2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Teşekkür ederim cevapların için. İnşallah Allah'ın izniyle görebilirim. Haftaya çarşamba gidicem kısmetse. Tabi kanamam artmazsa :)

Maşallah size İlk ultrason Mayıs ın 10 nundaydı benim. 4 yada 5 haftalık dediler. Hiç emin değilim ama tahminimce 8. Haftaya ya girdim ya da bitirdim. Bende çok merak ediyorum ne yalan söylim :)
Sizede maşallah sizinkide büyümüş bayağı Bende ne zaman gidersem artık bilmiyorum da sanirjm bayram sonu giderim

Siz hangi ulkedesiniz? Biz kendimiz yaptirmadik is yerleri fix yaptiriyor. Sosyal devlet oldugu icin her sey bedava zaten anca dis icin kullaniyoruz bir de masaj, fizyoterapi vs icin. Bir de 750 dolar civari bir genel harcama oluyor, bu tanimli seylerin disinda yaptirdigimiz devletin karsilamadigi genetik testtir ya da acil mri cektiririm devleti beklemem deyip girdiginiz mri ucretidir oradan odeniyor.

Ayni seyi dusunuyorum, kalp atisi icin de biraz gecmesi beklenmeli. Doktor zaten goruyor kalbin arttigini. O sesi dusuk ihtimalinin en yogun oldugu, gebeligin bebek ile alakasi olmayan bir embriyodan ibaret oldugu ilk haftalarda dinletip kimsenin acisini arttirmaya da gerek yok. Ustelik aldirip aldirmama arasinda gidip gelen birini de feci etkileyebilir boyle yapmalari ama Turkiye'de bunlari kimsenin salladigini dusunmuyorum. Basta doktorlar olmak uzere.

Teşekkür ederim cevapların için. İnşallah Allah'ın izniyle görebilirim. Haftaya çarşamba gidicem kısmetse. Tabi kanamam artmazsa :)
Rica ederim ne demek. Yengem parça parça kan atıyordu yine de düşürmedi. Bebek sağlıklıysa şayet Allah’ın izniyle hiçbir şey olmayacak hiç canını sıkma. Hadi hayırlı haberlerle inşallah

Kanada’da yaşıyorum. Burada OHIP dediğimiz bir sistem var. Herşey ücretsiz bizimde. Şirkete göre değişiyor burada ek haklar. Benim çalıştığım şirkette özel sigorta sunuyor ama 120 C$ nı çalışanın ödemesini istiyor. Bu sebeple ben de yaptırmadım. Zaten daha yeni çalışmaya başlamıştım eğitimden sonra. Daha doğrusu başka arka planı da var aslında. Uzun hikaye :) Bebek de beklemediğim için hiç düşünmemiştim. Gerekirse belki yaptırabilirim, bakıcam bu 1-2 aya kadar. Doğum izni sürecinde de devam edebiliyorum çünkü.

Siz neredesiniz?

Benim de kanada ama eyalet farkli. Esinizin varsa o sizi dahil edebilir o da bir secenek. Masaja falan gidersiniz ayol fena mi cok guzel oluyor. Osteopata gidersiniz bebegi ceviriyorlar 1-2 ay kala tutup

Benim de kanada ama eyalet farkli. Esinizin varsa o sizi dahil edebilir o da bir secenek. Masaja falan gidersiniz ayol fena mi cok guzel oluyor. Osteopata gidersiniz bebegi ceviriyorlar 1-2 ay kala tutup
Ya ne güzel en azından aynı saat diliminde sayılırız. Batı ile 3 saat farkı yoksa tabi

Tabii ki güzel olur olmasına da oturması gereken şeyler var biraz masaj felan düşünebilmemiz için :) Osteopata için de buluruz bir yol artık ben Istanbul’da iken dansediyordum eşimle. Artık boogie woogie ye devam ederiz diyorum ona da lol Osteopata’nın yerini tutar mı acep? Fizik tedaviye hiç ihtiyacım olmadı şu koca hayatımda. Danstan, koşulardan olsa gerek…
Neyse herhalde koca şehirde gebeler için ücretsiz programlar vardır Son birkaç ay kala dahil olabildiğin. Doğuma yardımcı , esnetirdik esnetirdik

Aaa bir sürü var. Prenatal program diye arayın eminim vardır. Benim olduğum yerde var ben de katılıcam.

Kızlar 9+5 ten selamlar:) kalp atışını duyduk bebişimizin çok şükür. İstifra etmeye 7+2 de başladım yedigimle alakalı zehirlenmiş olabilir miyim acaba ve bebeğim iyi mi diye panik olup muayne oldum bebiş iyiydi çok şükür, bende öyle. İstifralarım devam ediyor, gayet normal evet. Bir diğer muayneme 2 hafta var, bu arada bir şey olur ve ben fark etmem diye çok korkuyorum. İnşallah sağ sağlım kucaklarımıza alırız hepimiz ama anne karnında olan bir şeyi fark eder miyiz ki? İstifra ediyor olmama seviniyorum resmen, sağlıklı bebeğim yaşıyor çok şükür diye. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah, ama piskolojik olarak çok fazla takıntı haline getirdim sanırım bu durumu ben

Merhaba sizin tecrübeleriniz çok taze diye size sormak istedim bana yardımcı olur musunuz? Ben evde test ile hamile olduğumu öğrendim çarşamba gününden beri karnım adet gibi ağrıyor ve hemen geçiyor bunun normal olduğunu sizin grubu okuyarak anladım rahim genişliyormuş. Ama gece o kadar ani ve şiddetli ağrı girdi ki çok korktum rahim içi kaşlarım yanıyor gibi ağrıdı kanama olacak sandım bir şey olmadı. Bu da normal mi?

Beni kimsecikler görmedimi
Kızlar kasık ağrılari normalmi aranızda yaşıyan varmı sanki adet sancıları gibi
Evet çok normal. Şiddetlenmediği sürece ilk haftalar kasılmalardan dolayı adet ağrısı gibi oluyor benim 7. Hafta gibi kesildi o ağrılar

Kızlar akıntınız oluyor mu sizinde. Tuvalete gitmediğimde farketmiyorum ama lavabodayken çok afedersiniz peçeteye hafif açık sarı renk akıntı geldigini gördüm bugün. Enfeksiyon olabilir mi acaba. Pazartesi doktor randevum var gidince soracağım ama doktorlar nasıl anlıyor enfeksiyon olup olmadığını vajinal muayene mi yapılıyor veya herhangi bir yaptırmam gereken test var mı bilmiyorum ilk defa başıma geliyor böyle bişey. Başka bir belirtim yok koku vs yok. Evde tadilat var dün çok su içemedim ondan olmuş olabilir mi acaba

Benimde akıntım hep var ama birkaç gündür açık sarı gelmeye başladı benimde ve benim baya baya çok geliyo sürekli çamaşır değiştiriyorum. Doktorum normal demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…