2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba ben hemşireyim. İlk gebeliğim ve ilk doğumum yarın anestezi doktoru ile görüşeceğim ama ben spinal istiyorum anestezi doktoruda uygun görürse. Ama ben soğuk kanlıyım ameliyathanede stres olmam sırf kızımı erken görmek ağlama sesini duymak onunla temas etmek için tercihim spinal. Kadın doğumcumda daha konforlu olacağını söyledi.

Sağlıkla gelsin inşallah. Kucağına alana kadar muhtemelen gerginliğin ve heyecanın devam edecektir. Herşey çok güzel olacak sen hiç endişelenme

Yeni doğum yaptım çok panik ve korkak biriyim doğumumda ablam vardı heşeyi o yapmasına rağmen stres oldum. Ama şuan düşünüyorum iyi ki spinal olmuşum ve zaman çok çabuk geçiyor bebeği sana gösteriyorlar ondan sonra sakinleştiriyorlar ve ben bebeği gördükten sonrasını hatırlamıyorum nasıl diktiler ne yaptılar bende o kısım yok.

Selam kızlar umarım hepimiz bebeklerimizi sağ Salim kucağımıza alırız ya kızlar ben 34 haftalığım bebeğim biraz iri ve bu bı haftadır bebek sanki kasılıyor gibi oluyo karnım aşağı inmiş ve sertleşiyo az önce sabah namazı kılmak için abdest alırken fark ettim sümüksu yapışkan bı akıntım var sarı renkli böbrek ağrısına benzer bı ağrım var ama çoğunlukla adet olucakmis gibi oluyorum arada bı vajinada ince bı sızı oluyo ilk hamilelik olduğu için fazla bir bilgim yok yardımcı olursaniz çok sevinirim

3.5 saat neden sürdü cnm ben yarım saatte çıkmıştım ilk gebeligimde hatta ikizdiler bide boğazıma hortum fln da verilmedi hiç direk bel iğnesi yatış aldı çıktı doktor dikisimide yapıştırdı başkaları dikti her doğum farklıdır gerçi ama ben 3 4 saat hiç duymamıştım

Bende 34+4 um 2 gündür topluo kendini şişirip duruo içerde hareketleri bariz izlioz kızımla nornaldir hrlde başı aşağıya dönmüştü ztn muhtemelen totosunu dayiyoz diyoruz sertlestik iice bnmde önden gidiş muhtemelen 36 şuan öğleden sonra kontrolüm ve ilk nst m var bakalım ne denilecek

Bebeği ne kadar gösterdiler? Hemen gotürdüler mi sonra?

Ağrı sürekli mi yoksa gelip gelip gidiyor mu?

Normal doğum olduğunda mi alt muayenesi yapıyorlar sezeryanda da bakılır mi bu ilk gebeligimde bayandı hiç bakmamisti bile şimdiki erkek tırstım bı an ama sezeryan olucam bakmaz hrlde

Kızlar günaydınnn bebisli günler cidden nasıl geçtiği bilinmiyor ve çok yoğun oluyor benim bir de ilk olmasinin tecrübesizliği de var sanırım sezeryan dikişlerim ağrıyor oturup kalkarken azcik daha geçmesi için sabır ediyorum onun dışında bebisin gaz sancısı 3 günde çok üzdü bizi çocuk doktorundan damla istedim gaz için, bebişler 3 hafta sonra gaz çıkarmayı ogreniyorlarmis eğer gerek olursa 3 haftasi dolduktan sonra kullanabilirmişiz sizinde bilginiz olsun

Umarım sağlıklıdır ben 29 da ilk nstye girmiştim erken doğum riskinden dolayı suyum da fazla bilmiyorum ya bide benimkinin başı hep yukarda

Kızlar selaaam dün son kontrolüm vardı. Haftaya bugün doğumumuz olacak aşırı heyecanlıyım. Hem bir an önce doğurmak kokusunu almak istiyorum hem de sanki hüzünlü gibiyim sürecin bitmesi bende karışık duygular uyandırıyor. Spinal anestezi tercih ettim bebeğimi hemen göreyim diye. Birbirimize dualarımızı eksik etmeyelim. Tüm bebeklerimiz sağlıkla gelsin nerdeyse bir senedir hamile gibiyiz kavuşmaya çok az kaldıı

Aaa çok ilginç hiç duymamıştım böyle bir şey geçmişler olsun ben sıkmadan duramazdım ama ellemeden sönmelerini beklemek en iyisi galiba dimi.
Sıkmak çok can acıtıyor ama dün sıktım dayanamayıp. Sudocrem sürünce de kurudular çok şükür. Minicik şeyler nasıl can yakıyorlar ya oturup kalkamıyordum resmen

Normal doğum olduğunda mi alt muayenesi yapıyorlar sezeryanda da bakılır mi bu ilk gebeligimde bayandı hiç bakmamisti bile şimdiki erkek tırstım bı an ama sezeryan olucam bakmaz hrlde
Yok ya sezaryanda alttan muayene etmelik bi durum yok merak etme. Ben de ilk defa 3. Hamileliğimde erkek doktor seçtim ama nasıl doğuracağım diye düşünüyorum utanıyorum çünkü. Genç de doktor bakalım artık

O sümüksü akıntı bende 1 aydan fazladır var yaklaşık 38 haftalığım seninle aynı zamanlarda başladı yani. Doktoruma da sordum akıntı durumlarında birşey yapmıyoruz olabilir normal dedi. Kötü kokulu, kaşıntılı, yeşil renkli yada içinde kahverengi veya kırmızılık pembelik görürsen o zaman doktoruna hemen bildirmelisin.

Erkekler nasıl kadın doğumcu olmayı istiyorlar ben anlamıyorum ben istemezdim erkek olsam hele normal doğumda yaşanan şeyler kadınlardan soğuma sebebi olurdu benim için

Kızlar grip olunca doğum nasıl oluyor. Geçen birileri daha yazdı sanki ama tekrar sormuş olacağım. Eşim öksürüyor ve burnu akıyor dünden beri. Ben de hasta olurum kesin. Hep ondan bana geçiyor zaten oturup ağlayacağım şimdi. Aklım almıyor nefes almadan öksürerek nasıl doğum yapılır. Of

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…