2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Geçmiş olsun canım tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün sağlıkla inşallah, zor görünümlü kolay güzel bir doğum olmuş darısı bize çok az kaldı maşallah

geçen hafta grip olmuştum onu atlattım. Aradan 3 gün geçti şimdi de boğaz ağrısı öksürük başladı. Hastanede de maske takmıştım nerden kaptıysam ama kötü ilerliyor ne yapabilirim ne yiyip içebilirim tavsiyesi olan var mı? Pastil aldırdım onu kullanabiliyor muyuz

Maşallah sağlıkla büyütün bebeğinizi
Ya maşallah okurken gittim o anlara 2.doğumumda bende yaşamıştım o talihsizliği hatta bikezde ıkınırken gaz çıkmıştı ben özür diledikçe yok senden gelmedi eldiven ses yaptı diye beni rahtlatmıştı doktorum ama onlar umursamıyor böyle durumları onlar için çok olağan. Her ne kadar zorlukları olsada güzel bir doğumunuz olmuş elhamdülillah. Sağlıkla büyütün bebeğinizi

Pastili doktoruma sorup kullandim ben kullanabilirsin dedi ama tabi her doktor aynı olmuyor. Strepsils kullandim ben

Herkesin bünyesi aynı değil tabiki ama açılma varsa bile ilk doğumlarda çok yavaş ilerliyor süreç. Ben ilk doğumda 3cm açılma ile haftalarca gezdim sancılarım başladı +suni ile yatışımdan 13 saat sonra tam açılmaya ulaştım. İkincide yine 2cm ile bikaç hafta gezdim suni ile 16 saat sonra doğum gerçekleşti.
Doktorunuzdan emin değilseniz başka doktor görüşü alın mutlaka. Hatta yerinizde olsam birde devlete gider baktırırdım

Kızlar tek tek alıntılamayı bilmiyorum. Sorulara buradan cevap vermeyip toplu.
Bebek 3560gr 53 cm doğdu. Bir gün önce 3299gr 49 cm ölmüştü doktor.
Yatış sabah 7 de oldu. Bebek 13.20. De... En zorlu süreç 11.00-13.00 arası idi.
Dikiş atarken çok acı hissetmedim. Sinek ısırığı gibi.
Masada beni hazırlayan hemşire veya hasta bakıcı abla beni resmen kocaman bir bezle çocuk bezler gibi bezledi ben şok geçirdim ama çok rahat ettim. Hastanedeyken sürekli istedim onu kullandım. Ben yanıma dikişsiz kilot ve büyük boy ped almıştım. Diğer ikisinde onu kullanmıştım.
Süt değilde sarı sıvı geliyordu sıkınca hemşireler sütün geliyor bu çok kıymetli olan ilk süt dedi. Ertesi gün çocuk doktoru da kontrol ederken çok huzurlu doymuş bu annesi aranmıyor bak dedi. Biraz biraz geliyor ama oyle fışkırırmıyor veya göğüslerimin şişiyor henüz.

Allah analı babalı büyütsün hoş geldi minnosumuz darısı başımıza

Geçmiş olsun canım çok ağır değilse ben ıhlamur ve pastille atlattım çok almamaya dikkat et ama günde 1 en fazla 2 ıhlamur idrar yolu enfeksiyonuna da iyi geliyormuş ona da iyi gelmişti

çok geçmiş olsun inşallah kolayca atlatırsın canım. Evde başka çocuk olunca da hastalık çok oluyor ben de en çok bebişe de bulaşırsa diye korkuyorum tam da şubatta kar da bekleniyor
Ya sorma doktorlar çok kızıyor bebeğe bulaştırmayın ciğerlere inerse kötü olur diyorlar yenidoğan için
Ama nasıl koruycaz ki

Sana da geçmiş olsun lanet hastalık oldu bu hangi pastili kullanıyorsunuz bu arada NewbieMommy

Kızlar çölyak hastaligini duymuşsunuzdur bende cölyakliyim hamileligin sonlarina geldik malum etrafinizda hic çölyakli anne olup saglikli alerjisiz çölyaksız bebegi olan var mi bebegimde de cikmasindan korkuyorum sonucta genetik bir hastalik eger etrafinizda varsa bana biraz umut olur belki

Arkadaşımın annesi çölyak hiçbir evladında yok ama çeşitlerini bilmiyorum tabii siz daha iyi bilirsiniz

Kızlar dün çatı kontrolü vardı, doktor ne çatı da ne de rahimde açılma var dedi . 10 gün sonra gene gel her gün yürüme merdiven çıkma gibi egzersiz verdi eğer geldiğinde açılmamış olursa sezeryan günü veririm dedi. 37+4 teyim şuan.
Böyle olup normal doğum yapan var mı aramızda?

Durumunuzda normal doğuma engel olan ne ki? Gayet güzel ilerliyor belli ki son haftayı bekleyecek bebiş herhalde:) Türkiye’deki doktorların sezeryan için hep iyi bir sebebi var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…