2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yaşadığımız süreçlerden dolayı iyi anlıyoruz birbirimizi öyleyse Geçenlerde de yazmıştım içimde doğuma dair cehaletin verdiği bir rahatlık var sanırım elle muayene, açılma, suyun gelmesi falan ne bileyim hiç korkmuyorum. Tabii o gün gelip çattığında aynısını diyebilir miyim bilmiyorum.

Kanda wbc yüksek çıktığında viral enfeksiyon olduğunu dusundurur. Gribal enfeksiyonun var mı ya da soğuk algınlığı nezle vs gibi. Covid influenza...
Bu değerler benim hep çıkıyordu hamilelikte kanda wbc 11 olması sıkıntı değil diyordu hep doktorlar hamilelikte değişir demişti yüksek bir artış değil sanki 10 muş en yüksek referansta

Eklentiler

• 53B708B6-FE1D-4B6C-8103-A2459F4395FF.jpeg
    8,8 KB · Görüntüleme: 34
  • 6CFF689C-C729-4CD8-B7BC-8D0C21073008.jpeg
    20,1 KB · Görüntüleme: 36
Heyecan ve kasilmalarla muayeneyi anlamazsın bile bence. Bı nefeste doğum gerçekleşsin inşallah

Benim ilk ve biraz tedirginim yeterince hazırlık yapabildim mi, nasıl başa çıkacağım yetebilecek miyim diye, o yüzden hamilelik bitmesin istiyorum böyle iyi içimde bakayım. Ama yakınlarım hep aman ne kadar uzadı hala doğmadı bir hamileliğe neler sığdırdın diyorlar.

Bu değerler benim hep çıkıyordu hamilelikte kanda wbc 11 olması sıkıntı değil diyordu hep doktorlar hamilelikte değişir demişti yüksek bir artış değil sanki 10 muş en yüksek referansta
Benim d wbc 10-11 civarı çıkıyor genelde. Sorun yok diyor doktor ama 20 lerde cikarsa hafif viral enfeksiyon olabilir

İlk hamileliğimde ben de zaman hemen geçsin istemiyordum, keyfini sürmek istiyordum. Bı de onunla aynı bedende olmak hoşuma gidiyordu ama ikincilerde doğsun da hafifleyim artık gözüyle bakıyorsun

Sorma valla bastırdı sanki yukarıdan iradem dışında oldu herşey Anlıyorum içerde sıkışıyorsun da anneye de bu yapılır mı

Minik minik arada kaçıyordu zaten de bu direkt tamamen gitti. Eşim görmedi direkt duşa girdim zaten. Çok fena bu bebişler ya doğunca da böyle oynatacak bunlar bizi

Crp 4 en fazla referansta 5 yazıyor
Crp 20 30 arası bile olsa hamilelikte normal dedi benim doktorum benim ek hastalığımdan dolayı enfeksiyon yakından takip ediliyor. Gebelikte enfeksiyon biraz yüksek oluyormuş ve normalmiş. Çünkü bebek vücutta dışardan gelip sonradan oluşan bir şey olduğu için vücut ta kendini korumak için enfeksiyonu yükseltiyor gibi bir şey demişti dr. Wbc ile birlikte crp ve esr (sedimantasyon) yüksek çıkarsa o zaman vücutta iltihap olduğunu gösterir. Bir de tabi ek hastalığın varsa hani ona göre farklı enfeksiyon değerine de bakılıyor. Örneğin prokalsitonin veya idrar kültürü gibi gibi. Sen yine de doktora görün. Onlar daha iyi bilir tabi.

Eve gidiyorum kızlar ilk doğum olduğundan zırt diye gelmeyecek bebek dedi ama acil durumda hemen gel dedi ve gidiyorum Eve. Sevindim mi üzüldüm mu bilemiyorum parmaklandigimla kaldım yani ajshsjshsh
Ay eve gidiyorum güç bela, bacaklarımı açmıyorum sanki aralasam çocuk dusecekmis gibi hissediyorum ve kaplumbağa hızıyla yürürken telefona bakayım bari yol bitmez bu hızla dedim, senin mesajını görüp kahkaha attım. Şimdi bu çocuk gülerken yolda doğarsa seni naparim ben

Kızlar karın bölgesindeki yırtıkları geçirmenin bir çaresi var mı biliyor musunuz? Gerçi benimki yırtık değil artık yarık diyorum nerdeyse rengi günden güne kızarıyor ya da ikinci doğumunu yapmış ne bileyim tedavi olmuş falan %90 şöyle geçti diyebileceğiniz bir şey var mı? Her şey bittiğinde bu yırtıklar benim psikolojimi mahvedecek çünkü biliyorum

Lazer ile görünümlerini çok çok aza indirebiliyorlar. Ama iyi bir klinik bulman ve doktorla çalışman lazım

Tamamen geçmedi bende alt kısımlarda ve bel kısımda oluşmuştu ilk doğumdan sonra bu hamileliğimde bu zamanaa kadar bir şey olmadı daha. Ama gözle görülemeyecek kadar küçülüyor. Belli bile olmuyor sonra. Göz de alışıyor mu ne. Tedavi olmadım ben. Moralini bozma ya. Doğumdan sonra bir çaresi çıkar hergün birşey çıkıyor.

Lazer ile görünümlerini çok çok aza indirebiliyorlar. Ama iyi bir klinik bulman ve doktorla çalışman lazım
Lazeri araştırcam umarım fotolarla oynanmıyordur çoğu yer güzellik merkezi bunu yapıyor çünkü hani ben şuna gittim şöyle %90 geçti diye referans olsa en azından

Maalesef benim de öyle oldu. Bi anda oldu bide 30a kadar tek çatlak yokken nasıl birden kapladılar tüm göbeğimi anlamadım. Kırmızı kırmızı yarık yarık gerçekten

Bak bunu öğrendigime çok sevindim ve aşırı rahatladım
En son tahlil sonuçlarında crp biraz yüksek çıkmıştı, sonuçların toplu olarak doktoruma ekran görüntüsünü atmıştım o da sorun yok normal hepsi demişti, yüzyüze göstermediğim için de hepsini tek tek soramadım. Crp aklıma takılmıştı aslında. Demekki hamilelikte olağan bişey ve bı mantığa dayanıyor yükselmesi. İçim rahatladı simdi böyle okuyunca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…