2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Olmaz olmaz çağırma doğumu çok hareket etmemeye çalış bol bol dinlen

Siz de zamanında ve sağlıkla alın kucağınıza inşallah Allah önünüze getirsin dualarınızı, teşekkür ederim

Maşallah demek ki gelişimi iyidi ki girmedi. Yoksa baya erken doğmuş. Allah sana bağışlasın. Olsun evde yanında sağlıklı olsun da, varsın uykusuz gazlı geceler olsun

Kahvaltıdan yarım saat sonra 116 çıktı şekerim normal mi vivachek marka şeker cihazı kullanan var mı
Şeker böyle olculmez canım yanıltır seni. Kahvaltıda ilk yudumu ağzına attıktan tam 1 saat sonra olcmelisin, dakikası dakikasına tutarlı olmalı. Atıyorum 10.42 de ilk yudumu aldın 11.42 de iğneyi batirmis olacaksin

Ben de sabaha kadar uyumadım, mide yanması, nefes darlığı, kasılmalar, arada giren yalancı sancılar derken saat 4 oldu, o saatten sonra da oğlum rahatsizlandi, sanırım boğaz enfeksiyonu oluyor, öksürük hafif ateş ile sabahı ettik. Alintilayamadim ama Selinaysun aşırı panik oluyorsun sanırım, bu şekilde doğumu cagirirsin, doktorunla konuşup rahatlamalisin bence, bu haftalarda artık sancılar tabi ki siklasacak. Olağan süreç bu ve normal doğum yapacaksan bunun da faydasını göreceksin, hem doğum anında hem sütün çabuk gelmesinde. Ama bu kadar panik yaparsan ve bu sefer doğum sancısı bu diye kendini ikna edersen bu gerçeğe dönüşür. Beyin en aptal organdır sen ne dersen ona inanır, doğum anında salgılanan hormonları da, rahmi de beyin yonetiyor. Gelecekse sen ayaklarini dikip yatsan bile gelir o zaten. Tabi ki artık dinlenmek gerekiyor ama bu doğumun tetiklenmesinden ziyade anne sağlığı için gerekli, sağlıklı kan dolaşımı, varis oluşumunun engellenmesi, fitiga sebebiyet vermemek için bu haftalarda artık tempoyu düşürmek lazım. Bebekler hazır hissettiğinde dogarlar, bizim hazır hissettiğinizde ya da hissetmedigimizde değil

Bebeğin aşırı hareketlenmesi doğumun yaklaştığını ya da başka bir şey in göstergesi olabilir mi. Dünden beri çok hareketli ve her harekette sancı oluyor
Dün gece beni de kaşık ağrısı uyandırdı. Dedim herhalde doğuruyorum. Bebekte bir iki gündür bayağı hareketli durmuyor hiç desem yeridir. Bekliyorum öyle ara ara kaşık ağrılarım oluyor ama sancım varmı bilmiyorum. Anlamıyorum da ilk gebeliğim. 37+3 deyim.

Çok geçmiş olsun canım.
Haklısın aşırı stres yaptım ama sancılar da aşırı sık ve kasilmali. Şu bir haftayı devirsem rahatlayacagim. Doktor da artık huyumu biliyor o yüzden çok detay vermiyor çünkü herşeyi takıyorum sadece istirahat et dedi. Hep rahat görünüyor benimle ilgili ki ben de rahat olayım ama ne fayda. Sen somut verilerle rahatlayan bir hastasın. Örneğin sonuçların iyi çıkarsa ya da nst rahatlayacak bir hastasın. Konuşma k tek başına yeterli olmuyor ve gerçekten de öyleyim biliyor musun. Bir şey i stres yaptım mi ancak o olay ortadan kalkacak ki rahatlayayim. Yapım bu. Yine de elimden geldiğince düşünmeliyim. Stres çok zarar veriyor

Maşallah canım kritik haftaları devirmissin. Allah zamanlı doğum nasip etsin hepimize

Ay hadi bakalım yeni yılın ilk bebeği olur belki Aşağıdaysa o yüzden hissetmiyor olabilirsin hareketleri. Haber ver mutlaka bize de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…