2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bebeğin aşırı hareketlenmesi doğumun yaklaştığını ya da başka bir şey in göstergesi olabilir mi. Dünden beri çok hareketli ve her harekette sancı oluyor

Bebeğin aşırı hareketlenmesi doğumun yaklaştığını ya da başka bir şey in göstergesi olabilir mi. Dünden beri çok hareketli ve her harekette sancı oluyor
İlk doğumumda doğum yapacağım gün çok hareketliydi, akşamına da doğum yapmıştım. Zaten sancılar bebeğin karında toplanmasıyla kasılmalarla geliyor genelde, yine de kesin bir belirti diyemem tabii ki. Ne kadar zamanın var daha bilmiyorum ama inşallah hayırlısıyla gelir

Daha 36yiz bir hafta daha dayansin

Aman dikkat et kendine. Tuzlu suyla ve karbonatlı suyla gargara yap. İnşallah gelmeden gider.
İnşallah canım ya benim diğer çocuklar hastaydı onlardan geçti herlde kızım inflanza oldu ( domuz gribi) oğlum da atlattı grip yavaş yavaş banada geliyorlar galiba az kalmıştı oysa dediklerini deneyim sagolasın

Kızlar birde bana doktor 2 gün önce suyun sınırda dedi perşembe hastaneye yatcam bir sorun olur mu acaba ozamna kadar bebeğin hareketlerini takip et azalma olursa gel dedi ama şimdilik iyi haraketleri geçmek bilmiyor günler

Sen bol bol dınlen bence banada 36 haftada doktor öyle dedi kendini çok yormuşsun bol bol dınlen dedi öne çok eğilme dedi çocuk çok sıkışık dedi evde 1 hafta çok dinlendim ve geçti şuan 38+2
İnşallah canım darısı bana.
Senin sancılar nasıl oluyor du. Benim bildigin batıyor ve kasılıyor

İnşallah canım darısı bana.
Senin sancılar nasıl oluyor du. Benim bildigin batıyor ve kasılıyor
Benimde kasıklarıma çok sancı giriyordu birde bebeğin kafası yukarda dönmedi oyüzden öne eğilip iş yapınca çocuk çok sıkışmış ve agrı yapmıştı hatta doktor bana suyun gelebilir dedi ve 36. Haftada ciğer geliştirici iğne vurdu ama hala gelmedi doğum günümüze aldım zaten 4 gün kaldı

Sen bol bol dınlen bence banada 36 haftada doktor öyle dedi kendini çok yormuşsun bol bol dınlen dedi öne çok eğilme dedi çocuk çok sıkışık dedi evde 1 hafta çok dinlendim ve geçti şua

Kaç gün sürdü ağrıların benim dünden beri geçmedi

Kızlar inanın çok ayakta kalınca yemek bile yapınca sancılar artıyor dikkat edin artık son günler. İdare etsin ev halkı biraz erken doğurmayı tabi ki hiçbir anne istemez ama mecbur kalınca ev işlere sarıyoruz olabildiğince dikkatli olalım. Arkadaşım benden on gün sonra doğuracaktı iki gün önce 35 haftalıkken doğum yaptı şu an yoğun bakımda bebeği. Ve doğurduğu hastanede küvezler doluymuş o halde başka hastaneye sevk etmişler anne başka yerde bebek başka yerde Allahım kavuşturur inşallah.

Kaç gün sürdü ağrıların benim dünden beri geçmedi
2 gün öyle agrıyla bekledim sonra özele gittim normalde devlete gidiyordum özel deki böyle söyledi bir kaç gün dinlendim yattım fazla kalkmadan geçti sonra eşime dedıkı doktor prenses gibi bakılması gerek yoksa erken doğacak yatıp dinlenince geçti

Darısı başımıza canım

Benim büyük sancılar. Napicam bilmiyorum
Böyle üzgün olma sonuçta ha şimdi ha 3-4 hafta sonra çıkacak bu çocuk çoğu doktor 36. Haftada ciğer gelişimini falan tamamladığını söylüyor en fazla doğduğunda sağlıklı ama minik bi bebeğin olur dinlenerek 3 hafta içerde tutanlarda var ama vakti geldiyse yapacak bişeyin yok kararı bebişlerimiz veriyor valla kalbinden geçen olur umarım

Ben son mahsülüm artık diye seni zorladı sanırım ama sen halledersin şu doğum yorgunluğun bi geçsin canı gönülden tebrik ederim güzelim

36da yüzde 10 kuveze girer,
37de yüzde 1 düşüyor bu oran dedi doktor. Gönül 38den yana. Allah hepimize yardım etsin ve hayırlı zaman i nasip etsin

Aynen öyle ne zaman yemek yapsam , yarım saat bile ayakta kalsam belim ağrıyor hemen o yüzden son zamanake dikkat etmek lazım

Y
Yok kız ne doğurması göbek biraz inmiş bebek kanala iniyor olabilir. Zaten farkettim bi kaburgalarım boşalmış. Ama bu noktadan sonra doğum kaç saat kaç gün kaç hafta sonra olur o belli olmuyor
bende sabah bi kalktım nasıl rahat uyudum yatakta debelendim farkettim ki benim kızdan ses Seda yok göbeğime bi baktım aşağı düşmüş hemde bariz bi şekilde belli üst taraf bomboş ve hala hareket yok bi kahvaltı edicem hala hareket olmazsa bana doktor yolları göründü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…