2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
canım bence gayet normal tansiyonun sıkıntı yapmana gerek yok benim de 12/8 olur ama geçen 10/8 di takılma tansiyonuna

İlk jinekolog deneyimim bı erkek doktorla olmuştu, yeni evliydim, vajinismusu aylarca süren terapiler sonunda zorla yenmistim. Bı gece ölüyorum diyerek uyandım, çikolata kistlerim atağa gectigi anda. İki büklüm hastaneye gittik gecenin 3 ünde. Hem de lüks sayılan pahalı bı hastaneydi. Nöbetçi jinekolog uykusundan uyandığı için aşırı sinirliydi, beni de adetliyken kocasına naz yapan yeni evli kadın sandı sanırım. Transvajinal USG yi vajene sinirle bir yelestirmesi vardı, benim gözümden yaş geldi, yanındaki asistan kız bile gözünü kapatıp ay dedi bı an. O sancı anında bana öyle davrandığı için içimden beddua etmek bile geçmişti. Tabi sonra patlamak üzere olan iki kisti de görünce telaslandi hemen yatış verdi, hocayı aradı. Ama ben o doktoru hayatım boyunca unutmam, 10 sene geçti üstünden hala o meymenetsiz suratı gözümün önüne gelir. Kadın erkek hiç farketmiyor, insani yönü gelişmemişse okumuş okumamış bile farketmiyor.

Bikaç yerden öyle okudum ateş halsizlik huysuzluk yapıyormuş 2-3 gün sürdü diyenler olmuşda kızlar yazmış okuduysan eğer bişey olmuyor diye inşallah dedikleri gibi bişey olmaz bizimde 9 ocakta
Ateşlenecek diye telaş yapmayın bence. Sadece bilaç gün takipte kalın. Yanından ayrilmayın. Sürekli kontrol edin ve yormayın. Dinlensin. Ateş yapma ihtimali var diye yapacak diye bir şey yok. İnşallah cokmkolay atlatırsınız.

Sıkmak çok can acıtıyor ama dün sıktım dayanamayıp. Sudocrem sürünce de kurudular çok şükür. Minicik şeyler nasıl can yakıyorlar ya oturup kalkamıyordum resmen
Oh aman geçmiş ya sevindim. Hakkaten can sıkıcı ya :/
Olmayacağını düşün kötüyü çekmeyelim bende de öksürük başladı yine, genel halim hasta değil ama bezdirici bir şey. Doktor bitki çayı ballı süt ılık limonlu su iç modundaydı önemsemedi çok söyleyince bu defa. Ya öksürüğe benzemez ama Ben ilk doğumumda yüzümde maskeyle sancı çektim gerçekten yorucuydu yalan yok, o nefes alamama hissi zorluyor. Ara ara çıkarıyordum dayanamayıp.
Ya gazı çıkmamış olabilir mi? O memede sinir kavga hali benim hatırlatan kadarıyla gazı olunca oluyordu, huzurla ememiyordu.

Kesinlikle öyle o kadar haklısın ki, kadını erkeği yok benim gözümde bazı mesleklerin, şimdi doktorum erkek ve doğum sırasında hiç aklıma bile gelmemişti bu durum. İlk gebeliğimde fakültede başlamıştım kontrole, ablamın da hocasıydı doktor çok severler birbirlerini filan, ona rağmen öyle bir davranışı vardı ki şok olduk resmen. İnsan ilişkisi ve hasta ilişkisi bile farklı olabiliyormuş. Yüzüme bile bakmıyor konuşurken, ergen gibi telefonda sürekli. Sıfır diyalog. Kendimi çok kötü hissetmiştim, ki öyle ilgi bekleyen biri asla değilim. Hemen değiştirmiştim. Şimdi de aynı doktorum.
Bi arkadaşım da acıbademde gitmişti bebek tedavisi için, kadın doktor yumurta sayısını beğenmeyip ee kadın var kadın var diye yorum yapmıştı nasıl bir densizlik.
İşnini ehli olmasını geçtim iyi niyetli insan olması da çok önemli işte.

Bende uzun zaman sonra ilk kez dün çıktım, birde haddimi aşıp ilk kez topuklu bot giydim. Of aman yarabbim, uçan kuşa yürüyen böceğe sövdüm resmen kendime sinirimden. Zaten ayaklar olmuş dolmalık biber neyine senin topuklu bot. Ben bi dha çıkmam karşim, çıkana saygım sonsuz

