2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Yaa benimki de aşırı az hıçkırıyor ciğeri gelişmiyor mu acab diye düşünüyordum
İç karnın genişse hissetmeye bilirsin canım, benim 3. Olmasına rağmen hareketlerini 26. Haftadan sonra hissetmeye başladım. Hıçkırıklarını da son 3 4 haftadır hissediyorum. Mesela diğerlerini daha erken hissetmiştim.

Kızlar bi de ben %80 şubata geldim normalde son gün 7Mart görünüyo doğum için ama plasentam malesef aşağıda çıkmadı yukari 27.haftada gittim en son bu saatten sonra zor sezaryen olarak ilerleyeceğiz demisti doktorum bebekte 1 hafta 10 gün ileri gelişim olarak büyük ihtimal Subat ortasi doğacak 32.haftada gideceğim gün verir belki bakalim

Benden 6 7 haftalıktı o zaman istediler her gittiğim dr ona bakıyor tahlile gerek yok deyip yapmıyor. Yani şu ana kadar 1 kere tahlil verdim
Bana özeldeki doktorlar şu tahlili yaptırmamız lazım falan demediler genellikle,ben devlete de gittim eş zamanlı olarak rutin kontrol olarak geldim dediğimde idrar+kan tahlili yaptırdılar aylık olarak yapılmış oldu. Ama mesela benim hiç vitamin değerlerime bakılmadı tansiyon takibini de sadece sağlık ocağına gittiğimde yapıyorlar. Ben anlamadım özel doktora gidiyoruz güya ilçedeki en iyi doktorlardan biri ama ne kilo takibi yapıyor ne tansiyona bakıyor

Valla ben ikisinde gittim hiç kimse istemesi sürekli o ilk tahlile bakılıyor gerek yok diyorlar. Üstelik farklı şehirlerde farkı hastaneler. Bende demek ki değerler sınır da değil gerek duymuyorlar

Valla ben ikisinde gittim hiç kimse istemesi sürekli o ilk tahlile bakılıyor gerek yok diyorlar. Üstelik farklı şehirlerde farkı hastaneler. Bende demek ki değerler sınır da değil gerek duymuyorlar
Başlangıçta olan değerler değişebiliyor ama mesela ben demir günde 1 alıyordum sonradan yapılan tahlil sonucuna bakıp günde 2 taneye çıkardı doktor

Başlangıçta olan değerler değişebiliyor ama mesela ben demir günde 1 alıyordum sonradan yapılan tahlil sonucuna bakıp günde 2 taneye çıkardı doktor
Tabikide sonuçta çift canlısın metabolizma değişiyor . Haftaya rapor için gitmem gerekecek belki o zaman bir şey derler. Zaten doğuma da az kaldı demezlerse de yapacak bir şey yok.

Ben de kullanmıyordum düzenli de besleniyorum iştahım da güzel ama bebeğim 10 gün kadar geri kalmış doktorum almadığım ilaçlarımdan olduğunu düşünüyor çok moralim bozuldu.bebegim 1950 gr 33. Hafta içerisindeyiz

Bence doktorun abartmış veya ilaçları kullanman için öyle demiş, bebeğinin kilosu normal bendeki uygulamada olması gereken kiloda gözüküyor bak, kadınlar kulübünün uygulamasına göre de normal...

Eklentiler

• Screenshot_20231225-171508_My Pregnancy.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 72
  • Screenshot_20231225-171647_Samsung Internet.jpg
    109,3 KB · Görüntüleme: 75
Bence doktorun abartmış veya ilaçları kullanman için öyle demiş, bebeğinin kilosu normal bendeki uygulamada olması gereken kiloda gözüküyor bak, kadınlar kulübünün uygulamasına göre de normal...
cok teşekkür ederim moralim çok bozulmuştu 10 gün sonra yeniden kontrolüm var çok mutlu oldum yazdığınıza

Ben de bu konuyla ilgili bir şey soracaktım. Bu fazla folik asit kullanımının otizme sebep olduğu söylentisi oldukça çok. Ben de uzun zamandır decavit multivitamin kullanıyorum. Fakat içindeki folik asit miktarının olması gerekenden fazla olduğunu farkettim. Ve bu beni çok korkuttu. 2 gündür kullanmıyorum. Bir şey olmaz inşallah

Otizmin folik asitle ilişkisi kanıtlanmamış hiç canını sıkma , hiç folik asit almamış kişilerin de çocukları otizm olabiliyor ilişkisi yok diye okudum yabancı kaynaklardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…