2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
yeni katilan, test yapan, belirti yasayan... kimler var arkadaslar? Yarin BAT gunum, bakalim cift cizgi mi gelicek kirmizilar mi?
Benim çok yeni henüz :) 3 gün geciktikten sonra evde 2 test yaptım, ikinci çizgi çok silik çıktı.Erken davrandım sanırım.
Sonraki gün doktora gidip kan verdim.Beta 1137 çıktı.Ultrason için haftaya gideceğim

Vajen kultur verın, benım de sarı akıntım oldı, ve kasıklarımda agrı olmustu, maalesef enfeksıyon cıktı, bugun ılac tedavısıne baslayacagız

Zor olmuyor mu ya hamileyken ben çok korkuyorum
Tedavı edılmezse erken dogum, erken su gelmesı, dusuge sebep olabiliyormuş, ihmale gelmez, antıbıyorık tedavısı olacak, ınsalllah bıseynoşmadan atlatırım ben de, bagısıklık dusunce ottaya cıkıyormus, aslında vucutta hep olan bır bakterıymıs, ureme gostermezse sıkıntı yok ama bende uteme goruldu yazıyor,her gun gundemım degısıyor valla, şu bebegı saglıcakla ve hayırlısıyla dogursaydım

Kaç haftalıksın. Bide akıntı çok mu yoğundu şimdi ben de tereddüt ettim ya . Bide zor oldu mu kültür alırken. Ben daha önce hamile değilken aldırmıştım çubuk gibi bir şey sokmuşlardı. Bebeğe zarar verir mi ki

8 haftalık, yok yok zor deıl, cubukla suruntu aldı o kadar 1 dk bıle surmedı, ben ılk kez aldırdım, akıntım cok deıldı, daha oncede akıntı oluyordu ama yumurtlama akıntısı gıbı şeffaftı, rengı acık sarı olunca doktora soyledım, bır de agrım oldu alt karında,bana 12. Haftada dikiş atılacak, onun oncesınde de bakılacak enfeksiyon olmaması gerekıyormuş

Benimde sarı akintim geliyor doktora 7+5 ken gittiğimde vajinal bakmayalım yanma kasinti varmı diye sordu iki gündür var demistim bi fitil vermisti içinde 3 tane vardı birde krem vermişti onları kullandım hala devam ediyor ama yanma ve kaşıntı gitti ama hala sarımsı akıntı devam ediyor şu an 8+6 yız bende endişeliyim normal mi acaba diye kasik agrım yok

Sızınkı ıdrar yolu enfrksıyonudur belkı, bılemıyorum kı, benım kasık agrısı vok olmustu, ıdrarda da bısey cıkmayınca vajınadan kultur alalım dedı, oyle cıktı enfeksıyon, bende kasıntı ve yanma hıc olmadı, sadece agrı ve acık sarı akıntı geldı

Bilmiyorumki idrar testi yapmışlardı aslında bi sıkıntı yok dedi doktor gebeliğe bağlı vajinal mantar olmuş dedi dediğim ilaçları yazdı işte bakalım olmadi 5 haziranda tekrar bi kontrole gitmeyi düşünüyorum ikili test için 1 ay sonra gel demişlerdi ama hem oksapara devam edicem mi diye sorucam hemde bu sarı akıntıyı tekrar bi sorayim diyorum

Ben şimdi doktordan çıktım sarı akıntı için kaşınma ve koku yoksa korkulacak bir şey yok dedi. Yediğin şeylerden bile rengi değişir dedi. Kaşınma yanma ve koku önemli dedi . 8+6 yız ultrasonda 8+5 çıktık normal dedi ona da

İdrar tahlilinden bakılıyor canım, ilk doktor muayenende tahlillerini yapmış olması gerekiyor doktorun

Kızlar benim de bulantım olmuyor pek, sabah uyandığımda yok denecek kadar az oluyor onun dışında olmuyor. Düşük riskim vardı kanamam vardı geçti. Pazartesi veya salı doktora gideceğim. Bebeğim iyi midir sizce? Bulantım önceden oluyordu şu an durduğu için acaba bebeğe bir şey mi oldu diye endişeleniyorum

Aynen sorun, bı sıkıntı yoktur ınsallah

Bulantı bir gösterge degilki canim bu süreç dalgalı bur süreç bazen iyi olunacak bazen kotuu

Ben gebeliğimi o sarı akıntı ile öğrendim açıkçası. Akıntıdan dolayı şikayetçiydim, korkuyordum acaba enfeksiyon var mıdır diye. Dr gebelik testide yapalım diğer problemler için bakarken dedi. Ama hamile çıktım Hala geliyor sarı akıntı…Bir kaşınma yanma vs yok sadece prenatal vitaminleri içince çişim sapsarı oluyor ben biraz ona bağlıyorum.

Ama biliyorsunuz her bünye farklı. Sizinkisi bakteri kaynaklı olur başka bir şey olur. Belki de doğaldır. Ben her halukarda gidip bir sorgulardım. Kaşınma, yanma olsun olmasın. Çünkü zaten bir sürü gebelik semptomu çekiyoruz buradan gol yemek hoş olmaz bence :)

Bende pazartesi gidince soracağım inşallah önemli bir şey değildir koku yanma vs yok olmazsa haftaiçi bir de idrar tahlili veririm ama idrar yolu enfeksiyonuna benzemiyor öyle bişey olsa idrarda yanma olurdu herkeste sarı akıntı olduguna göre belkide buda hamileliğin normal bir belirtisidir olamaz mı

Kesınlıkle, ben kolay hamıle de kalmadım, tup bebek ıle gebeyım, doktora anlattım, onceden seffaf oluyordu, acık sarı geldı, koku ve yanma yoktı ama kasık agrım oldu.. Idrarda bısey cıkmayınca vajen kulturune bakalım dedı, orada enfeksıyon cıktı, ıhmal etmemelıyız

Benim kültür vermek için il dışına gitmem gerekir mahrumiyet bölgesinde yaşıyoruz resmen o yüzden doktoruma soracağım gerek görürse giderim tabiki ama inşallah gerek kalmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…