2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben genel anestezi ile 3 kez ameliyat oldum, spinal anestezi ile 1 kez sezaryen oldum. İkisini de deneyimlemis biri olarak kesinlikle belden uyuşturma diyorum. Evet ilk anda doktor işleme başlayana kadar bı panik hali oluyor ama başladığı andan itibaren bişey hissetmeyince rahatlama geliyor. Dokunuşları baskıları hissetmiyorsun, sadece seni sarsacagi hafif sallandigini hissettiğin zaman olacak tam bebeği çıkarırken orada da doktor sana ne olacağını soyluyor ve sen de sakin kalabiliyorsun. Anestezi uzmanı bir saniye bile başından ayrilmiyor, herhangi bir durumda seni uyutmak için hazırda bekliyor olacak zaten, kaldı ki buna gerek olacağını sanmıyorum. Benim islemim tam 3.5 saat sürdüğü, uyanık vaziyette, tabi ki sıkıldım, önümde yeşil bı perde görüş alanım kısıtlı ve tam 3.5 saat kollarım yanda bağlı şekilde. Ama ona rağmen genel anesteziden saha konforluydu diyebilirim. Genel anestezide de masaya yattigin andan itibaren uyuyana kadar geçen surede aynı panik halini yasiyorsun zaten. Ben daha masada uyanıyorum onda da sorun yok ama üçünde de çok kustum, safra çıkardım akşama kadar, başımdan ayak parmaklarıma kadar ağrılarım olmuştu, bı de boğaz ağrısı oluyor hortumlardan dolayı. Epiduralde de bir süre bel ağrısı yaşadım
Bu hamilelikten mi yoksa belden girilen iğneden mi bilmiyorum ama bebeğin altını alırken eğilince dogrulurken yanma oluyordu belimde. Ama tabi genel anestezinin etkilerinin yanında bu katlanılabilir gelmişti bana. Genel anestezi herkeste ağır etkiler yapmayabilir belki ama beni zorluyor. İlk genel anestezi ile ameliyatımı 2010 da ikinci ve üçüncüyü 2021 de oldum, üçünde de aynı şekilde zorlandım. Ama 2017 de spinal ile sezaryenim uzun sürmesine rağmen daha konforluydu. Ha şunu da söyleyim iki anestezi türünde de anestezinin etkisi geçtiğinde kesik ağrısı acısı aynı.

Sağlıkla gelsin, huzurla neşeyle taburcu olun inşallah, dogumdan sonra kendini iyi hissettiğinde bize de yaz habersiz bırakma, dualarımız seninle

Evet az kaldı aslında, hatta sezaryen olacağı için daha da az kaldi, cuma gidince günü kesinlestircez 17 Ocak olsun dicez eğer uygun görürse doktorumuz da. 39. Haftaya girmiş oluyoruz öyle de zaten
Hayırlısıyla,sağlıkla gelsin ben normali denemek istiyorum. Bakalım bim kız ne zaman gelmek isterse artık.

Hayırlısıyla,sağlıkla gelsin ben normali denemek istiyorum. Bakalım bim kız ne zaman gelmek isterse artık.
İlk doğumun normaldi zaten dimi, şimdi ikincisi hiç anlamadan olup biter zaten, ilk dogumum normal olsaydı keşke diyorum ben de ama o zamanlar asla cesaretim yoktu, şimdi de yapacak bisey yok mecbur sezaryen olucam.

Aynı düşüncelerden ben de geçtim. Öncekinde genel anestezi yapmışlardı. Ben de çok bilgi sahibi değildim. Sormadılar zaten. Ben de sormadım öncesinde. Geçen randevuda da doktora sordum hangisi olacak diye. Spinali tavsiye ettiğini söyledi. Genelde beyin tamamen devre dışı kalıyor, nasıl geri dönecek ya da ne kadarı dönecek bilemiyoruz dedi. Hatta burun ameliyatı için genclerin genel anestezi almasına hayret ediyorum dedi. Ben de artık spinal düşünüyorum. Zaten kısa sürüyormuş. Bir de doğar doğmaz bebeği görüp koklamak bence çok kıymetli. Öncekinde öyle bir anım yok mesela. Kuvöze girdi benim ikizler. Ben Baya geç gördüm o yüzden. Benden başka herkes görmüştü. Fotograflarını gösterdiler falan. Zor olmuştu.

Aaa bak bunu eklemeyi unutmuşum, sen yazinca hatırladım, genel anesteziden sonra bir süre bende beyin sisi oluyor, böyle garip bı sersemlik hatta avamlik yaşıyorum. Uzunca da bir süre gidiyor o durum bende.

Sağlıkla gelsin bebiş. Sakin ol ve dinlenmeye çalış. Herşey yolunda gidecek inşallah.

İlk doğumun normaldi zaten dimi, şimdi ikincisi hiç anlamadan olup biter zaten, ilk dogumum normal olsaydı keşke diyorum ben de ama o zamanlar asla cesaretim yoktu, şimdi de yapacak bisey yok mecbur sezaryen olucam.
Evet ama 14 yıl geçti aradan. Bana da sezeryan dediler başta sonra ben kendim düşündüm zaten o kadar ameliyat geçirdim başımdan bu da bir ameliyat sonuçta. Bir de oturarak çalışıyorum belki zorlanırım dedim. Hem artık daha bilinçliyim 23 yaşında değilim. Denemek istiyorum normali. O an ne olur bilemem de ama doktorum dedi ki gerekirse yatakta doğurturuz seni merak etme dene normali dedi. Hayırlısı bakalım nasıl geliyorsa gelsin sağlıkla gelsin inşallah. Senin de hayırlısı buymuş diyelim hem iki ameliyatı birden olmuşsun. Kolay değil.

Rabbim kolaylık versin.Sağlıkla kucağına alırsın inşallah.

Doktorumla konuştum bunu bugün bende, ben ilk oğlumda kötü oldum belden uyuşma durumu kötü hissettirdi,genel anestezi istiyorum dedim ama zorlamadikca tavsiye etmiyorum bunu dedi, anestezi uzmanıyla görüş daha az verirler dozu daha çabuk hissedersin ayaklarını dedi, eğer kötü olursan uyutucam ameliyat anında dedi, korkuyorum hala aslında ama oğlum için katlanıcam mecburen

Allah kolaylık versin, çook güzel bir doğum olsun dilerim sağlıkla mutlulukla kavuşun birbirinize :) güzel haberlerini bekliyoruz

Aaa çok ilginç hiç duymamıştım böyle bir şey geçmişler olsun ben sıkmadan duramazdım ama ellemeden sönmelerini beklemek en iyisi galiba dimi.

Ay ben hiç kriz insanı değilim ya o kriz anlarinda asla soğuk kanlı olamiyorum üstüne de hastaneye gitmemeye çalıştım kendimi hazır hissetmiyorum diye kızlar zorla yollamaya calisti

Dualarımiz seninle kuzu minnaginla birlikte musmutlu keyifli bir doğum yasarsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…