2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben baya doğumdan sonra 6-7 aya kadar tutamadım idrarımı. Özellikle eşim güldürünce kalkıyordum çişe diye koridor boyu çişimle yol yapar tuvaletin kapısına varıncaya kadar bitirirdim. Halı yoktu koridorda. Hergün kısır döngüye girmiştim artık çişim gelir devamı çamaşır suyu kokusu ile biterdi. Bunda nasıl olur acaba yine aynısı mı olacak

Amin canım. Bu arada 29 gün kalmış gözüküyor senin 40 haftaya. Ne kadar hızlı geçmiş zaman. Ben en son 99 da sevinmiştim az kaldı diye.
Evet az kaldı aslında, hatta sezaryen olacağı için daha da az kaldi, cuma gidince günü kesinlestircez 17 Ocak olsun dicez eğer uygun görürse doktorumuz da. 39. Haftaya girmiş oluyoruz öyle de zaten

Kızlar hepiniz ne kadar tatlısınız ya ne güzel muhabbetler dönüyor. İki gündür misafirim var, birkaç saatte bir bi bakabiliyorum, birsürü tatlı komik muhabbet geçmiş. Umarım herkes çok rahat ve sağlıklı şekilde sonuna gelir, sonra da bebişlerin gazını uykusunu sütünü mamasını bezini konuşuruz.

Deneyimli anneler 1. Ayımız geliyor hepatit B 2. Dozunu olacak sonrasında çok huysuz mu oluyorlar ateş falan okudum ama o kadar etkiliyor mu bebişleri
Oğlumda hiç bı aşı hastalık derecesinde halsizlik ateş yapmadı. Doktoru da kesinlikle ne öncesinde ne de sonrasında ateş düşürücü vermeyi onermiyordu. Aşıya karşı doğal savunma mekanizması harekete geçmeli ki asi ise yarasin diyordu. Korkma aşıdan sonra çok sıkıntı olmuyor, diş patlatmanin yaninda asi huysuzlugu devede kulak kalır (çok moral verdim dimi )

Normal doğumda biraz sarkma oluyormuş, kolay değil hamilelikte zaten tüm organlar yer değiştiriyor, doğumda da ikinirken zorlanıyordur. Organların yerini bulması da zaman alır biraz. Sonrasında devam ederse operasyonla sarkmayi onariyorlar zaten. Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz buna

Ay etrafımda normal doğum yapmış bi sürü insan var kimse bunu söylemedi bana iyi oldu söylediğin halıları kaldırtayım doğumdan sonra bi kaç gün
Herkeste olmuyor, yanlış ıkınmak yada ebenin yanlış veya çok fazla baskı uygulamasından vs de kaynaklanıyor. Herkeste olmaz ama, bi çoğunda olabiliyor aklının kenarında bulunmasında fayda var

Benim kısa sürmüştü allahtan 2-3 gün kadar devam etti sonra toparladı heralde ki bi daha olmadı. Ama hamileliğimde bende hapşırınca kaçırıyorum ama artık çok komik geliyor bu durumda utanıp sıkılma evresini geçtim Geçen hapşırdım peşine ooooo oh oh oh dedim. Eşim noluyor demeye kalmadan, bişi yok yaa altıma yaptım her zamanki şeyler işine bak dedim tövbe tövbe diyor baba olmak çok güzel ya bide annelerin çilesine bak

Kızlar bebeklerinizin gaz problemi için ne kullanıyorsunuz. Özellikle yaptığınız birsey var mi

Deneyimli anneler 1. Ayımız geliyor hepatit B 2. Dozunu olacak sonrasında çok huysuz mu oluyorlar ateş falan okudum ama o kadar etkiliyor mu bebişleri
Benim oğlumda ilk doz ateş yapmadı ama 2. Doz aşısı yani 2. Ayında oldukları ateş yaptı çünkü ek olarak menenjitte yaptırmıştım. Sonra pişman oldum tabi 4 ayı beklemediğimiz için. Ama 4. Ay aşıları da biraz ateş yapıyor o yüzden doğru ay seçmek lazım onun için
İlk ay aşısı ateş yapmadı benim çocuklarımda sende de yapmaz muhtemelen bazı doktorlar aşıya gelmeden hemen önce calpol verin 1 çay kaşığı kadar diyor ama ben bunu doğru bulmuyorum. Vücutları ateşe direnmeyi öğrenmeli. 38 üzerine çıkmadığı sürece hiç vermedim, o aşı da 38 üstüne çıkarmaz diye düşünüyorum.

