptınız ise yani toksa emsin. Ama açsa da şiddetli emer emzigi
Beslenmesini yaptım tabi, aç değil karnı tok. Emziği sevdi ve hızlıca bağlandı diye düşünüyorum

Canım banyo yaptır bayılıyor bir süre o zaman
Banyodan sonra 4-5 saat ayakta kaldı bizim ki pertim çıktı artık benim bu nedir böyle
Çocuğa bisey iyi gelmiyor mama mı acaba sürekli huzursuz koyunca bağırıyor yerine

Ay çıldırcam kv ye doktorun bana bebeğe yalnız bakmamı istediğini söyledim (kendisi doktorun elinden bebeği aldı çekti bugün ) yani zorla söylettirdi bana resmen tartıştık ya yetti gerçekten doktor değil her şeyi o iyi biliyor bunaldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…