2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar , sezeryan doğum yapmış biri olarak hemen çok hızlı bir şey diyip kaçıcam. Sütüm çpk geç geldi ve aşırı ciddi bir meme reddi yaşıyoruz maalesef. Hem sezeryan hem de bebek emmeyince sütün gelmesi için sürekli sağım yaptım (başta bür şey gelmiyor ama makine uyardığı için hızlı bir şekilde gelmeye başladı). Eğer pompa olmasa ne olurdu bilmiyorum valla . Şu an baya arttı sütüm. Yani pompa olsun mutlaka yanınızda

Yok kız ne doğurması göbek biraz inmiş bebek kanala iniyor olabilir. Zaten farkettim bi kaburgalarım boşalmış. Ama bu noktadan sonra doğum kaç saat kaç gün kaç hafta sonra olur o belli olmuyor
Ben 2 hafta evel gttgmde kafası direk kanal kismindaydi gecenlerde gittim yine sola çevirmişti kafayı hafif sol kasık ta bulup resim almstik dönüyorlar habire biyerlere belli olmuo ama ayaklar yukarda artık oyuzden rahatladı kemikler tabi yerleri daraldı minnoslarin ya kıyamam , Rabbim ne de güzel ayarlamış herşeyi okdr farklı bir duygu ki sağlıkla sıhhatle dogsunlarda inşallah

Ben hiç almadım pompa alsammmiki ilkimde de emzirdim devamlı çok aşırı geç gelmemişti benim tabi nolcagi belli olmazda, ozmnda biraz mamayla başlamıştık ufak ufak. bende emzirip şırınga ile memeye akitirim diyorum hani red yaşamayız belki öyle die planım var inşallah. pompa almadım şahsen

Bebeğin aşırı hareketlenmesi doğumun yaklaştığını ya da başka bir şey in göstergesi olabilir mi. Dünden beri çok hareketli ve her harekette sancı oluyor
Zaman zaman oluyor o bnmde öyle 1 gün hareketli 1 gün durgun oluyor hatta gece uykuda bile, bu seferde niye hareket etmio acaba die ben taciz ediyorum

36da yüzde 10 kuveze girer,
37de yüzde 1 düşüyor bu oran dedi doktor. Gönül 38den yana. Allah hepimize yardım etsin ve hayırlı zaman i nasip etsin
36 da tehlike bitiyor dedi banada doktorum 1 haftayi da atlatalim inşallah dedi ama 38 kusurlu güne gün verdi ne kdr durursa iyidir diye tabi bebek kendi belirlediği için ağrı sancı olmadıkça günü beklemek de fayda var önemli olan nstdeki durumlar ve hareket takibi yapmak canım güzel olanı geçir gonlunden ins güzel olsun

Ozmn seninki karın ağrısı vs başka birşey olablr cnm usuttuysen

Ya bana da çok gerekli değil en kötü elle sağarsın falan dediler ama dediğim gibi hiç sütüm yoktu. Şırınga ve kaşıkla verdik mamayı ama yine de kesinlikle memeyi kabul etmiyor kriz geçiriyor memeyi verince (meme uçlarım falan da baya büyük ve iridir çok rahat kavrayabilir aslında ) o yüzden memeyi de almayınca bana pompa çok lazım oldu. Dediğim gibi başta süt gelmedi ama yine de sağdım göğsümü uyarsın diye şu an baya sütüm var sağıp veriyorum

Peki seninki Manuel mi yoksa elektrikli mi Manuel iş görürmü

Benim de ilk bebeğimde pompayla 3.günde damla damla almıştım. Bir geldikten sonra aniden foşur foşur aktı. Hatta oğlum emerken nefes nefese kalıyordu süt çokluğundan. Bu sefer almadım ama bakalım memeyi çekemezse alırım ben de pompa. Sen hangi pompadan aldın? Manuel mi otomatik mi?

Maşallah, Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah, içim ısındı bu yazıyla Doğuma girmeden bu yazıyı okuyup sakin kalmaya çalışacağım

Doktorum ve ebem getirme dediler. Hastane çevresi eczane kaynıyor zaten, ihtiyaç halinde alırsınız dediler

Doktorum ve ebem getirme dediler. Hastane çevresi eczane kaynıyor zaten, ihtiyaç halinde alırsınız dediler
Benimkiler de öyle dedi , hastanede istemiyoruz gerekirse biz destekliyoruz dediler.

38 kontrolüne gittim sabah, tık yok . 2900 olmuşuz artık plates merdiven Allah ne verdiyse girişeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…