2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu rahim açılma durumu mesela hiç kısalma yok ve kapalı birden açılan kısalan bir şey mi acaba yoksa yavaş yavaş mı oluyor her muayenede bakıyor baştan beri neyse o az az kısalması gerekir mi acaba

Canım benim 1 anda açıldı. Kısalık falan yoktu. Her şey yolundaydı

Durumunuzda normal doğuma engel olan ne ki? Gayet güzel ilerliyor belli ki son haftayı bekleyecek bebiş herhalde:) Türkiye’deki doktorların sezeryan için hep iyi bir sebebi var.
Konuşurken de çatın yüzde 10 açılır gibi bir ifadesi vardı. Aslında normal doğumu destekleyen bir doktor ama bilemedim çatım açılır mı açılmaz mi ondan sormak istedim

Geçmiş olsun canım çok ağır değilse ben ıhlamur ve pastille atlattım çok almamaya dikkat et ama günde 1 en fazla 2 ıhlamur idrar yolu enfeksiyonuna da iyi geliyormuş ona da iyi gelmişti
Ihlamurun içine ayva limon falan atıp öyle kaynattım belki iyi gelir diye. İdrar yolu enfeksiyonu da çıkmıştı bu hafta ona da iyi gelir inş

Kızlar bebek akşamdan beri hareket etmiyor hastalık ona zarar vermiş olabilir mi yan yatıyorum azıcık üstüne yatıyorum hiç kıpırtı yok korkuyorum

Kızlar bebek akşamdan beri hareket etmiyor hastalık ona zarar vermiş olabilir mi yan yatıyorum azıcık üstüne yatıyorum hiç kıpırtı yok korkuyorum
Canım hemen tatlı bişeyler ye iç, sola yat, azıcık karnını ovala mıncıkla baktın bir saat geçti hala hareket yok, hemen doktoruna haber ver. Son haftalarda bebek hareketi konusunda çok hassas olun, birkaç saat hareket hissetmezseniz mutlaka hastaneye başvurun diye defalarca uyardılar bizi. Bu dediklerimi diyor hemşireler, tatlı ye, sola yat, karnını ovala ve bekle, hala hareket yoksa hemen gel.

Canım bir iki saat daha takip et hiç hareket yoksa mutlaka bi görün nolur nolmaz. En azından için rahatlar

Birden de olabiliyor ya 20-25mmye anca düşmüştü bi arkadaşımın 41.haftada, suyu geldi doğurdu sonra hemen

Kızlar birşey soracağım yenidoğan bebeklere tüyü olmasın diye karınca yumurtası yağı sürenler oluyor. Etrafınızda yapıp fayda gören var mı ? Siz yapacak mısınız ? Pek inanmam böyle şeylere ama merak ettim

Bende duydum ama cesaret edip yapamam sanirim.
Benim bebe erken doğduğu içi hala bazı yerlerindeki tüyler duruyor. Alnı kulakları omuz bölgesi vs. Anne sutu sür dediler. Dokuyormus. Belki daha sonra da cikartma yapmaz.

Benim babannem kırk içindeyken tüm çocuklarına karınca yumurtası sürmüş. Gerçekten de hiçbirinde bir gram tüy yok. Zaten çok kıllı bir yapıda değiller ama mesela babamın bacaklarında falan da hiç yoktur. Halam ağda nedir bilmez hiç ihtiyacı olmamış

Nerden alınıyor artık herşeyin sahtesini yapıyorlar nerden bulabiliriz acaba güvenilir oğlumda sürmedim ama kızımda deneyebilirim

Tatlı ye veya kahve iç canım sola doğru yat eğer yine hissedemezsen doktoruna haber ver dün özellikle söyledi doktorum 1 saat boyunca hissetmezsen gel kesinlikle dedi

Sabaha karşı çok fena adet ağrısı ile uyandım gaz ağrısı mı anlayamadım portakal yiyip yattım çünkü genelde gaz yapar bende hep..
Ama böyle bir ağrı yok , şimdi yine uyandırdı sızlıyor hafiften düzenli vs değil bebek hareketli anlamadım

Canım bir iki saat daha takip et hiç hareket yoksa mutlaka bi görün nolur nolmaz. En azından için rahatlar
Buraya yazdıktan sonra ağzıma bir parça çikolata atıp yan yattım ama hastalıktan gözlerim öyle yanıyor ki uyuyakalmışım. Şuanda da hareket yok kahvaltı yapıp bakayım eğer hareket etmezse hemen acile giderim

Hastalığın pik günleri karnım taş kesildi benim de hiç hareket etmedi tüm gün acile gidip nst ye girdim bebek kasılmış sancı vardı ama kalp atışları düzenli ve rahim kapalı diye normal gördüler sonra hafiften düzeldi nst de çok oynadı bir git canım hem serum versinler parol c vit verirler ama olsun evde aldığımızdan daha iyi oluyor vitamin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…