2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bende ilk defa duyuyorum, 3 hamileliğimde de öyle bir uygulama görmedim.

Şu 1 Tog uyku tulumu alan annişlere soruyorum o tulumu giydirdikten sonra üzerine birşey örtmeyecek misiniz ben güvenemiyorum ya üşür gibi hissediyorum ben o tulumu giydirirsem bile kundak yaparım heralde
Ben Tog almadım henüz. Doğduğundan beri battaniye ile kundak yapıyorum. Eger oda ısısı gece 23 altına düşerse koltuk altına bi battaniye daha atıyorum. İlk bir ay içinde çok dönme yada hareket ederek yüzünü kapatacak tehlikeli davranislari olmuyor zaten.

bence boşa almayın yatağın yanına reflü yatağıyla koymak mantıklı. Gündüz de zaten çocuğa göre değişiyor ama hadi yattı iki saat uyusun olmuyor maalesef. Sarılık olan bebekler uyumaya meyilli oluyor da diğer türlü 5 10 dk uyu kalk oluyor çoğu zaman ya kucağımda uyuyordu ya da oturduğumuz odaya babynest getirip koltukta ona yatırıyorduk sürekli yatır kaldır modu olduğu için.

Hiç üzülme canım, benimki 3500 doğdu ama Yenidoğan lar bile kocaman oluyor. Resmen kollarını çıkartıyor. Boynundan çıkarıp kendini çiziyor sıpaa...
Ay o kollarını çıkartma olayı hem çok komik hemde çok can sıkıcı kollarını giydirdikten bi 10 dk sonra gene çıkartmış oluyo çok sinir bozucu

Normalde düz yatacak evet ama ilk aylar reflü yatağı öneriliyor diye biliyorum ben tam tersi sonra zaten hem sığmıyorlar hem gerek yok

Sariligin kan grubu ile alakalı olduğunu ilk defa burda okudum. Bence bununla ilgili değil. Ben 0 + esim 0- bebeğimiz 0+ olarak doğdu ve gebe sarılık yaşadık. Baba anne grubu ile alakalı değildir bu
Yok canım var, bebek annenin kan grubundan olmayınca da sarılık oluyor ve bazı durumlar riskli bile olabiliyor. Kan değişimine kadar gidiliyor.

Normalde düz yatacak evet ama ilk aylar reflü yatağı öneriliyor diye biliyorum ben tam tersi sonra zaten hem sığmıyorlar hem gerek yok
Aynen ilk 4 6 ay kadar çok iş görüyor. Benim bebe reflu tanısı almadı ama hangi doktora gittiysem reflu yatağı edin yatır dedi. Bende o şekilde yatiyorum en baştan beri zaten. Reflu dışında da kusmalar yaşıyor bebekler çünkü.

Yok canım var, bebek annenin kan grubundan olmayınca da sarılık oluyor ve bazı durumlar riskli bile olabiliyor. Kan değişimine kadar gidiliyor.
Bilmiyorum genel sebep nedir ama bizimkinde sarılık oldu. Hatta bizim sülalede özellikle ilk bebeklerde hep sarılık olur hiç kan grubu ile alakalı bi söz geçmedi. Anne bebek kan uyuşmazlığı konusunda müdahaleyi duymuştum ama sarılık konusu enteresan geldi açıkçası

Yan mı yatırıyorsun peki

Yan mı yatırıyorsun peki
Yatış şekli konusunda çok ikilemdeyim. Gecen aile hekimine gittik. Bebek sırt üstü yatsın kafasını yan çevir dedi. Dun laktasyon hemsiresi bedenen yan yatır dedi. Çocuk doktoruna da soracaktım kaynadı gitti unuttuk sormayı. 14 şubatta muayene var inşallah o zaman doktora da sorucam. Açıkçası bazen bedenen yan yatiriyorum bazen sadece başını yan çevirerek yatiriyorum.

Selam kızlar ben 39+3 oldum ve hala hiç bir doğum belirtisi yok :) bugünki kontrolde 3630 gr 55 cm olmuş dedi doktor kilo arttıkça normal doğum korkutmaya başladı beni
Maşallah ilk doğumsa 40ı geçebilir normal aslında böyle olması :) Kilosu korkutmasın çünkü boyu maşallah çok uzun orantılıdır zorlamaz inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…