2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bayanlar birsey sorucam ben şuan 34 haftalik gebeyim yalniz ultrasondkai kontrollerde iki haftadir bebegin kafasi normale gore 4 hafta önde gidiyormus.Ve bu sebepten dolayi sezeryan dedi hem devlet hem ozel hastane.Dogum icin cok takilmiyorum ama bu kafa buyukligu mevzusu canimi sikmaya basladi.Genetik olabilir dediler.İkili taramam orta riskliydi vee seker yuklememde normaldi ama yinede kaygilaniyorum.Bu sekilde basina gelen var mi?

Kızlar bir şey sormak istiyorum sizlere idrar tahlilinde lökosit negatif idrarda wbc 24 biraz enfeksiyon var galiba değil mi haftaya çarşamba kontrolüm o güne kadar ne önerirsiniz bol su dışında

Benim doktorum çatı muayenesi de yapmıyor. Sancı falan olmazsa alttan bakmayacak sanırım hiç. Yapsa rahatsız olmazdım ama. Vajinal ultrasona çok girdim. Cihaz yerine el giriyor çok da önemli değil bence
Ay ben o kadar kastım ki kendimi kadın dedi ki vajinusmus geçmişin var mıydı diye sordu halbuki de yok ama işte yine de gerim gerim gerildim

mesela benim doktor bana sadece boyunu kilosunu söylüyor şu zamana kadar bana bi kere bile rahim uzunluğunu söylemedi mesela aşkım diyo bitanem diyo herşeyharika minyon bebek olsun diyo kolay doğum olur diyo bu kadar

E ama biz daha o kaosu çözemedik annem ben gelmeden olmaz diyor, çocuklar annem de annem diyor, kayınvalide herkes orda ben niye yokum diyor bu fıkrada yanan ben olurum gibi duruyor
Ahahaha ya okurken çok güldüm valla alenen söylüyorum şöyle bi düşündüm senin doğum başlamış oturmuşsun sen başında herkes bişey söylüyor ama kimse çantaya yada sana bakan yok kendi iiinde şöyle olsun böyle olsun diye her kafadan bir ses seni o kadar iyi bakıyorum ki son zamanlarımda herkes bende kalmak istiyor ev her gece dolu benim denk gelir miyim doğumuna diye herkes bizde kalmak istiyor her gece kocamı tembihliyorum bak ev çok kalabalık bi anda doğum başlar o kalabalıkla beni unutursun sakın unutma diyorum

Benim pozitif eşimin negatif ama ben kadın erkek fark ediyor diye biliyorum doktorumda hiç böyle bir şeye değinmedi

Benim doktorum çatı muayenesi de yapmıyor. Sancı falan olmazsa alttan bakmayacak sanırım hiç. Yapsa rahatsız olmazdım ama. Vajinal ultrasona çok girdim. Cihaz yerine el giriyor çok da önemli değil bence
Ben de vajinal ultrasona bayağı girdim hiç hoş bir şey değil ama çatı muayenesi vs. etkilemez sanırım beni de

Asla korkulacak bişey yok bende çok korkmuştum ama hiç hissetmedim desem yeridir

Asla korkulacak bişey yok bende çok korkmuştum ama hiç hissetmedim desem yeridir
Selamlar normalde bu hafta gitmem gerekiyor korkudan gitmek istemiyorum bazıları doğumı tetiklediğini söylüyor tek parmakla falan mı kontrol ediyor? Ne kadar sürüyor toplamda

Ben hep 2 haftada bir gittim kontrole 2 kezde nstye girdim 36 ve 38 de zaten önümüzdeki haftada doğumum olacak
Sağ salim al inşallah kucağına. Benim ilk defa arası 2 hafta olacak. Çok tedirginim o yüzden. Zaten bugün sanki asağılarda bişeyler oluyor gibi hissediyorum. Ayağa kalkınca hemen idrar sıkışık hissediyorum. Kanala yerleşti galiba.

Ben de vajinal ultrasona bayağı girdim hiç hoş bir şey değil ama çatı muayenesi vs. etkilemez sanırım beni de
Benim doktorum da ilk 12 hafta vajinal USG ile muayene ediyor. Anomali varsa daha net yakalayabilmek için. Neyseki 12. Haftadan sonra karından devam ediyor.

Bana da bişey oldu az önce. Yuruyemiyorum. Dinleniyorum öğretmenler odasında. Derse de giremedim. İğne batıyor rahim ağzıma

Acizlenmek ne demek saçmalama lütfen suyun gelmediği için sevin bence artık son demler eşşek sıpaları ne kadar büyüdülerse artık içimizde bir damla sıvıyı bile kabul etmiyorlar hemen boşaltmak için baskı da baskı böyle düşün erkenden rahatlamış kendini

S Sariucurtma canım iyi ki seni dinlemişim. Bugün için başka şehir hastanesine randevu aldım seninle konuştuktan sonra. Dr dedi riske atamayız vücudunda enfeksiyon var onu düşürmemiz lazım diye antibiyotik yazdı. İdrar kültürü ve idrar tahlili istedi.Son bir ayımı da enfeksiyonsuz atlatsam bir derin nefes alacağım. Çok şükür ki sonlara geldik. Orta yaşlı kadındı 60 lı yaşlarda. Diyor ki ben ilk kez karşılaşıyorum genç yaşta diz protezi ameliyatlı hamileyi diyor. Kalça protezle çok hasta varmış ama dizden yokmuş. İyi ki varsın. Akıl akıldan üstündür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…