2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim de doktora kalsa bebeğin daha fazla kilo almayacağı yönündeydi minyon olacak belli diyordu ama bu hafta 440 gr aldığını görünce şok oldu yani .Her bebek farklı kilolarda farklı bünyelerde doğar evet ama beslenmeme çok dikkat ettiğim halde öyle minyon olursa yapılacak bir şey yok tabi ama dikkat ettiğimde görüyorum ki bebek çok güzel kilo alıyır.Doktorlar bazen çok gelişigüzel söylüyor her şeyi maalesef .Sen beslenmene dikkat et gerisi bebeğe ve onun yapısına kalmış strese girme canım.Süte karıştırılan toz da olur , top top şeklinde yenilen de olur .Bir arkadaşım önerdi bana da bebeği 4.200 doğmuştu onun

Dayanırsın dayanırsın deme öyle kaşık ağrıların mı çoğaldı? Pzt kaçıncı haftada oluyorsun

Ben fazla ölçtüğünü düşünmüyorum benim de hep 3 hafta ilerideydi şu anda karın çevresi bir hafta geride bile kalmış muz ceviz yoğurta ağırlık vereyim inşallah alır
Bn de geçen hafta muz ceviz yoğurt ağırlık verdim bebek Bu hafta 300 gram almış ama çok fena kabızlık yaşıyorum bu besinlerden dolayı

Dayanırsın dayanırsın deme öyle kaşık ağrıların mı çoğaldı? Pzt kaçıncı haftada oluyorsun
38+1 de oluyorum kalp atışları yüksek çıkınca bugün 2 kere nstye girdim yoruldumda baya hastanede geldim yemekte yaptım ondanmı oldu bilmyrum vakinama dgru acayip baskı yapıyor ve kasılmalarım çok fazla

38+1 de oluyorum kalp atışları yüksek çıkınca bugün 2 kere nstye girdim yoruldumda baya hastanede geldim yemekte yaptım ondanmı oldu bilmyrum vakinama dgru acayip baskı yapıyor ve kasılmalarım çok fazla
Vakti rahat rahat gelmiş bile bugün bile gelse hazır sağlıkla gelsin

Bakalim
Bende öyle kalp atışları yüksek dendi hayırlısıyla benimde bel ağrıları var hayırlısıyla

38+1 de gayet iyi benimde öyle her ayağa kalktığımda kasıklarım ağrıyor sıkıntısız geçsin inşallah

Ama sizin kan akımında sanki sıkıntı vardı yanlış mı hatırlıyorum çentik gibi

benim de öyleydi canım bebiş de çok hareketliydi ben de çok heyecanlıydım, doktorum normal dedi
Damar direncim vardı ama kan akımlarında sknti yoktu preeklampsi idrarda protein yok tansiyonlarım düştü ama kilo alımı bi hafta almıyor gibi bi hafta 300-400 alıyor yani iki haftalık normal gibi oluyor

Belki kendiliğinden doğum olacaktır Allah sağlıkla kolaylıkla kavuştursun inşallah

Damar direncim vardı ama kan akımlarında sknti yoktu preeklampsi idrarda protein yok tansiyonlarım düştü ama kilo alımı bi hafta almıyor gibi bi hafta 300-400 alıyor yani iki haftalık normal gibi oluyor
O zaman sıkıntı yok sizde de..Benim doktorum her hafta aynı oranda kilo almayabileceklerini söyledi önemli olan total miktar iki haftada baya gerilemiş olduk umarım benimkisi de arayı kapatır

Ay ben de havluya sarıp koydunuz sandım tamam doğru minik düzenleyicelere koyayım.
Kaşık koycam , göğüs ucu, göğüs uç çıkarıcı
Biberon emzik koysam mı
Ben biberon ve emzik almadım. Kaşık biberon aldım 2 tane. Sütüm gelmezse mamayı eds ile göğsümde vermeyi düşünüyorum. Kaşık biberonları da ölçü açısından aldım

Kızlar benim kafam çok karışık ya bu kasılma olayında kasılmaları saymak süre tutmak gerekiyor mu sancı olmuyor ve genelde migdemin orada oluyor kasılma taş gibi kesiliyo ve canım yanıyor asıl doğum kasılması kasıkta mı oluyor doğursam anlatmayacağım ya resmen

O zaman sıkıntı yok sizde de..Benim doktorum her hafta aynı oranda kilo almayabileceklerini söyledi önemli olan total miktar iki haftada baya gerilemiş olduk umarım benimkisi de arayı kapatır
Evet sknti yok benimkine yapısal dedi hatta doktorum
Benim kardeşim çocuk doktoru o da percentillerine bakınca alt sınırda bile olsa normal abla dedi ben minik minyon oluşunu kabul ettim sağlıklı sıhhatli gelsin de insallah yanımıza hepimizinki

Merhaba aygül hoca tüp bebek doktoru ama yumurta takibi ve normal muayene de yapıyor mu acaba bilginiz var mı? Memnun kaldınız mı kendisinden ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…