2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Avent göğüs kalkanlarından almıştım sızan süt ona toplanıyor önce emziriyorum uykudan kalkıp emebildiği kadar. Ebe elle sağma yap demişti biraz elle sağma yapıp kapakta olan sütleri de veriyorum şırınga ile şükür azaldı gibi duruyor bugün düne göre.

Ay inanamıyorum gerçekten bugün kontrole giden herkeste aynı şey yaşandı sancın kaçtı canım

Anneliğin 4 günlük deneyiminde şunları yazayım beşiklerdeki alt açma aparatları çok kullanışlı oluyor hemen yatağın yanında zaten beşik yataktan kalkıp aparata yatırıp değişim yapıyorum. Malzemeleri de orada gece kurtarıcı oluyor. Avent kapaklar göğüsten sızan sütü çok güzel topluyor şaşırdım gördüğümde bayağı bi süt akmış pede akıyordu ama bu kadar olduğunu anlamamıştım. Bir diğeri de biberon emzik kullanımı ile ilgili. Bebek huzursuz olup uykuya dalamıyordu sürekli aranma halindeydi midesinden de böyle aç gibi sesler gelince eşime gece yarısı gidip mama aldırdım bu çocuk aç diye. Sonra biberon ile verdim. Sonra bebeğin memeyi tutması ve emmesinde düşüş oldu. Sağlık ocağında ebe sağdığım sütü verebilmek için şöyle bir yöntem gösterdi. İşaret parmağını çocuğun damağına yapıştırıyorsun emme refleksi gösteriyor o emdikçe de kenardan şırınga ile sütü sıkıyorsun ağzına. Birde sağım için pompayı önermedi hem sütün kalitesini düşürüyor hem meme ucunu uzatıp yara yapıyor dedi. Elle sağım yapmamı söyledi. Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Ay bugün kontrole gittim sıra bana tam gelmişti ki içerden çıkan hastanın pat diye suyu geldi koşuşturmaca başladı. Oğluşumun durumu 35+2 deyiz kilosu 3200 sancım çıkmadı ilerleyen günlerde sezeryan günü verecek dr . Eşim gelmişken alsaydık severdik diyor dr konuş hemen versin bize çocuğumuzu diyor

Kızlar birde gebelik şekeri olanlar nasıl ilerliyor açlıklarınız tokluklarınız kaç çıkıyor bu dönemde birde hiç üç aylık baktırdınız mı

Kontrolden çıktım. Biraz ağrım çıktı. Elle açıklığa baktı 1 cm açıklık varmış. Normal dedi. 35+5 kötü değil korkma dedi. 2838 kilosu. Evin yakın mı falan dedi. Ağrıyı hissetmiyosan elle bakmayalım dedi ama o ara bişeyler konuştuk hatırlamıyorum bakalım o zaman dedi. Yemin ederim çok korkuyorum. Senin iyi bile durdu 24. Haftadan beri serviks bakıyoruz dedi. Haftaya cuma tektat gidicem

Kızlar birde gebelik şekeri olanlar nasıl ilerliyor açlıklarınız tokluklarınız kaç çıkıyor bu dönemde birde hiç üç aylık baktırdınız mı
ben sürekli ölçmüyorum artık hastanede 3 aylık bakıldı 5.1 geldi iyiymiş açlık da 95-105 arası bazen değişiyor. Şu sıralar iştahım yok zaten iki öğün zor yiyorum tokluk da ekmek falan yersem bakıyorum son haftalarda biraz daha iyi gidiyor gibi sizin nasıl

Ya valla artık şaşırmaktan bir hal oldum sen demiştin ama bende bir şeyler var diye
Hayırlı olsun

Sütün olsun da sariligin tek ilacı anne sütü zaten. Sizin bide daha yeni başlamıştır biraz artar sonra azalmaya döner. En yakın kontrol ne zaman ?
Bide emebildigi kadar demişsiniz ya. Her beslenme zamanında emmesini teşvik et yada sutu sagip bi şekilde icir. Uyuyo ac olsa uyanır vs gibi yanilgiya dusmeyin. Sarılık baygın baygın yatirir bebeleri. Yeteri beslenme olmazsa şeker tansiyon düşmesi yaşanabilir. 4 5 gün daha sıkın dişinizi sonra normale döner allahin izniyle

Grubumuz ocağın son haftası coştu herkes patır patır doğuruyor ben de bugün 37+3te kontrole gittim 3 kilo olmuş biraz minik bebiş olacak galiba. Benimle aynı hafta olanlar 3 üstü hep baktım da. Nstde hiç sancı çıkmadı 13-14lerde hep. Doktor 5ini rahat görür dedi bacak bacak üstüne atma deneyini soramadım utandım artık her gece göğsüne krem sürmeye başla dedi

Baya yakınız sizinle, benim de sancım çıkmadı şükür :) Krem önerisinde bulundu mu acaba

Kızlar bende bugün muayene oldum çatı muayenesi yapmadı. Bebişin keyfi gayet yerinde dedi haftaya başka Dr a yonlendirdi kendisi yokmuş, acil bişey olursa direkt doğumhane ye gel dedi. Sezeryan olursa 38+3 ten önde alamam dedi. Biz beklemedeyiz hala nst dr sancı da çıkmadı öyle işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…