2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bugün de gozlemlicem bakalım, şimdilik bişey sürmedim, yikamadim da, devam ederse doktoruna sorucam, belki hastaneye çağırmadan bı ilaç ya da solüsyon önerir. Ağlayınca göbek fıtığı olur diye ben de aglatmamaya calisiyorum

K vitamini sanırım. Yarın da geçmezse pazartesi ben de doktora götüreyim

bizde adetli biri bakmış derler sütünden yüzüne sık istersen iyi gelir bende 1 tane çıkmıştı sütümle sildim geçti ama ne kadar doğru bir yöntem bilmiyorum
aaaa ilk kez duydum
Kızlar emzirme minderi kullanan var mı aranızda
ben aldım ama kullanamadım ya hantal heldi

Benimki de sert olunca alamıyor memeyi. Ucunu sıkıp ben ağzına sokuyorum kocaman açtığı bir ana denk getirip. Baya bı deneme yapıyoruz öyle alıyor. Bir süre elimi hic kaldırmıyorum değişmesin akış diye. Sonra rahatlıyor o da. Ben de sağiyorum günde bı iki defa. O da baya sertlestiriyor. Sağmak bazen kisır döngüye sokuyor insanı. Ama süt azalınca da can kurtarıcı. Sagmasaydım şimdiye çoktan bitmişti sütüm. Çünkü ememiyormus ben farketmedim emiyor sandım. O agzını oynatiyormus. Sonra baktım sütüm baya azaldı doymuyor. Her emzirmeden sonra sağıp uyuyunca biberonla verdim. O şekilde arttı yine elhamdülillah. Ben de çok korkuyorum meme reddinden. Ama bebek hemşiresi 45 günden önce meme reddi yapmaz demişi. İlla ki istisnalar olur ama. Bir de bir yerde şunu okudum diyor ki bıberonu anne vermesin. Anne yokken baskası versin. Ki çocuk için alternatif olmasın diyordu. Ben hep yalnız olduğum için uyurken vermeye calıştım farketmesin diye.

busrabusbusra senin attığın linkteki bebek tartisini aldım ben de iki gün önce geldi. Ama ölçüm olarak tartidan tartıya degisiyor ya doktorun tartisindan biraz daha eksik mi olcuyor yoksa benim oğlan mi kilo almadı anlamadım. Pazartesi doktor ölçtü dün ben ölçtüm ikisinde de aynı çıktı. 5 günde bı 150-200 gr almış olması gerekiyordu normalde. Bı kaç gün daha ölçüp ona göre mama miktarını artirabilirim.

canım benim tartı daha dün geldi. Cuma günü kontrole gittiğimizde 3780 gelmişti . Dün tartıda ölçtüğümde 3900 leede çıktı. Hatta bende acaba fazla mı ölçüyor dedim ama onu artık aldığım tartıyla kontrol ede ede öğrencem. Çünkü tek tartıda ölçüm daha sağlıklı olur. Sen de istersen bir kaç gün bekle . Tekrar aldığın tartıyla ölçüm yaparsın. Günlük alması gereken gramı almadıysa attır mama miktarını

İnteenette var bi sayfa ama googlea yazınca çıkıyor bi bak istersen

Kızlar uçakla deyehat edicez var mı daha önce bebişle seyehat eden travel sistem bebek arabamız var yatağını almayacağım sadece pusetini alıcam puseti uçağın içine koyabilir miyim toz mama 800 gr alabilir miyim sıcak su koyup termosumu alabilir miyim aydınlatın beni thy aradım ama biri başka bişey söyledi biri başka bişey deneyime ihtiyacım var

Günlük kaç Gr almaları lazim acaba

Ben hiç bebişle yolculuk yapmadım ama pusetle yolculuk yapan bebekde görmedim. Mamaya sorun çıkaracaklarını sanmıyorum

Acaba bu power pump için 20 dk sağ sonra 10 dk ara ver demişlerde. Her iki memeyidemi 20 dk sağacağız yoksa 10 10 mu yapılacak? Siz nasıl yapmıştınız
Üstünden 6 sene geçti dakikaları cok hatırlamıyorum ama bir memeyi sagdiktan sonra diğerine geçip onu sağıp o bitince tekrar bir öncekine geri dönüyordum. 10+10+10+10 şeklinde olabilir bloklar. Emzirme danışmanından bı dönem destek almıştım o zamanlar yapmıştım bu yöntemi 4 aylık civarıydı oğlum

Acaba bu power pump için 20 dk sağ sonra 10 dk ara ver demişlerde. Her iki memeyidemi 20 dk sağacağız yoksa 10 10 mu yapılacak? Siz nasıl yapmıştınız
böyle yazıyor benim kaydettiğim notlarda

Eklentiler

• IMG_4142.png
    373,2 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_4143.png
    336,7 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_4144.png
    343,6 KB · Görüntüleme: 54
Nasıl cozdunuz kaka olayını aynı problemi yaşıyorduk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…