2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Mide bulantıları bende de var 4-5 gündür, bana doğum hep uzak geliyordu ama dün geceden sonra o kadar emin olma dedi oğluşum doğmasında sakınca yok tercihine saygı duyarım, riskli haftaları geçtik ama sadece doktorun şehir dışından dönmesini beklerse ona minnettar olurum

Ben de ilk kez yaşadım böylesini, eşim de doğurduguma emin oldu hatta, halim fenaydı çünkü, gerçekten usenmesem hastaneye gidecektik o derece sarstı sancılar. Artarsa doğum sancısıdır o zaman gideriz dedim. Uyuyunca anladım ki yalanciymis. Kendi kendine geçmez herhalde bu sancılar, yani çocuk doğmaya karar verip vazgeçmez diye düşünüyorum.

Ben dün gece gözlemledim hareketlerini, sancı geldiğinde karnım da gerim gerim geriliyor ve hareketler tamamen duruyor. Sancı sona eriyor oğlan minik minik hareket ediyor. Sonra tekrar sancı gelince bidaha duruyor. Baya dalga geçti benle dün gece yani.

Ay hadi bakalım yeni yılın ilk bebeği olur belki Aşağıdaysa o yüzden hissetmiyor olabilirsin hareketleri. Haber ver mutlaka bize de
Canımcım acile gitttim dünden beri yazamadım beni baya uzun nst ye bağladılar sancılarım çıktı ama doğurmadım açıklığım 2cm geçmiş ama bebek kanalda değil dediler ama artık hareketleri yok denecek kadar az bugünde çok rahat uyudum ama bebeğin kalp atışında falan sıkıntı yok sanırım ben yakında doğururum gibi görünüyor

Acilde ebeler mi bakıyor gittiğinizde alttan yatakta mı muayene oluyor

Canım ne yaptın varmı bebişte hareketlenme
Acile gittim kuzum bebek harika bi sıkıntı yok sancılarım çıktığı için Nst de tuttular beni biraz ama ben hiç birini hissetmedim çatı muayenesi yaptığında hafif bir pembelik var nişanın gelmek üzere olabilir dedi demek ki daha önce gelen kahverengi lekelenme nişan değilmiş bunu öğrendik nişan veya suyun gelirse hemen gel dedi ama bu kadar olaya bebek daha kanalda değilmiş bekliyorum bakalım

Ateşim yok diye yarini bekliyim dedim yarın kontrolum var zaten diye. Ya bi de dünden beri karnim sık sık sertlesiyor oksuruyorum ondan mı acaba kasiliyor ya

Allahım maşallah yaaaaa ne güzel doğum sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun canım benim

Kızlar yarın kimler doğuma girecek ses verin. Kimler yarın için heyecanlı? İnşallah sağsalim kucağınıza alırsınız bebişleri.
Ben yapacağım saat 10:00 da. Valla ilk gebeliğim heyecan stres hepsi var sanırım. Birde sürekli acaba birşey eksik kaldımı diye düşünürken buluyorum kendimi

Acilde ebeler mi bakıyor gittiğinizde alttan yatakta mı muayene oluyor
Evet ebe bakıyor sancılarım çıktığı için 2 kere çatı muayenesi yapıldı ama bi ilermeleme görülmedi çok tatlıydı gerçekten ama devlete gittim yanıma kimseyi almıyorlar o beni biraz heyecanlandırdı yaklaşık iki saat kaldım bide pazar malum kimse yok annemle eşimi almadılar nst de tlf da oynayamadım baya sıkıldım devlette tek sıkıntı bu sanırım sürekli tansiyon ve kalp ölçüsüne bakıldım bi ara gerçekten doğuruyorum galiba dedim

Ateşim yok diye yarini bekliyim dedim yarın kontrolum var zaten diye. Ya bi de dünden beri karnim sık sık sertlesiyor oksuruyorum ondan mı acaba kasiliyor ya
Gecen nst de farkettim oksurunce kasılma geliyor ve sancı da çıkıyor. Öksürük ıkınma gibi bişey bizim için bence tetikliyor olabilir.

Artık doğum hepimize çok yakın Anneye olmaya ramak kaldı artık

Bende öyle düşünüyorum, doğuracak olsam uyumama izin vermezdi. Zaten iki sancılar o kadar yormuştu ki, sızıp kalmıştım gece

Gecen nst de farkettim oksurunce kasılma geliyor ve sancı da çıkıyor. Öksürük ıkınma gibi bişey bizim için bence tetikliyor olabilir.
Evet çünkü bu kadar sik olmazdı oksure oksure mahvoldum herşey ödümu kopariyor yoruldum bunaldım hem artık dogurmak istiyorum hem de dogurmaktan korkuyorum ühühü biraz da sizin basinizin etini yiyim bugun ya

Kızlar ben devlet acile gitsem sancılarım var desem beni direk nst ye alırlar mı yoksa alttan da muayene eder mi ebeler. Sezaryen doğum yapicam ona rağmen bakmak isterler mi. Alttan muayene olmak istemiyorum, normal dogursam tamam da açıklık olup olmamasi benim için bişey ifade etmiyor. Sadece sancılarının boyutunu öğrenip doktoruma haber vermek istiyorum. Beni sadece nst ye alın desem kabul ederler mi acaba

Bebeğin iyi olmasına çok sevindim canım Artık yavaş yavaş gelmeye çalışıyor, inşallah sağlıklı bir şekilde kavuşuruz yavrularımıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…