2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay benim rahat rahat yürüyebilmem için hayatım boyunca dişim ağrısa bile enfeksiyona baktırmam gerekiyor ya o yüzden hem çok araştırdım hem bir doktora gittiğimde öncelikle durumumu söylüyorum ve doktorlar da ona göre davranıyorlar sağolsunlar ve uzun uzun anlatıyorlar.
Crp anlık yükselen bir değer bazen 12-24 saatte düşebiliyor ama sedimantasyon ve lökosit (wbc) yavaş yükseliyor ve yavaştan iniyor. Genellikle crp aşırı yüksek çıkınca esr sedimantasyona bakılıyor eğer ikisi bir arada yüksekse o zaman antibiyotik tedavisi uygulanıyor. Tek başına crp için genelde antibiyotik verilmiyor.

Uzun zamandır arkadaşlarımla görüşmemiştim gittik onlarla görüştük mi sahil havası aldık geldik çok şükür bugünde doğurmadım

Merhaba çok büyük ise normal doğuma engel olabilir oda çatın müsait değilse. Ama çatın müsait ise normal de olabilir onun dışında başka semptomlar olmadığı sürece bi sorun yoktur olsa doktorun söylerdi zaten

Umarım hiç bı zaman dizini riske sokacak bı enfeksiyon ile karsilasmazsin canım

Aa Sezaryanda olduğunu da ilk kez duydum doğurmak ne biçim olay ya mesanemize bile sahip çıkamıyoruz
Annem de şaşırmıştı, normal doğumda olur da sezaryende neden oluyor ki demisti bence bizdeki sıkıntı da sonda çıkınca bı sure idrar yolu gevşek oluyor, ondan kaynaklı olabilir. Benim sonda iki gün kalınca mesaneye giden yol baya genişledi herhalde

arkadaşlar bugün benim devlette kontrolüm vardı kasılmalar normalmiş ağrısız olduğu için ağrılı olursa hemen gel dedi birde tansiyonum 13/8 çıktı çok mu yüksek dedi çok mu düşük dedi tam anlamadım hatta birkaç rakam saydı onlar olursa hemen gel dedi ama o rahamlarıda hatırlamıyorum normalde kaç olmalı tansiyonum kaç olursa riskli beni aydınlatırmısınız haftaya kadar tansiyon takibi yapıcam az önce ölçtüm 13/7 çıktı yine

Aslında 24 saatten uzun kalınca sonda egzersizle çıkarmak lazım , sondadaki akımı durdurup idrarınızı hissetmenizi beklemek lazım ama genel doğumlardan sonra bri problem olmayınca heralde taburculuklar hızlı yapılıyor ondan egzersz yapılmıyo yada unutuluyor .

Ay etrafımda normal doğum yapmış bi sürü insan var kimse bunu söylemedi bana iyi oldu söylediğin halıları kaldırtayım doğumdan sonra bi kaç gün

euthyrox kullanan var mı 50 ilk kullanıyordum geçen ay 1.6 çıkmıştı bugün sabah yine baktırdım 3.9 çıkmış gebelik son aylarında normal mi
Ben normalde 50 alıyordum gebelikte 75e çıktım. 2,5-3 arası çıkıyor hep. 3. Trimesterda bebeğin kendi tiroit bezleri de var artık başlardaki kadar önemli değil diye biliyorum. Bi de bu tsh sürekli dalgalanan bişey. Anlık bile değişim gösteriyor. Çok ciddi bi sorun değil bence ama yine de doktorun yorumlasa daha iyi

Hiç egzersiz filan yapılmadı, 48 saat kaldı sonda bende. Direk gelip çıkardılar ama sonrasında bir gün boyunca idrarımı tutamadim

Benim de oğlumun kagası buyüktu alın cıkıntısı da vardı. Bıngıldağı da kapanmamıştı kapanmış olması gerwktiği halde. Doktor doktor gezdiriyordum. Bir doktorun odasından içeri girdik daha ne için geldiğimizi bilmiyor tabi. Gel bakalım koca kafalı demişti. Ben de bu yüzden geldik zaten deyince. Aman ne takıyorsun kafaya. Böyleleri daha zeki oluyor demişti. 2 yıl takip yapıp bıraktık. Şimdi normal ama.

Cehalet mutluluktur boşver. Bir de insan kendisi yaşamayınca daha korkunç geliyor. Herkesin acı eşiği farklı, takıldığı şeyler farklı. Basit bir kan almada bile hemşirenin elinin hafif ya da ağır olması etkiliyor. Allah ehil ellere duşürsün inşallah

75e çıkmamı istedi

Erken ögrendiysennoyle oluyor. Benimki tüp bebek. Transfer önce transfer, tuttu mu tutmadi mı derken baya bı erkenden girdik işin içine. Ama bana yine de uzun gelmedi ya. Son hamileliğim olacak diye düşününce hiç acele etmiyorum.
Benim ablamın adetlerindüzensi. 2,3 ayda bir adet olur. O yüzden hamile olduğunu anlayana kadar rahat 4 aylık oluyordu bebekleri. Sonrası da zaten göz acıp kapatıncaya kadar geçiyordu

Deneyimli anneler 1. Ayımız geliyor hepatit B 2. Dozunu olacak sonrasında çok huysuz mu oluyorlar ateş falan okudum ama o kadar etkiliyor mu bebişleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…