sezaryen öncesi doktorumun istediği kan tetkiklerinde iki değeri biraz yüksek gördüm bilgisi olan var mı demir bağlama kapasitesi en fazla 373 olması gerekirken benim 407 diğeri d dimer kantitatif en yüksek referans 500 olması gerekirken 890
Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Benimde maalesef başımdan böyle kötü bir olay geçti ve travma oldu 8 sene sonunda ilk kez erkek doktora gidebildim.
Yeni evliydim 1 günlük daha, balayına gittik. Bekaret kanamam asla durmuyor sanki cünayet işlenmiş gibi heryer kan revan içinde ve aktif bi şekilde bacak aramdan akıyor. Hastaneye gitmek zorunda kaldık. Gecenin bilmem kaçı bilmediğimiz bir şehir acilden giriş yaptık, banko da neyim olduğunu sorduklarında söylerken zaten yerin dibine geçtim ayrı, insanların bana bakışları beni yerin dibine soktu ayrı üstüne tüm asistan çalışanların hepsi gözü bana dikti ayrı. Utana sıkıla girdim muayeneye. Yaşımda 19 o zaman nasıl titriyorum korkudan ve utanmışlıktam dolayı. Kulakları küpeli gözlüklü orta yaşlı bi doktor sinirle odaya girdi. Bende yanımdaki hemşirelerden birine sessizce bayan doktor yok muydu deme gafletinde bulundum çünkü çok korkuyorum. Allahım doktor bunu duy, beni resmen yerden yere vurdu adam. Hadsiz sen kendini ne sanıyorsun, sen hastasın ben doktor ne gibi pis çıkarımlar yapabiliyorsun densiz. Neler saydı bana varya yutkunmak bile çok ağır geldi o an. O sinirle benim içimi de bir deşti ki size anlatamam. Yani o acıyı o acizliğimi hiç unutmadım. Sonra kapının dışında bekleyen eşim ne oldu hocam iyi mi diye sorunca, ne olabilir sence vajinusmus bu kız (eliyle o an yumruk yapıp diğer eliyle orta parmağını kaldırıp) buna bu girer mi gerizekalı neyini zorluyorsun diyip basıp gitmişti. Hem eşimde hem bende koca bi travma yaratan doktor sıfatlı biri işte Buda.

Daha doğuma var umarım bulasmamistir ama bulastiysa da bir iki güne semptomlar başlar zaten en ağır gripte bile ilk 3 gün zor geçiyor. Bizim dogumlarimiz Ocak ortası gibi en erken. İyi düşünelim iyi olsun
Bebiş erken gelmezse iyileşirim aynen. Hasta olursam zaten bitki çayıyla falan uğraşmadan doktora giderim direkt

Kan sulandırıcı kullanıyor muydunuz? D dimer kan pıhtılaşması ile alakalı diye biliyorum. Eğer yükselme var ise kan sulandırıcı tedaviniz yeterli değil yada kullanmıyorsanız kullanmanız gerekli diye biliyorum.

Ay atılmıyorlar da evden maalesf Benim de oldu bikaç ay önce antibiyotik aldım. Ama şu an hasta olunacak en kötü zaman. İnşallah olmaz

Benim de doktorum erkek, ama bu doktoru bulasiya kadar kistlerimle alakalı, sonrasında da hamile kalamamakla alakalı sadece İstanbul içinde 20yi aşkın doktora gitmişimdir, başka şehirlerde de duyduğum doktorlara gittim, ne acıbadem kaldi ne Memorial ne de başka üst segment hastaneler. Kadın doktora da gittim erkek doktora da. Kimi anlayışlı canım bebeğim dedi ama para odaklı yaklaştı, kimi dediğin gibi yüzüme bakmadı, bı kadın doktor hamile kalmak başarı hikayesi değildir saplantiya çevirme diyerek azarlamisti feminist edasıyla. Ben hayatta hiç bişey başaramamış biri değilim ki ben anne olmak istiyorum demiştim. Bunu söyleyen bı kadındı, orta yaslarinda ve büyük olasılıkla çocukları da vardı. Benim şimdiki doktorum demişti, öğrencilerime en çok ogretmeye çalıştığım şey kadınların ruh hallerini onemsemeleri diye, özellikle kadın hastalıklarında ruh hali çok önemli demişti. Gerçekten de öyle stresli bı ay gecirdiysem regl dongum bile etkileniyor bu durumdan.

Okurken sinir krizi geçirdim şoka girdim asıl hadsiz terbiyesiz olan kendisi yok artık ya sen kimsin de milletin özeline karışıyorsun eşin ne tepki verdi benimki olsa adamı yere sererdi heralde böyle bir şey asla kaldıramaz bu lafı şaka gibi

Son ayda topuklu ayakkabı vay canina yürek yemişsin kız sen ben postallarimi giyiyorum asker gibi, ama fermuarlarini çekemiyorum bileklerim soba borusu gibi oldu, geçen kışlık düz taban botlarla düz yolda yere yapıştım. Ağırlık merkezim değişti haliyle karnım ağır çekti, dengem bozuldu pat yerde. Çok yumuşak düştüm de debelendim debelendim kalkamadım bı sure. Bacaklarım da vücudumu kaldırmıyormuş anladım ki, malum 30 u aşkın kilo aldim. Allah'tan sokak bomboştu, baktım apartmanların balkonunda da kimse yoktu. Rezil olurdum yoksa ters gelmiş kaplumbağa gibi yerde dakikalarca kalkmaya debelenirken. Topuklu ile dışarı çıksam demekki iki kişinin koluma girmesi lazım

İkincisi bilmiyorum ama demir bağlama kapasitesinin yüksek olması demir eksikliği anlamına geliyor. Hamilelikte de normaldir bence, doktorun doğrusunu açıklar zaten ama sezaryene engel bı durum değil. Zaten sezaryen öncesi kan bankasından kan talep ediliyor. Ama gerek kalmıyor, rutin prosedür bu. İhtiyaç dahilinde kullanılması için her ameliyat öncesi kan grubu bakilir ona göre kan hazır edilir.. demir bağlama kapasitesinden yana korkun olmasın ama diğeri ne onu bilmiyorum

Hiç kullanmadım bu zamana kadar bu değerse hiç bakılmamış kontrolümde ilk bunu sorcm korkuttu beni çok

merhabalar. 23. haftamdayım bırsey danısmak ıstedım. doktorum tetanoz asısını 1 doz olman yeterlı dedı. 2. yı olmana gerek yok dedı. o sekılde yaptıran oldu mu acaba ? bır zarrarı olur mu bılemedım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…