2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar doğumdan sonra lohusalık dönemi için lazer kesim iç çamaşırı giyinilmesi daha mı iyi olur lastikler rahatsız etmez mi
Canim kanamam kesilene kadar deepentle takıldim valla buyuk rahatlik sonra dikis acilari gecene kadarda hamile camasiriyla gezdim.o cizgiye birsey degdimi icim hoş oluyordu

öncelikle herkese teşekkür ediyorum ikinci doğumum ilki normaldi bunda aslında sezeryan olmatı düşünüyordum çünkü bebeğimin boynunda iki tur kordon dolanmıştı ama herşey kendiliğinden hızla gelişince doktorudma risk görmeyince normal oldum ben ufak kasılmalarla kendi kendime açılmışım 38. Haftama kadar çatı muayenesi olduğumda doktor şok oldu 6 cm açılma hasytaneye gidelim dedi ama benim sancım yoktu ufak bir suni müdahalesi edildi açılmam zaten olduğu için sancılar biraz şiddetli geldi 1-2 saat sonrasında bebeğim elide iki kordonun arasında o şekil doğdu ve dikişsiz kızlar doktor çok önemli ebem çok iyiydi çok detay var aslıdna anlatabiliceğim ama vaktim kısıtlı birazz 3.300 demişlerdi ultrasında 3.180 doğdu sütümde direk geldi normal doğumun güzellikleri tabi

Yaa çok tatlı benim kızımla ilgili hissettiklerim de böyle şimdiden ama yeri geldiğinde tırnaklarını çıkarmayı bilsin inşallah şimdi ne koymayı düşünüyosunuz
Çıkarsın tabii o tırnaklar lazım ama bizimki çıkarmıyor canı acırmış karşıdakinin şimdi İdil olcak inş

Hayırlı olsun inş açılma nasıl fark etmediniz

Göktürk ismi için ağır dediler bana da öyle geliyor sanki çocuğa böyle farklı bir hava katıyor gibi ben daha soft bir isim istiyorum
Ben eski Türk isimlerini erkekte çok karizmatik buluyorum hatta Teoman atilla göktürk falan da ama doğuştan savaşçı , yönetici gibi duruyor marsel en son bir ünlünün oğlunda duymuştum Erkan köstekligildi sanki başka da duymadım ama o da karizmatik sörfçü ismi gibi kumsalda saçları atıyor falan

Ya bir tek benim doktorum net tarih vermiyor deliricem resmen Of gerçekten of

Öncelikle tekrar geçmiş olsun. Depend bende aldım tek başına yeterli oldu mu? Hastaneye ondan götüreyim diyorum. Bir de dikişsiz çamaşır aldım bir beden büyük idare eder diye düşünüyorum
Teşekkür ederim
Açıkçası ben klasik hasta bezi kullanmayı dusunuyodum ama hastahane depent verdi içine de epeyce uzun evony di sanirim markası ped koydular. Ped doldukça pedi değiştirdim. Memorial da yaptım doğumu ve taburcu olana kadar ped verdiler bana. Kanamam çok yoğun değildi bu arada doktorum baya iyi temizlemis içimi. Depente bulaşmadi bile. Sizde uzun gece pedi kullanabilirsiniz içine. Sadece depent yeterli olmayabilir diye koyuyoruz akma bulaşma olmasın diye demişlerdi bana. Bide herkeste aynı yer mi bilmem ama dikiş yani kesi yeri baya aşağıda oldu benim. Yani günlük kullandığım çamaşırı da giysem bi miktar iş görürdü. Eve çıktığım da da kullanmak için tuttuğum hasta bezi bana gereksiz büyük geldi o yüzden makasla kesip yerlestirdim. Sonra normal pede döndüm. Tabi gene diyorum benim kanamam yoğun değildi. Hatta bugün yok gibi geliyo. Yakında abdest alirim. Sizin kanama yoğunluğu nasıl olur bilmem tabi fakat az olursa sadece depent de iş görür diye düşünüyorum. He depentin şu yönünü sevdim. Wc ihtiyacı olduğunda kilot gibi indirip giymeden aşırı kolaylık oluyor. Aldığınız çamaşır göbek deliği civarına gelirse işinizi görür diye düşünüyorum. Bide bende sargı 1 gün durdu sonra doktor çıkarttı sargiyi.

Gözünüz aydın olsun sağlıkla büyüsün inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…