2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Pompa benim ilk doğumumda elim ayagimdi, pompasız düşünemiyorum. Ben normal doğum bile yapacak olsam yine hastaneye pompa ile giderdim ki sezaryende bence şart bile.

Kızlar akşam sancılar beni baya bı yokladı, sabah 5 e kadar sağlam girdi çıktı belime karnıma, düzenli mi bilmiyorum dakika tutmadım, gerçek sancı olduğuna ikna olmamak için, gerçek sanciysa da git gide anlasilir zaten dedim ama 5 e kadar uyutmadi, eşim hastaneye gidelim dedi ama duşa girip hazırlanmak zor geldiği için kabul etmedim ( usengeclikte zirveyim, doğurmaya bile üşeniyorum) neyse ki sonra uyumuşum, sancılar kesilmese uyuyamazdim. İlk hamileliğimde kasilmalar çok yaşamıştım ama doğum sancısı nasıl bişey çok merak ediyordum Allah onu da tattiriyor bu hamileliğimde şükür doktorum eli kulağında olabilir demişti, dün gece hatim indirdim bir gün daha beklesin diye, 2 ocakta hastanede olacak çünkü, şimdi sancım yok o kadar erken gelir mi bilmiyorum ama bizim planladigimiz zamana kadar da beklemeyebilir sanki. Gece olan şiddetli ve sık sancilardan sonra bugün karnım baya aşağı düşmüş şekilde uyandım. Bu sancılar süt suretimini de uyarıyor diye bı taraftan da seviniyorum içten içe

Herkese mutlu yıllar kızlar feci usutmusum bogazım ağrıyor öksürük hapsuruk ne ararsan var ve bu kadar yalnız bir zamanlama olamaz ya
Çok geçmiş olsun canım. Ballı limonlu çay iç ben sadece onu içtim ve parol aldım. Kan tahlili yaptırdım enfeksiyon yüksek çıktı antibiyotik aldım. Nerdeyse 10 gün olacak daha dün biraz daha rahat nefes aldım. Bir doktora görün istersen ya da acile git.

Canım benim geçmiş olsun . Doğumun hemen kolay olmadığını söylüyorlar sonuçta. Bunlar yalancı kasılmalar olabilir mi ?

Kızlar dün akasya AVM'de yanlışlıkla otopark katına inmişiz bir baktım ki joker mağazası var . Eşimle girdik herşeyde çok güzel indirim vardı. Eksikleri olanlar gidip bakabilirsiniz. Yıkama filesi bebek küveti bebek silme pamuğu şampuana toplamda 350 tl gibi bir rakam ödedik. Yüzde 50 ye yakın indirim vardı bazı şeylerde. Aklınızda olsun.

Peki seninki Manuel mi yoksa elektrikli mi Manuel iş görürmü
Eğer ilk gebeliğinse tavsiye etmiyorum bende manuel almıştım ama bebeğim memeyi tutmayınca çok kullanmam gerekti sağıp veriyorum sürekli ama her seferinde manuelle uğraşamıyorsun ben en son acura şarjlı aldım tekli o baya iş görüyor tavsiye ediyorum

Canım benim geçmiş olsun . Doğumun hemen kolay olmadığını söylüyorlar sonuçta. Bunlar yalancı kasılmalar olabilir mi ?
Tabi bunlar yalancı sancı ama doğum sancısının yalancısıymis, ben ilkinde sadece kasılmalar yasamistim bu sancıları hiç yaşamamıştım, hic sancı bile yasamadigim için sezaryenden sonra sütüm ekstra zor gelmişti. Yalancı sancılar ve özellikle doğum esnasındaki sancılar süt üretimini tetikliyor diye duymuştum, o yüzden bu sefer bunları yaşıyor olmama seviniyorum epeydir bu adet sancisina benzer sancılar oluyordu bende ama dakikalık bir iki kez girip cikiyordu. İlk defa dün gece gerçek doğumun provasını yaptık sancilarla.

Randevu n ne zaman yarın değil mi? Bence bir baktır. Yani normal değil sürekli sancı olması. Belki sürpriz yapıp erken gelmeye kalkmıştır oğlun. Açılmana sancına bi baktır derim ben. Yarın bir de işe gideceksin bu sancılarla.

Randevum ayın 8 inde canım, gerçek sancı olsaydı artması gerekmez miydi, 5 ten sonra kesildi sancılarım, ama karnım taş gibi oldu, yani sertleşme yaşıyoruz ya ondan bahsetmiyorum, karnım aşırı gergin şuan, ilkinin üstünden de 6 sene geçince unutuyor insan. Gerçi ilkinde benim hiç doğum emaresi yokken sezaryen olmuştu, oğlum bunu bence alanına saygisizliklik olarak kabul etmişti doğumda bu oglum sanki kendi gelmeye kalksa ve ondan sonra sezaryen ile yardımcı olsak daha iyi olacakmış gibi geliyor

Benimde sanırım yakındır gelmesi. Hiç zorlanmadığım kadar zorlanıyorum ve belimden ara ara sancılar giriyor. İştahım fena kesildi, birkaç gündür sürekli midem bulanıyor. Bence ben yavaştan geliyorum anne ayağını denk al demeye getiriyor benim oğluş

Aynısı iki gece önce başıma geldi. Eşim çalışıyordu birde evde tektim. Aradım dedim bana sancı giriyor, eğer devam ederse hastaneye gideriz. Sonrasında uyuyakalmışım. Yalancı ama ben gerçeğini hiç görmediğimden beni fena zorladı

Bana da en azından 37 ye gelelim dedi. Eğer bebek kendi erken davranmaz da 38+5e gün verdi. Sancılar devam eder açılma olursa o zaman 37 de mecburen sezeryanla doğuracak

Yalancı sancı da olabilir gerçi. Geçen benim de sabaha kadar sancım olmuştu sonra bir anda kesildi. Gerçek olursa şiddeti de artıyor ve devamı da artıyor durmuyor yani. Ama ikinci bebekler her zaman daha hızlı oluyor. Bir anda başlayıp bir anda doğum da gerçekleşebilir. Sürekli kendini dinle sen. Artarak devam ederse gidersin. Benim de bu arada 8 ocakta randevum o zamana kadar sorunsuz durursa bebiş. Aslında haftaya gel demişti ama randevu yok maalesef. Kızım da o kadar hareketli ki sığmıyor artık hissediyorum ve hareketleri biraz acıtıyor.

Bu 3. Gebeliğim diğerlerinde sorun yaşamadım diye almadım aslında duruma göre alayım ozamn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…