2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben anlıyorum çünkü ikiside ayrı ayrı oluyor bulantım yok denecek kadar az ama yanma çok fena artık midem acıyor maden suyu pek işe yaramaz diye düşünüyorum dediğin gibi asitli çünkü ama aynı senin gibiyim bisey yiyorum 10 15 dk sonra yanma başlıyor, süt içiyorum, muz yiyorum yok biraz duruyor yine başlıyor

Kızlar biraz kaşıntım vardı doktora gittim zalain krem ve bi sprey verdi. Daha da geçmezse kültür alırız dedi. 9. Haftadayım. Fetal DNA önerdi bana da. İkili dörtlü test yüzde 82 doğruluk dedi. Fetal yüzde 99dedi. 7500 de fiyat verdiler. Doğum paketini zaten 15bine almıştım , 11bin de anlaşmalı hastanenin doğum ücreti. Ama doğuma kadar yükselebilirmiş hastane fiyatı. Normali mi bu yoksa biraz çok mu bilemedim valla. Konum Ankara

İkili üçlü testin bir zararı olur mu ki
bu testler istatistiğe dayalı testler, ne gibi bir zarardan çekindiniz? bir de kandan bakılan bazı hormon değerleri var. bir de 2 li testten sonra gerek görülmezse üçlü yapılmıyor bile çoğunlukla.
selamlar, ikiz gebelikten erken belirtisi bhcg nin erken dönemde çok yüksek çıkması diye biliyorum. sizde nasıldı bu durum?
Merhabalar, bence doktora gidin artık testler vs yapılır, önlem alınması gereken bir durum varsa bilinir :) mesela benim tiroidim yüksek çıkmıştı ilk gebeliğimde, ve ilaca başladım hemen. Gaviscon şurup da hamilelikte çiliyor bu arada, mide yanmasına bire bir ama doktora sormadan omaz yine de.

benim mideme maden suyu iyi geliyor, her akşam içiyorum. zararı değil faydası bile varmış aksine. bir de bir bardak suya 1 çay kaşığı karbonat karıştırıp içmek de mideyi çok rahatlatıyor.

Merhaba, ben de mide yanması, kazınması ve ağrısı yaşıyorum hep aç gibiyim ama bu mideden geliyor öyle normal acıkma değil. Midem taş gibi, ara ara bisküvi, cubuk kraker ve leblebiyle bastırıyorum. Canım hiç bişey yemek istemiyor hatta yemek isimleri bile duymak istemiyorum ama yemezsem de midem daha beter oluyor. Şu dönemi sağlıkla atlatalım inş valla bi çare bulamadım mide içine, gaviskon vs kullanılabiliyormuş ama kullanmak da isteniyorum açıkcası normal hayatımda bile ilaç kullanmam hiç. Başka bir yöntem bilen nolur yazsın

Inşallah çabucak geçsin yaa, acaba ne zaman bitiyor bunlar. Gaviscon u bende araştırdım aslında güvenli diyor, bende senin gibiyim pek ilaç kullanmam normalde o yüzden şimdide kullanmak istemiyorum ama dün akşam dayanamadım bi kaşık aldım fena gelmedi. Bugün yine kötüyüm midem yanıyor, sürekli gaviscon içememki bi çözüm bulmak lazım

Gidicem tabiki doktora, önümüzdeki haftaya randevu aldım zaten ama bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü şubatta 9 haftalık bir düşük yaptım ben, ilk gebelikti. O zaman bütün testlerim yapılmıştı bir sorun yoktu. Ama o zaman mide yanmam veya bulantımda yoktu. Maden suyuda asitli diye cesaret edemedim açıkçası. Gaviscon denedim dün akşam çok kötüydüm iyi geldi ama hep ilaç içemeyizki bilemedim onuda sorucam doktora

Ben de baskent e gıdıyorum 28bın fıyat verdıler, hazıran bıtmeden alalım dıyoruz, sızin hangı hastane baya uygunmus

İkizlerde evet yüksek oluyor deniliyor
Benim 5 haftada 5519 çıkmıştı.erken haftada yüksek betahcg anlamlı.her hafta geçtikçe değer katlanarak artıyor zaten

Selam herkese haftasonu kanamam başladı pazartesi dr gittim kalp duyduk yine şükür proluton iğne verdi bi tane dün yapıldı hemen bide Progeston verdi akşam yatmadan al dedi alttan daha iyi deniyor ama yapamadım içtim artk bi tane kanama devam ediyor azaldı gibi ama kaç güne kesilir kanama alanı vardı 9 mm kadar uzun süre devam eder mi kanama

Rabbim kucağınizi boş bırakmasın inşallah. En hayırlı zamanda tekrar nasip etsin
Şuan ne söylesek ne yazsak uzuntusunuzu alamaz biliyorum
Rabbım sinamasin

Rabbim kucağınizi boş bırakmasın inşallah. En hayırlı zamanda tekrar nasip etsin
Şuan ne söylesek ne yazsak uzuntusunuzu alamaz biliyorum
Rabbım sinamasin
Amin. Her şey Allah'tan. İçimde sonsuz bir hüzün var ama çokça umut da var. Allah hayırlı hamilelik, sağlıklı bebekler nasip etsin hepimize

Anladımm çok yeniymiş, geçmiş olsun.
Benim bu defa tiroid çıkmadı mesela, ama endişelenip hemen gittim, çok planlı değildi çünkü. Her seferinde başka galiba, ben ilk gebeliğimde bir kez bile bulantı yaşamadım. Şimdi sürekli bulanıyor, bir şeyler yerken iyi, sonra yine. Her akşam maden suyu ile günü kapatıyorum. İçindeki kalsiyum, mineraller şu an faydalı bile bize.
Gavisconu tüm hamileliği boyunca içenler biliyorum ya, inşallah o raddeye gelmeyiz tabi ama çok sık kullanılıyormuş.

Kızlar ben
İkizlerde evet yüksek oluyor deniliyor
Benim 5 haftada 5519 çıkmıştı.erken haftada yüksek betahcg anlamlı.her hafta geçtikçe değer katlanarak artıyor zaten
Merhaba ben 5+1'de kan verdim 11 bin çıktı ama beta aralığı normal gösteriyor ikiz gibi bir ihtimal mi var bu değerde

Çok geçmiş olsun en kısa zamanda en hayırlısıyla kucağınıza almak nasip olsun inşallah

Ay tövbe est maden suyu hamilelikte bebek için çok faydalı hergün 1 tane içmek gerekiyor doktorum öneriyordu üstüne basa basa. Çevrene pek bakma her asitli bir değil maden suyu tam bir magnezyum kaynağı

İkili üçlü testin bir zararı olur mu ki
Herhangi bir zararı yok. Sadece kesin değil. Benim doktorum dediki sonuclar cogu zaman yanlış çıkıyor ve yanıltıcı oluyor yuzdesel olarak dogruluk oranının yüksek olmadığını söyledi. Ben zaten normalde de yaptırmayı çok düşünmüyordum cevremde yüksek riskli çıkıp sağlıklı cocugu olan cok insan oldu ama o testlerde yasadiklari stres yuzunden aylarca cok ağladılar bu nedenle benim gözüm korktu. Yani ben ya kesin sonuc vereni yaptıracağım ya da hic yaptirmayacagim

Kötü deneyimlerinizi unutun inşallah bu sefer sağlıkla kucağınıza almak nasip olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…