2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlarr hafif bi pembelik gördüm ya pecetede bu nişan gelmesi mi acaba? Sancı veya su gelmeside yok henüz ne yapmalıyım simdiiii
Sakin ol canım, nişanın olabilir elbette ama sabaha kadar suyun gelmez ise evde kalman daha doğru olur. Benim ilkinde nişanım öğle gibi gelmiş, suyum gece yarısı gelmişti yaklaşık 10 saat arası vardı. Sen son hazırlıklarını yap biraz dinlen. Sabah saatlerinde suyun gelmemiş ise güzel bi banyo yapıp hastanenin yolunu tut.

Doktorlar açılmayı muayene olmadan gebe kendisi anlayamaz diyor ama ben kendi tecrübemi söyleyeyim açıklık yoktu normaldi herşey ertesi gün ciddi bir kaşık ağrım oldu hep oluyordu ama bu 3 gün süren adım atarken can yakan türden bir ağrı alt kısımda. 3. Gün gece acildeydim açıklık bir parmaktı yeyip içme bugün birşey yarın sezeryana alınabilirsin doktorunla iletişime geçiyoruz dedi acildekiler. Ben eve geldim o gece yatışı reddettim 3 gün oldu hala doğurmadım o açıklıkla duruyorum zaten doğum 4 cm açıklıktan sonra başlayıp hızla artıyormuş. Bi kaç santim açıklık götürüyor bir süre. Tabi bazısı açılma başlar başlamaz doğuruyor da

Kizlar bende acilma basladigini dusunuyorum onceki tecrubelerime dayanarak lakin 2024 de dogsun istedigim icin gitmiyorum kontrole. Bebek hareketleri de fena degil. Yanlış mi yapiyorum sizce?
Açılma başladıysa 2024 ü beklemesi çok zor ilk doğumunda değil ki, yanlış yapıyorsun ne hissediyorsun şuan tam olarak nasıl anladın? Nişan ve su gelmeden hastaneye gitmen gereksiz olur zaten biliyorsun süreci sende, sancılı ve uzun soluklu. Hastanedense evde vakit geçirmek çok daha kolay oluyor. Ağrın falan mı var yoksa basınç baskı mı hissediyorsun tam olarak ne durumdasın?

Baski hissediyorum canim yani dikelip yuruyemiyorum bir sure o kadar yogun baski var. Hele wc ye iki buklum gidiyorum. Sorun şu ki ben sanci hissetmeden acilmam 7 cm lere geliyor suyumu da her seferinde doktor aciyor hic kendiliginden gelmedi. Dr suyu actiktan sonra bebekte suyla birlikte doguyor hizli gelisiyor yani sudan sonrasi. Haklisiniz ben ihmal etmeyeyim sabah giderim artik. Belki de acilmamistir kuruntu yapiyorumdur

Açılmışsan da 38. Hafta içindesin, buyursun gelsin ama ihmale gelecek bişey değil eğer dediğin gibiyse. Zaten evde oyalanmak falan ilk doğumlar için geçerli daha çok. 2 ve sonrasının vakit kaybetmemesi hem anne hem bebek açısından daha sağlıklı olur. Hastanede yakın mıydı sana?

Yakin sayilir 20-25dk

Sen tecrübeli bı hamilesin kendini anlarsın. Doğumların da normal olmuş, eğer rahim ağzı ile ilgili şüphe yaşıyorsan gitmelisin

Yakin sayilir 20-25dk
sabahı bekle diyeceğim ama bir yanımda sana hazırlıklı ol demek istiyor genelde sakin yapılı bi insanım çok elzem bi durum olmadığı sürece kimseye de hemen hastaneye koş falan demem panik daha kötü bi olay çünkü, ama senin 4. Doğumun olacağı için ben istisna kullanıp en azından hazır olda bekle demek istiyorum. Senin yerine ben heyecanlandım biraz şimdi kalbim kütlüyor

Aslında korkulacak bişey değil sadece kendini kasmamak gerekiyor. Kasarsan biraz acı verici olabiliyor ama rahat olursan öyle çok korkulu bi yanı yok.

Sabah giderim canim simdi acile gitmek istemiyorum. Zaten bu baski yeni degil bir kac gundur var sabahi da bekler heralde

Nisanin gelmis ama hemen dogum olacak diye bisey yok benim bigün sonra olmustu mesela sen sancilarini takip et duzenli ve sıklaşinca gidersin hastaneye panik yapmaya gerek yok
Hiç sancim da yok bakayım bi tuhaflik hissedersem hemen giderim paniklememeye çalışıyorum ama sanırım çoktan panikteyim bile

Adım atarken can yakan türden bı ağrım var ama ben bunun cati ağrısı oldugunu düşünüyorum, ilk hamileliğimde de de 32. Haftadan sonra başlamıştı. Benim bebisler biraz erken yöneliyor kanala doğru. Bugün hissettiğim bu çatı ağrısından farklı direk rahim ağzına saplanan bı ağrı gibiydi. Vajinaya doğru bı açılma gibi hissettim hatta, yolda durdum bı sure adım atmadım ama anlık bişeydi. Uzun sürmedi ama korkuttu. Ayın 4 üne kadar idare etse 37+0 olunca rahatlıcam. Cuma doktora gidince soylicem rahim agzinda açıklık var mı baksın diye. USG ile belli olur mu acaba yoksa illa alttan mi muayene gerekiyor açıklık için. Serviks boyunu USG ile bakıp soyliyordu ama açıklık konusunu hiç soylemedi bugüne kadar karından USG de.

Öyle yapayım canım durumu takip ediyorum şimdilik ağrı sizi su filan yok olursa hemen kosucam zaten

Evet illa suyun gelmesini beklememelisin, bazen doğumda keseyi açıyorlar, önemli olan sanırım bebeğin hareketleri ve düzenli siklaşan sancılar. Ama sanci da hissetmiyorum diyorsun, o zaman bı farklılık hissedince hemen gitmelisin ne olur ne olmaz
Çünkü sancın geç geliyormuş, suyun zaten gelmiyormus, Nişan bazen şeffaf ya da beyaz bile olabilirmiş. En güzeli aklına takılacağına gidip baktır

Öyle yapayım canım durumu takip ediyorum şimdilik ağrı sizi su filan yok olursa hemen kosucam zaten
Aynen öyle yap, ilk doğumun çünkü uzun soluklu olacaktır illa ki bize göre. Hastanede gerilmene gerek yok şimdiden. Ha ama yarın suyun gelmese bile mutlaka git, enfeksiyon gibi durumlarda da hafif kanama gözükebilir. Göz ardı edilecek bi durum değil yani.. Dualarım sizinle güzel haberler verin bize yarın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…