2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
2024 Şubat’ın 20si gibi meleğimi bekliyoruz inşallah :) 2 aydan az kaldı .

Kızlar bende idrarımda bakteri ve lökosit çıktı hatta bakteri baya var 1100lerde . Doktor antibiyotik verdi ama bu hamileliğimin başından beri 3.kutu olacak. Bol su ile bu işi çözemez miyim? İlaç şart mı

Canım markasını hatırlamıyor. Zaten hastane tipi diye araştırırsan çıkar. Her ilde olmayabilir.

Enfeksiyonlar çok daha tehlikeli bence kesinlikle kullanmalısın ilacı. Ben hamileliğin başından beri bu tek içimliklerden kaç kere kullandım hatırlamıyorum bile

Aman diyeyim ilac verdiyse düzenli kullan. Bak ben iki kez ciddi bi yoldan döndüm. Her ikisinde de ilk ve etkin sebep olarak enfeksiyon dedi doktorlarim. Bu süreçte kim ne kadar antibiyotik kullandı bilemem ama ben ne yazikki haddinden fazla kullandim. Hemde öyle tek dozluk 3 5 günlük değil günlük 2000 mg ve damar yoluyla tedaviler oldum. Ki suyu da bol içiyorum. Enfeksiyon özellikle bu zamanlarda herseyj tetikleyebiliyor.

Bana 500 mg antibiyotik verdi ama içime sinmiyor içmek napsam bilmiyorum. Az su içiyordum ondan oldu belki de çok içsem düzelir mi diye düşünüyordum

Bana 500 mg antibiyotik verdi ama içime sinmiyor içmek napsam bilmiyorum. Az su içiyordum ondan oldu belki de çok içsem düzelir mi diye düşünüyordum
Evet antibiyotikler gebelik için uygun değil-uygun olanları var- fakat emin ol enfeksiyon varlığı zararı antibiyotikden çok cok daha fazla.. Su içmeyi arttır ama ilacını da mutlaka kullan. Ben o kadar dikkat etmeme rağmen korkulu günlerim geçmedi ve hala ani bi sey olabilme ihtimali ile gün geçirmeye çalışıyorum.

Çok geçmiş olsun acaba 1 tane içsem günde etkisi olur mu bu ilacın. Sabah akşm yerine. Deneyen oldu mu acaba bu şekilde…

Benim de doğum 20 Şubat inşallah. Bende de çıktı çözmeye çalıştım 3 gün direndim çok su içtim olmadı. Antibiyotik kullanıyorum aksef. Ben de 3 veya 4 kutu kullandım öncesinde. Hatta 12 tane iğne vurulmuştum enfeksiyon dirençli diye

Çok geçmiş olsun acaba 1 tane içsem günde etkisi olur mu bu ilacın. Sabah akşm yerine. Deneyen oldu mu acaba bu şekilde…
Tercih senin hatta hiç içmemek de senin tercihin. Ama erken doğum riskini göze alabiliyorsan günde bir doza düşünebilirsin. Burda yazıp bahsetmek istemediğim kadar ciddi ve çok etkileri var enfeksiyonun.

Antibiyotik dozu çok önemlidir, doktorunuz düşünerek reçete etmiştir. Dozu azaltmak enfeksiyonun daha da güçlenmesine ve direnç kazanmasına yol açabilir, bu durumda daha sonra enfeksiyonu yenmek için dhaa güçlü ve daha yüksek dozda bir antibiyotik kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Çok zor cnm Allah yardmcn olsun benim ilk doğumdan sonra oldu emzirirken fln baya eziyettir oturamıyordm bi krem vermişlerdi o iyi geldydi ama benim doğumda çatlama olmstu hemaroid değildi sukur

Evet ben de o sebeple sabah akşam aksef kullanıyorum
Bende ne zaman recete edilse hiç aksatmadan ne verildiyse kullandım ona rağmen çok dirençli çıktı. Bide ben progestan fitil alıyorum oda bi miktar tetikliyor. 1 haftam kaldı fitili bıraktırma doktorum ama inşallah hem bu 1 haftayı atlatırız hemde daha ileri haftalara doğru gidebilmek nasip olur hepimize

Bugün çok fazla kasık ağrım var arada karnıma sancı giriyor ayakta durmakta zorlanıyorum

Canım o antibiyotiği bende kullandım sabah akşam 500 mg. Gebelikte güvenilir sınıfta olan bir antibiyotik o yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Enfeksiyon antibiyotikten daha zararlı

Tek içimlik değil bildiğin kutu hap sabah akşm kullanılacak
Enfeksiyondan erken doğum yaptım 6 sene önce, yani erken doğumumu tetikleyici hiçbir durumum yoktu, enfeksiyon olduğuna dair belirti de, ne ağrı ne acı ne yanma, sağlık ocağındaki doktor bile ciddiye almadı su iç geçer dediler, keşke dinlemeseydim keşke antibiyotik verselerdi icseydim aman ilaç diyorsa kullanın su sadece enfeksiyondan korunma yöntemi enfeksiyonu gecirmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…