Eve gidiyorum kızlar ilk doğum olduğundan zırt diye gelmeyecek bebek dedi ama acil durumda hemen gel dedi ve gidiyorum Eve. Sevindim mi üzüldüm mu bilemiyorum parmaklandigimla kaldım yani ajshsjshsh
Ahahahahaahahhahahahahaha ay çok güldüm aynısını bende düşünmüştüm ben birde parmaklanıp korkudan kaçıp yatışı reddetmiştim. Sanki bebek geliyor olsa kaçmak hastaneden bi çareymiş gibi

Arkadaşlar benim rüyalarıma giren ve asla karar veremediğim bir durum var. Tabi herkeste durum farklıdır ama ben ikna olmak bir tarafa daha yatkın olmak istiyorum çünkü tam yüzde elli elliyim o yüzden fikirleriniz tecrübeleriniz benim için çok önemli. Tecrübesi olmayanların da ne karar verdiği önemli malum doğum yakın artık zorunlu sezeryan olacağım anestezi doktoru ile konuştum düşün taşın karar ver dedi genel anestezi mi yoksa belden uyuşma ile mi sezeryan olacağıma. Hangisi daha mantıklı artıları eksileri neler. Ya uyanamazsam genel olunca, çocuğumu çok geç görürsem.. belden olunca o an bayılabilirim bebek çıktı mı çıkmadı mı iyi mi kötü mü o dokunma hisleri bile beni çok yıpratabilir. Belden olursam zaman geçmez ameliyatta, genel anestezi olursam zaman çok geçer herşeyi kaçırırım sütüm geç gelir diye korkuyorum. Buna nasıl karar veriyorsunuz ben 1 haftadır düşünüyorum tık yok sadece kötü kötü saçma sapan rüyalar görüyorum

Bugünde doğuranımız olmadı, artık 3 gün daha dursunlar 31 Aralık 00.00 a doğru bayrakları asarız
Sonra da teker teker dökülmeye başlarız
Yalnız ben ne zaman doğuracağımın bilinmezliği yüzünden korkuyorum. Markette mi, evde mi, gece mi, gündüz mü derken balataları sıyırma noktasına geldim. Ben doğumdan değil de bu bilinmezlik ve her an hazır oluşluktan korkuyorum işte. Kafamı asla rahatlatamıyorum bu konuda. Siz nasıl sakin kalabiliyorsunuz yok mu çıldırmak üzere olan birileri

Ben sezaryan yapmadım ama ablam dahil tüm arkadaşlarım olduğu için, hepsinin de ortak fikri epiduralin çok daha rahat geçtiğini söylemeleri. Genel anestezide uyanmak ve ayılmak en büyük sıkıntıymış duyduğuma göre. Öksürük tutanı var, midesi bulanıp kusanı var, ağlayanı var.. bunlarda dikiş yerlerini acıtacak şeyler demek. Ben olsam epidural alırdım zaten çok heyecanlanır paniklersen sakinleştirici verip 15 dk kadar uyuturlar. Genel anestezi gibi etkileri yok beni de uyutmuşlardı daha önce. Kendim uyuyup uyanmışım gibi kalkmıştım. Her ikisini de yaşayan arkadaşlar daha net şeyler söyler sana ama benimde duyduklarım hep bu yönde oldu.

Şimdi aklımdan sen geçiyordun, sana etiket yapıp ne hissettiğini sormak için girmiştim ki sen yazmışsın Sağlıkla, mutlulukla kavuşun inşallah Kendini iyi hissettiğinde bizi haberdar et lütfen dualarım sizinle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…